PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale gram w wieśka 1 i te wyłączenia podczas gry to raczej nie jest wina karty, mam geforce gts 450, a procek mam słaby, dlatego takie są moje podejrzenia

fota zrobiona po ok. 1.5h grania w wiedźmina, tym razem sam się nie wyłączył i musiałem to zrobić ręcznie :P

20110605032530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten screen praktycznie nic nie mówi, bo zdaje się włączyłeś HW monitor po wyjściu z gry. Jeśli jednak nie to nic Ci się nie przegrzewa a napięcia też za mocno się nie wahają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 09:59, Nufiko napisał:

Ten screen praktycznie nic nie mówi, bo zdaje się włączyłeś HW monitor po wyjściu z gry.
Jeśli jednak nie to nic Ci się nie przegrzewa a napięcia też za mocno się nie wahają.


fota była robiona w nocy, gdzie temperatury nie były już takie wysokie jak w południe, zrobię dziś drugiego screena w dzień i zobaczymy, czy coś się zmieni
aha, program włączyłem przed graniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze muszę mieć jakiegoś pecha... Do rzeczy:
Przychodzę dzisiaj ze szkoły, wciskam przycisk, zeby włączyć komputer i... nic się nie dzieje. Naciskam drugi raz, światełko się zaświeciło, komputer zaczyna buczeć ( tak, jak zawsze - normalnie ) i po 1sek znów nic. Odkręciłem bok, nic nie czuć.Naciskam kilka razy przycisk od włączania.Znów to samo.I tak co kilka przyciśnieć próbuje się odpalić z marnym skutkiem. Odczepiłem kartę graficzną od zasilania, odtwarzacze i dalej to samo.Dacie radę pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 16:26, Nikodem95 napisał:

Zawsze muszę mieć jakiegoś pecha... Do rzeczy:
Przychodzę dzisiaj ze szkoły, wciskam przycisk, zeby włączyć komputer i... nic się nie
dzieje. Naciskam drugi raz, światełko się zaświeciło, komputer zaczyna buczeć ( tak,
jak zawsze - normalnie ) i po 1sek znów nic. Odkręciłem bok, nic nie czuć.Naciskam kilka
razy przycisk od włączania.Znów to samo.I tak co kilka przyciśnieć próbuje się odpalić
z marnym skutkiem. Odczepiłem kartę graficzną od zasilania, odtwarzacze i dalej to samo.Dacie
radę pomóc?

Odczepiłem i podłączyłem wszystko jeszcze raz i teraz działa jak należy.Nie wiem o co biega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 18:35, Misquamaqus napisał:

Taki objaw swiadczy, ze cos umiera.
Przewaznie zasilacz tak miesza.

Kurde, nieźle mnie przestraszyłeś... A już byłem ucieszony, że po wszystkim, jeśli kmputer się włączył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 18:39, Nikodem95 napisał:

> Taki objaw swiadczy, ze cos umiera.
> Przewaznie zasilacz tak miesza.
Kurde, nieźle mnie przestraszyłeś... A już byłem ucieszony, że po wszystkim, jeśli kmputer
się włączył...

I znów się wyłączył...
Mogę dać go na reklamację w esc.pl? Jeśli tak, to jaki dać opis usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 19:26, Nikodem95 napisał:

> > Taki objaw swiadczy, ze cos umiera.
> > Przewaznie zasilacz tak miesza.
> Kurde, nieźle mnie przestraszyłeś... A już byłem ucieszony, że po wszystkim, jeśli
kmputer
> się włączył...
I znów się wyłączył...
Mogę dać go na reklamację w esc.pl? Jeśli tak, to jaki dać opis usterki?


Oddac na reklamacje i opisac:

Komputer wylancza sie samoczynnie w nieokreslonych sytuacjach, niezaleznie czy jest obciazony (rozgrywki w singlu/sieci), czy pracuje jako przegladarka plikow itd.
Problem wystepuje coraz czesciej, dlatego prosze o przyjecie sprzetu do serwisu gwarancyjnego.

Napisz sobie to poprawnie ortograficznie i gramatycznie i wyslij mailem lub jedz z komputerem do sklepu i powiedz to sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2011 o 20:33, Misquamaqus napisał:


Oddac na reklamacje i opisac:

Komputer wylancza sie samoczynnie w nieokreslonych sytuacjach, niezaleznie czy jest
obciazony (rozgrywki w singlu/sieci), czy pracuje jako przegladarka plikow itd.
Problem wystepuje coraz czesciej, dlatego prosze o przyjecie sprzetu do serwisu gwarancyjnego.

Napisz sobie to poprawnie ortograficznie i gramatycznie i wyslij mailem lub jedz z komputerem
do sklepu i powiedz to sprzedawcy.


Okej.Jeszcze pytanie:
Czy jeśli się włączy, to można go użytkować, czy lepiej zostawić w spokoju, żeby nie pociągnął ze sobą czegoś jeszcze ( jest taka możliwość? )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 20:54, Nikodem95 napisał:

Okej.Jeszcze pytanie:
Czy jeśli się włączy, to można go użytkować, czy lepiej zostawić w spokoju, żeby nie
pociągnął ze sobą czegoś jeszcze ( jest taka możliwość? )?


