PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2011 o 15:15, kuba9876543210 napisał:

Lepiej sobie podlacz uziemienie, chyba ze lubisz ''dreszczyk emocji'' ;]

Nie slyszales o gitarzystach, ktorych kopal prad przez pieca, bo gniazdko bylo nieuziemione
(lub nieumiejetnie)?

Znalazłem już gniazdko z uziemieniem. Komputer dzisiaj cały dzień pracował i się trzymał. Mam nadzieję, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem mam jakiś. Przed chwilą ściągnąłem grę przez steama i system zaczął mi się wieszać. Zrestartowałem go i po chwili znów się zaciął. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W parę dni temu sobie system od nowa instalowałem i od nowa partycje dysku sobie stworzyłem i na tym dysku co mam steama ustawiłem na 300 GB i teraz z tą grą razem to chyba zajęte ze 140 GB i zaczął komp się zacinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój kolejny problem związany ze sterownikami. Ponieważ żadne sterowniki do GeForce 6100, które znalazłem się nie przyjęły, zacząłem szukać dalej odnalazłem program taki jak Driver Genius, jednakże jest on z tego co się orientuję płatny i tutaj moje pytanie do was. Czy ktoś z was zna program sam wykrywający jakie sterowniki są potrzebny, ale taki aby był darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 23:44, Sigu napisał:

Ok, mój kolejny problem związany ze sterownikami. Ponieważ żadne sterowniki do GeForce
6100, które znalazłem się nie przyjęły, zacząłem szukać dalej odnalazłem program taki
jak Driver Genius, jednakże jest on z tego co się orientuję płatny i tutaj moje pytanie
do was. Czy ktoś z was zna program sam wykrywający jakie sterowniki są potrzebny, ale
taki aby był darmowy?


Jak sterowniki nie dzialaja ?
Masz uszkodzona karte ?

Na stronce nvidii masz sterowniki, tylko trzeba wpisac serie kart (w Twomi przypadku rodzina 6xxx), rodzine (6100) i odpowiedni system operacyjny.
Potem wyszukaj i sciagnac.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kabla do karty sieciowej dioda się nie świeci. Kabel z internetem jest ok bo w drugim kompie wszystko śmiga. Co dziwne jak odpalę przeglądarkę to odpala się strona startowa (google), ale to wszystko. Próba załadowania jakiejś innej strony już nie działa. Czy to problem z hardwarem (uszkodzona karta) czy raczej software i próbować coś przeinstalować? Sterownik do karty sieciowej jest zainstalowany poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 16:42, Torquemada_Varenkorn napisał:

Po podłączeniu kabla do karty sieciowej dioda się nie świeci. Kabel z internetem jest
ok bo w drugim kompie wszystko śmiga. Co dziwne jak odpalę przeglądarkę to odpala się
strona startowa (google), ale to wszystko. Próba załadowania jakiejś innej strony już
nie działa. Czy to problem z hardwarem (uszkodzona karta) czy raczej software i próbować
coś przeinstalować? Sterownik do karty sieciowej jest zainstalowany poprawnie.


Pokaz czy masz polaczenie jak na fotce:

20110618171035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Kurde ale jak to jest, że większość moich gier nie jest tam dodawana. Co zrobić by je tam dodać i żeby były informacje na jej temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki stary dysk na którym jest kilka plików które chciałbym mieć... Ale mam taki problem by dostać sie do tego dysku. Sytuacja wygląda tak, gdy do mojego komputera podłączam ten stary dysk, podczas włączania kompa pisze że jest podłączony, a już w windwosie gdy sprawdzam w Mój Komputer nie widze żadnych nowych dysków. Z kolei gdy odłącze mój zwykły dysk i podłączam ten stary, komputer się nie włącza i wyskakuje informacja o tym by wybrać miejsce z którego chce instalować system ;O. Ma ktoś jakis pomysł czy sprawa jest przegrana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 14:05, nolif3r napisał:

Mam taki stary dysk na którym jest kilka plików które chciałbym mieć... Ale mam taki
problem by dostać sie do tego dysku. Sytuacja wygląda tak, gdy do mojego komputera podłączam
ten stary dysk, podczas włączania kompa pisze że jest podłączony, a już w windwosie gdy
sprawdzam w Mój Komputer nie widze żadnych nowych dysków. Z kolei gdy odłącze mój zwykły
dysk i podłączam ten stary, komputer się nie włącza i wyskakuje informacja o tym by wybrać
miejsce z którego chce instalować system ;O. Ma ktoś jakis pomysł czy sprawa jest przegrana??


Moze tak:

Podlacz swoj dysk jak zawsze i podlacz ten stary dysk.
Uruchom komputer z Twojego dysku.
Wejdz w do biosu i sprawdz, czy dysk jest widoczny.
Jak ten stary dysk bedzie widoczny w biosie, to uruchom system z Twojego dysku i wejdz w "zarzadzanie dyskami".
Sprawdz, czy ten stary dysk jest widoczny.
Jak jest, to mozliwe, ze nie ma przydzielonej literki - przydziel literke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 09:21, zerohunter napisał:

Ostatnio przy uruchamianiu kompa wyskoczył mi błąd disc read error occured.
Wcisnąłem ctr alt delete, i działa dobrze, czy mam się bać?


Zrob smart "health" dysku i benchmark programem "hdtune".
Pokaz wyniki na forum, to ktos sprawdzi w jakiej kondyscji jest dysk.

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 12:03, zerohunter napisał:

Smart health, nie mam tam takiej opcji, ale zrobiłem 2 testy.


Zle to napisalem.
Mialo byc samo "healt".
Dyski masz bardzo niestabilne.
Najgorsze sa wartosci minimalne, wykazujace prawie zatrzymanie transferu.
Stad moze byc wygenerowany error ocured.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W menu starg -> gry mam ikony nieużywanych gier (tzn. one są zainstalowane, ale wkleiłem je tam przez przypadek z pulpitu). Dodam, że są to gry ze steama.

No i problem polega na tym, że nie mogę tego usunąć. W regedit próbowałem, ale ich tam nie ma, wciskam delete i nic, przeciągnąć do kosza też się nie da. Co zrobić? Chodzi o Race 07, GTR Evo i Metro 2033.

20110620131930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 14:44, zerohunter napisał:

http://img819.imageshack.us/img819/2294/beztytuuhxn.jpg

Takie coś?
Przeskanowałem dysk w poszukiwaniu błędów, i nie znalazł nic, jakie mogą być następstwa
tych niestabilności, aha oczywiście to podlega gwarancji, tak?

Kompa mam od marca tego roku, więc ten dysk coś cienko przędzie.


Poczytaj:

http://www.fixitpc.pl/topic/881-podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-smart/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się