PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam.
Mam problem z laptopem Sony Vaio VGN-AR51M mianowicie z programem WinDVD BD for VAIO ,po aktualizacji Visty wyskakują mi migoczące piksele u dołu i góry odtwarzanego filmu. Przed aktualizacjami nie było problemu. Dodam jeszcze że wszelkie kodeki poinstalowałem i nic nie pomogło. Wie ktoś jak z tym sobie poradzić ?? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:16, blacklio2 napisał:

Jakie konkretnie aktualizacje zostały zainstalowane, tutaj raczej szukaj problemu


od Visty... to co leci automatycznie z Windows Update

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z komputerem.Podczas gry w tytuły o więkrych wymagniach od wowa czy cs-a(splinter cell:CT,guild-wars) komputer nagle się wyłącza(np przy zapisywaniu) podejrzewam ze moze to byc wina temperatury(komputer cyszczony,po formacie,zasilanie nowe(na starym to samo)czy obnirzenie wydajnosci kosztem temperatury cos zmieni?Proszę o instrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 07:11, marcin112 napisał:

mam problem z komputerem.Podczas gry w tytuły o więkrych wymagniach od wowa czy cs-a(splinter
cell:CT,guild-wars) komputer nagle się wyłącza(np przy zapisywaniu) podejrzewam ze moze
to byc wina temperatury(komputer cyszczony,po formacie,zasilanie nowe(na starym to samo)czy
obnirzenie wydajnosci kosztem temperatury cos zmieni?Proszę o instrukcje.


pytanie jakie masz te temperatury i gdzie :) Ja miałem podobny problem, ale jak widzisz ogólne sprzątnięcie komputera nic nie dało trzeba było każdą karte graficzną z osobna wyjąc dokładnie przeczyścić no i efekt mniej o 18 stopni, gry chodzą nie wyłącza się już komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
jak wytrzymała jest płyta główna?
Bo nie umiem zamontować wentylatora, a nie chcę pchać na siłę, bo jak ją złamię to po zawodach.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawce (socekt) masz płytę. Powinny być przy niej haczyki, zatrzaski i/lub dźwigienka, Wystarczy ją podnieść, założyć cooler zgodnie z instrukcją od niego i dźwignię zpowrotem nałożyć na zatrzaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem w grach:
po graniu okolo 30 min w gry nie wszyskie min. Gothic 3 ,crsh day ,LFS,TDU
zmieniaja mi sie tekstury na inne np w Gothicu mam drogi wylozone jakimis teksturami ubran a w LFS znikaja mi napisy i sa zastepowane samymi kwadracikami. Miał ktos taki problem ??
moj komp
sempron 2600+
1 gb
8600gt 256 ddr3
z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie do końca z kompem, ale...
Jak można inaczej niż dodaj/usuń odinstalować Internet Explorer 8? Strasznie mi kompa zamula, nie wiem czemu, więc chciałbym wrócić do IE7. Nie ma deinstalatora w panelu sterowania, mam XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 13:26, Tomek1120 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=25741

Co do tego mojego postu. W DXDiag sprawdziłem kartę graficzną i wyszło że bez problemu
działa. Ekran wciąż miga. Ale gdy włączę menu monitora w którym wybiera się kontrast
itp to widzę że reszta tła miga a to okno nie. Wina kabla?


Dziwne kiedyś miałem CRT który w pewnym momencie zrobił się cały na żółto :P ( w Twoim przypadku jest to zielony). Wina ewidentnie była monitora gdyż poszedł do naprawy i później jakiś okres czasu znowu dobrze chodził. Później został zastąpiony przez LCD....

A z tym menu dziwna sprawa pożycz od kolegi monitor i sprawdź jak działa na tym samym kablu (nie musi być LCD)

BTW W tamtym pożółkłym CRT fajny był spuchnięty kondensator :P

Jak "zamiana" monitora nie podziała możesz spróbować z kablem. Albo po prostu kabel gdzieś nie styka :P (to wyjaśniałoby normalne menu monitora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 19:17, S1G napisał:

karta graficzna ci się czasem nie przegrzewa?


Jak grałem w Crash Day to kiedy tekstury mi sie zmienily temperatura karty wynosila 49 * a w spoczynku ma 47* wiec to chyba nie wina temperatury. Kidy wyjde z gry i wlacze ja jeszcze raz gra dziala normalnie... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spóbował od reinstalki sterków. Wyczyśc z nuch system, np. drver cleanerem a pożniej zainstaluj od nowa, karta wysokich temperatur nie ma więc ona raczej problem nie jest, chyba że coś z elektronicznej drobnicy na płytce jest walnięte. Może jakiś zimny lut albo kość pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania....

Czy temperatura procesora w BIOS''ie może być błędna? (napisane jest wyraźnie CPU przy wskazaniu, żeby nie było że na złą patrze :P )
Której temperaturze wierzyć z programu czy BIOS''u?

A i jeszcze jedno pytanie do pytanie w Everest w zakładce czujnik mam 3 temperatury procesora :F
Procesor 43
Procesor nr 1 63
Procesor nr 2 63

Uruchomiłem też takie programy do temperatur jak core temp (57) i real temp (51)
Jak widać w każdym programie widać różne temperatury (Core temp tak zapiernicza z temperaturami do góry podczas obciążenia że się ciężko zastanawiam skąd on to bierze)

I teraz mały eksperyment ^^
ustawiłem w BIOS''ie alarm jeśli przekroczy temp CPU 60 stopni... No i zauważyłem że w everest pozycja nazwana procesor wskazała mniej więcej prawidłowo(nie wiem czy prawidłowo w każdym razie zgodnie z BIOS''em)... natomiast reszta pozycji (nr 1 i nr 2) oraz programów zwyższała wartości temp.

PS BIOS poinformował mnie łaskawie brzęczykiem że przekroczona została temp 60 stopni.


Teraz wiecie skąd moje wątpliwości i teraz wróćmy do pytań pogrubionych.....

Procesor to E8400 to prostokątne coś co nazywamy płytą główną GA-EX38-DS4 czy coś koło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy procek był kupowany, uszkodzone lub rozkalibrowane czujniki miały E8400 z pierwszego tygodnia 2007 roku, jeśli to nie jest to to masz źle założony cooler na procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:26, blacklio2 napisał:

Kiedy procek był kupowany, uszkodzone lub rozkalibrowane czujniki miały E8400 z pierwszego
tygodnia 2007 roku


no wiesz wskazanie temperatury może być dobre tak naprawdę to chyba bez termometru "laserowego" nie bardzo się dowiemy procek kupowany w wakacje 2008.

Dnia 14.04.2009 o 16:26, blacklio2 napisał:

jeśli to nie jest to to masz źle założony cooler na procka


po czym wnioskujesz? :)


Tylko zastanawiam się po prostu czy temperatura w BIOS''ie jest tą "prawdziwą temperaturą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób prosty eksperyment - obciąż jakimś progsem procka (orthos, prime, obojętnie co) żeby wzrosła temperatura i dotknij cooler - jak będzie zimny to:
a) źle założone chłodzenie,
b) przekłamania ze strony czujki.
Jak ciepły... no cóż, wtedy zaczniemy drążyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się