Padający zasilacz, zwłaszcza kiepskiej marki, potrafi zabrać ze sobą wszystkie podłączone do niego podzespoły...zdarza się że potem nawet pamięci RAM są zwęglone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 21:47, ziptofaf napisał:


Padający zasilacz, zwłaszcza kiepskiej marki, potrafi zabrać ze sobą wszystkie podłączone
do niego podzespoły...zdarza się że potem nawet pamięci RAM są zwęglone ;)

Corsair, to chyba nie kiepska marka? :) I tak jestem wystarczająco wystraszony, żeby go używać. Jedno mnie lekko mówiąc wkurza. Tyle czasu zbierałem na te części, musiałem dalej czekać, żeby kupić obudowę, potem aż mi to ktoś złoży i na końcu się okazuje, że zasilacz jest do dupy... Tyle czasu grania w San Andreas, żeby pograć w coś nowego, a tu bam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co tam sie dzieje, dla tego zanies go jutro do sklepu.
Popros o diagnoze na miejscu (zrob minke zalamanego, to moze mechanik sie zgodzi :)))
Wazne, zebys byl mily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 23:12, Misquamaqus napisał:

Nie wiadomo co tam sie dzieje, dla tego zanies go jutro do sklepu.
Popros o diagnoze na miejscu (zrob minke zalamanego, to moze mechanik sie zgodzi :)))
Wazne, zebys byl mily.

To było kupowane przez internet, w esc.pl.

Z tym miłym, to przy mojej osobie będzie ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem z odtwarzaniem filmów w formacie RMVB odkąd mam win7, ALLPlayer w ogóle sobie z tym nie radzi bo cały obraz jest czarny z wyjątkiem 2 pasków na, których widać obraz, dźwięk słychać. Wszystkie inne programy (aktualnie używam WLC Media Playera) odtwarzają mi RMVB tyle ze nie chodzą płynnie :( Gdy kamera w filmie się porusza to klatki się lekko zawieszają tak jakbym odpalił jakąś nową grę na starym kompie. Ściągnąłem już wiele kodeków dla win7 64bit w tym RealAlternatiw dla win7 a filmy nadal nie chodzą płynnie. Z innymi formatami nie ma problemów. Zna ktoś jakiś dobry kodek lub sposób który rozwiąże sprawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 18:07, davidi napisał:

Siema mam problem z odtwarzaniem filmów w formacie RMVB odkąd mam win7, ALLPlayer w ogóle
sobie z tym nie radzi bo cały obraz jest czarny z wyjątkiem 2 pasków na, których widać
obraz, dźwięk słychać. Wszystkie inne programy (aktualnie używam WLC Media Playera) odtwarzają
mi RMVB tyle ze nie chodzą płynnie :( Gdy kamera w filmie się porusza to klatki się lekko
zawieszają tak jakbym odpalił jakąś nową grę na starym kompie. Ściągnąłem już wiele kodeków
dla win7 64bit w tym RealAlternatiw dla win7 a filmy nadal nie chodzą płynnie. Z innymi
formatami nie ma problemów. Zna ktoś jakiś dobry kodek lub sposób który rozwiąże sprawę
?


Sprobuj tego progarmiku, tylko pozbadz sie tych wszytkich sciagnietych kodekow i odtwarzarek:

http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troche dziwny problem.

Jesli zostawie komputer z pracujacym programem bitcoin (a konkretnie guiminer - tylko GPU jest obciazone (wiekszosc czasu w 99%, korzysta z ati stream i opencl)) na kilkadziesiat minut, to jak wracam zastaje kompa zawieszonego; czarny ekran monitora (podswietlenie wlaczone, ale tylko czern widac), klawiatura nie reaguje (nie moge np. num-locka wlaczyc/wylaczyc), pozostaje reboot.

Jesli dotrzymuje towarzystwa mojemu PieCykowi i np. odpowiadam na maile, to NIGDY sie nie zawiesza, dopiero jak go zostawie. A potrzebuje, ze karta liczyla sobie w spokoju 24/7 (koszt za prad sie zwroci:))

Caly komp (RAM, GPU, CPU) jest super-stabilny we wszelkich benchmarkach, w grach takze, zawiesza sie tylko w tym programie.

Karta jest co prawda podkrecona, ale niewiele bo tylko z 775/1000 na 925/1100 (gpu 20%, vram 10%) i nie bardzo w tej chwili moge sobie pozwolic na wrocenie do default''owych ustawien (b. potrzebuje tych MHz, ale jak nic nie poradze to i to pewnie sprobuje).

Podejrzewac moge jeszcze ew. PSU, ale jak sie znow zawiesi to sprawdze mu napiecia (swoja droga - miernik za 5 dych da w miare poprawne wyniki?).

P.S. forum znow sie pieprzy, podpis usunelo ;o
P.P.S. Gdzie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to sprawdzalem i myslalem, ze wystarczy ustawic na high performance, jako ze nie pomoglo inne rzeczy zaczalem podejrzewac a teraz wszedlem glebiej i rzeczywiscie nie wszystkie opcje mialem jak byc powinny (wylaczylem wylaczenie HDD i hybrydowe uspienie).
Dzieki, glupi blad, teraz nie powinno byc problemow ;)

P.S. Moze nieodpowiednie miejsce, ale ma moze ktos na zbyciu tanio HD 5970 LUB 3xHD 5830?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się