PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Temperatury GPU, i jaki sprzęt? DOKŁADNIE, przede wszystkim marka zasilacza i karty graf.

Ja też mam problem. Wsadziłem przed sekundą drugi dysk twardy i coś się spieprzyło, a mianowicie POWER FAN. Cokolwiek by to było. W Biosie ma 0 RPM i z tego tytułu brzęczał mi głośniczek, musiałem zatem wyłączyć alarmowani9e o tym wiatraku. A teraz najlepsze. Wszystkie wentylatory mają się dobrze i chodzą tak, jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam kłopot z mikrofonem. Mój problem polega na tym, iż komputer wskazuje jakieś urządzenie pod nazwą "mikrofon" chociaż ów mikrofon nie jest wcale podłączony. Po podłączeniu mikro. tylko po wysokim podkręceniu głośników słyszę swój własny głos, lecz w trakcie rozmowy przez skype osoba, z którą rozmawiam, słyszy tzw. "strzelanie". Nie wiem co zrobić i zwracam się do Was o pomoc. Z góry dziękuję Stawiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dysk przenośny pracujący w standardzie USB 3.0. podłączam do laptopa (USB 3.0 oczywiście) i przy przenoszeniu filmu (jeden plik) mam transfer rzędu 70-90MB/s
czym może być spowodowany tak niski transfer danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Predkosc zalezy od kontrolera USB, kabla, dysku (np. te z mniejszymi talerzami / wieksza iloscia talerzy zazwyczaj sa wolniejsze od tych z wiekszymi talerzami / mniejsza ich iloscia, plikow (im mniejsze tym wolniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić by w panelu Nvidii było cały czas ustawione,że monitor działa pod PC(1920x1080 przy 60hz)a nie w grupie HD,SD(1920x1080 ale przy 59hz)... Jak przestawie na opcję 60hz to i tak przełącza się na 59hz i bolą mnie trochę oczy od tego,bo na XP zawsze pracowałem przy 60hz... A obecnie na win7 tylko 59hz jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 14:26, Memorr napisał:

Jak ustawić by w panelu Nvidii było cały czas ustawione,że monitor działa pod PC(1920x1080
przy 60hz)a nie w grupie HD,SD(1920x1080 ale przy 59hz)... Jak przestawie na opcję 60hz
to i tak przełącza się na 59hz i bolą mnie trochę oczy od tego,bo na XP zawsze pracowałem
przy 60hz... A obecnie na win7 tylko 59hz jest...

Znaczy widzisz różnicę 1Hz na monitorze LCD? Pomijając fakt, że w przypadku LCD znaczenie ma czas reakcji [ms], a nie odświeżanie [Hz].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 15:58, Nalfein napisał:

> Jak ustawić by w panelu Nvidii było cały czas ustawione,że monitor działa pod PC(1920x1080

> przy 60hz)a nie w grupie HD,SD(1920x1080 ale przy 59hz)... Jak przestawie na opcję
60hz
> to i tak przełącza się na 59hz i bolą mnie trochę oczy od tego,bo na XP zawsze pracowałem

> przy 60hz... A obecnie na win7 tylko 59hz jest...
Znaczy widzisz różnicę 1Hz na monitorze LCD? Pomijając fakt, że w przypadku LCD znaczenie
ma czas reakcji [ms], a nie odświeżanie [Hz].



siedziałem na win XP dłuuuugi czas i tam zawsze miałem 60hz,a tutaj jest 59hz i naprawdę oczy szybciej mnie bolą i poprostu to czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam kłopot z mikrofonem. Mój problem polega na tym, iż komputer wskazuje jakieś urządzenie pod nazwą "mikrofon" chociaż ów mikrofon nie jest wcale podłączony. Po podłączeniu mikro. tylko po wysokim podkręceniu głośników słyszę swój własny głos, lecz w trakcie rozmowy przez skype osoba, z którą rozmawiam, słyszy tzw. "strzelanie". Nie wiem co zrobić i zwracam się do Was o pomoc. Z góry dziękuję Stawiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 15:54, Nalfein napisał:


To znaczy,że poprostu mi się coś ubzdurało.A powiedz mi,może w windows 7 zmieniło się coś w ustawieniach związanych z jasnościa czy coś względem XP?
I dlaczego nie moge ustawić tych 60hz?
Bo zobacz: w ustawieniach Nvidii mam automatycznie wybrane 1920x1080 w przedziale HD/SD i jest tam jedynie 59hz,a gdy przestawię na przedział PC i wybiorę 1920x1080 przy 60hz i zatwierdzę zmianę to i tak przemienia się automatycznie na to HD/SD i 59hz...

20111209173430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z myszką w grach i tylko grach. Po naciśnięciu ppm obraz kamery przeskakuje (jak bym szybko przesunął myszką), dotyczy to tylko gier z widoku bohatera: Skyrim, Gothic 3 itp, natomiast w World in Conflict, Dawn of War 2 wszystko jest normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z laptopem.
Otóż zainstalowałem na nim triala AVG 2012 IS i AVG TuneUp PC.
AVGiem zrobiłem skan optymalizacyjny, a Tuneup usunąłem około 2k/3.5k problemów.
Jest to laptop toshiby, 2 letni (Intel P ileśtam, 2x2GHz, 4GB RAM, Vista). Po wykonaniu skanu optymalizacyjnego zatrzymałem usuwanie problemów i postanowiłem zrestartować lapka. Teraz zaraz po post screenie jest tylko podkreślnik (nie miga, nic). I stuck. Nie ma ekranu ładowania Visty. Jakby wisiał. Da się go tylko wyłączyć i włączyć na nowo.
Nie wyskakuje żaden komunikat o błędzie. Da się coś z tym zrobić? Dodam, że nie mój laptop, choć znajomy pozwolił mi nawet zrobić format, tylko nie ma do niego żadnego nośnika.
Mogę zainstalować swoją siódemkę/xp (oba oryginalne, ale nie aktywują się, bo nie są przeznaczone na ten komputer). Czy dałoby się z nich jakoś zdiagnozować co tam siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 17:35, Memorr napisał:

> http://monitory.mastiff.pl/faq/index/view_article/article_id/28/

To znaczy,że poprostu mi się coś ubzdurało.A powiedz mi,może w windows 7 zmieniło się
coś w ustawieniach związanych z jasnościa czy coś względem XP?
I dlaczego nie moge ustawić tych 60hz?
Bo zobacz: w ustawieniach Nvidii mam automatycznie wybrane 1920x1080 w przedziale HD/SD
i jest tam jedynie 59hz,a gdy przestawię na przedział PC i wybiorę 1920x1080 przy 60hz
i zatwierdzę zmianę to i tak przemienia się automatycznie na to HD/SD i 59hz...


Ale różnica jednego herca jest w tym wypadku niedostrzegalna dla ludzkiego oka-.- między 60 hz, a 75hz (jesteś pewien, że to odświeżanie nie powinno wynosić właśnie 75 hz?) czuję różnicę i np od razu widzę, że kursor myszki przesuwa się jakby płynniej, ale 1hz nie ma tu raczej znaczenia. Jeśli czujesz dyskomfort to na pewno nie z powodu zmiany częstotliwości odświeżania o TAKĄ wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:39, Piterixos napisał:

> > http://monitory.mastiff.pl/faq/index/view_article/article_id/28/
>
> To znaczy,że poprostu mi się coś ubzdurało.A powiedz mi,może w windows 7 zmieniło
się
> coś w ustawieniach związanych z jasnościa czy coś względem XP?
> I dlaczego nie moge ustawić tych 60hz?
> Bo zobacz: w ustawieniach Nvidii mam automatycznie wybrane 1920x1080 w przedziale
HD/SD
> i jest tam jedynie 59hz,a gdy przestawię na przedział PC i wybiorę 1920x1080 przy
60hz
> i zatwierdzę zmianę to i tak przemienia się automatycznie na to HD/SD i 59hz...

>

Ale różnica jednego herca jest w tym wypadku niedostrzegalna dla ludzkiego oka-.- między
60 hz, a 75hz (jesteś pewien, że to odświeżanie nie powinno wynosić właśnie 75 hz?) czuję
różnicę i np od razu widzę, że kursor myszki przesuwa się jakby płynniej, ale 1hz nie
ma tu raczej znaczenia. Jeśli czujesz dyskomfort to na pewno nie z powodu zmiany częstotliwości
odświeżania o TAKĄ wartość.


To co może być tego przyczyną?Tak jak już wspominałem na XP siedziałem i nie miałem problemów,a tutaj po przejściu na win7 coś mi jednak nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Proponuję ci w ogóle abyś sobie sprawdził jaka jest maksymalna częstotliwość odświeżania dla twojego monitora i taką sobie ustawił. Programem PowerStrip możesz to łatwo zrobić. Z tego co wiem to te nowe monitory mają chyba wysoką częstotliwość odświeżania (chyba nawet trzycyfrowe wartości), tak więc ustaw tym programem 75hz i zobacz jak będzie sytuacja wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:48, Piterixos napisał:

>/ciach/

Proponuję ci w ogóle abyś sobie sprawdził jaka jest maksymalna częstotliwość odświeżania
dla twojego monitora i taką sobie ustawił. Programem PowerStrip możesz to łatwo zrobić.
Z tego co wiem to te nowe monitory mają chyba wysoką częstotliwość odświeżania (chyba
nawet trzycyfrowe wartości), tak więc ustaw tym programem 75hz i zobacz jak będzie sytuacja
wyglądała.


W tym programie tak to wygląda:

A może są jakieś zmiany w wyświetlaniu między win XP a win 7? jakieś ustawienia czy coś?

20111209230434

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Wejdź sobie w profile wyświetlania. Tam możesz sobie zmieniać częstotliwość odświeżania. U mnie np pisze, że monitor obsługuje 60 hz, ale przy 75hz jest zdecydowanie lepiej natomiast maks to 170 hz i wtedy mam czarny ekran i muszę kompa resetować. Ustaw sobie też 75hz i zobacz jak się sytuacja zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:35, Jackal-pl napisał:

Mam pewien problem z laptopem.
Otóż zainstalowałem na nim triala AVG 2012 IS i AVG TuneUp PC.
AVGiem zrobiłem skan optymalizacyjny, a Tuneup usunąłem około 2k/3.5k problemów.
Jest to laptop toshiby, 2 letni (Intel P ileśtam, 2x2GHz, 4GB RAM, Vista). Po wykonaniu
skanu optymalizacyjnego zatrzymałem usuwanie problemów i postanowiłem zrestartować lapka.
Teraz zaraz po post screenie jest tylko podkreślnik (nie miga, nic). I stuck. Nie ma
ekranu ładowania Visty. Jakby wisiał. Da się go tylko wyłączyć i włączyć na nowo.
Nie wyskakuje żaden komunikat o błędzie. Da się coś z tym zrobić? Dodam, że nie mój laptop,
choć znajomy pozwolił mi nawet zrobić format, tylko nie ma do niego żadnego nośnika.
Mogę zainstalować swoją siódemkę/xp (oba oryginalne, ale nie aktywują się, bo nie są
przeznaczone na ten komputer). Czy dałoby się z nich jakoś zdiagnozować co tam siedzi?

Chciałbym jeszcze dodać, że Notebook nie bootuje także z płyty. Wiesza się w tym samym momencie. Nie mam pojęcia co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem ostatnio pewne doświadczenie.
Polegało ono na ocenie wydajności gier na poszczególnych wersjach sterowników ATI.
Pierwszym krokiem było całkowita deinstalacja sterowników i pozostawienie tych, zaimpletowanych w Windows 7. Rezultat ? Wzrost wydajności w grach, wiatrak chłodzący procesor graficzny działał głośniej i częściej.
Następnie postanowiłem zainstalować oryginalne sterowniki dedykowane dla mojego laptopa Dell Studio 1555, jest to wersja bodajże z roku 2009. Nie wiele się tu zmieniło prócz tego, że wiele nowych gier m.in Deus Ex HR nie były w stanie się uruchomić. Powrót do obecnie najnowszych driverów od Ati znów jakby obciął trochę na wydajności. System chłodzący działa bardziej spokojniej a gra zaczyna szarpać na wydajności.
Moja karta to ATI Mobility Radeon™ HD 4700. Co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy system był dołączony do laptopa (na 90% był, ewentualnie czy jest naklejka z kluczem do systemu)? Jeśli laptop był z windowsem od początku to zazwyczaj producent tworzy ukryta partycję z której się instaluje system. Jakim klawiszem uruchomić instalację z tej partycji powinno być podane na ekranie POST - czyli tym który wyświetla jaki klawisz wcisnąć aby wejść do BIOS, jak w necie na stronie toshiby w instrukcji do jakiegoś losowego lapa wyczytałem, że tym klawiszem może być F8. Dalej sobie chyba poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się