PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mama problem z plytami DVD. Otoz niektore moj czytnik widzi (Gears of War, Call of Juarez, Broken Sword) inne nie (DreamFall, Aerobik). Ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic?? Plyty sa nowe, dopiero wyciagniete z folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 14:24, Despeir napisał:

Witam. Mama problem z plytami DVD. Otoz niektore moj czytnik widzi (Gears of War, Call
of Juarez, Broken Sword) inne nie (DreamFall, Aerobik). Ktos wie dlaczego i jak temu
zaradzic?? Plyty sa nowe, dopiero wyciagniete z folii.

Np. nie kupować badziewnych czytników. Ale czasami można się jeszcze uratować updatem firmware''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:02, hans_olo napisał:

Np. nie kupować badziewnych czytników.


Jakie firmy lub konkretne modele polecisz? Mój DVD również przedwczoraj umarł, dokładnie to model LiteOn DH20A4P. Przestał rozpoznawać płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:06, Anjinsan napisał:

Jakie firmy lub konkretne modele polecisz? Mój DVD również przedwczoraj umarł, dokładnie
to model LiteOn DH20A4P. Przestał rozpoznawać płyty.


Pioneer DVR-216D - działa niezawodnie przez lata. Niektórzy polecają też nowsze Samsungi SH (np. 223B).
Za to zdecydowanie odradzę LG, obecne LiteOn-y też nie zaliczają się do zbyt dobrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:06, Anjinsan napisał:

> Np. nie kupować badziewnych czytników.

Jakie firmy lub konkretne modele polecisz? Mój DVD również przedwczoraj umarł, dokładnie
to model LiteOn DH20A4P. Przestał rozpoznawać płyty.

Obecnie najbardziej polecany jest Pioneer 216D. Chyba najbardziej udany model Pioneera od czasu niezabijalnej 112tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:02, hans_olo napisał:

> Witam. Mama problem z plytami DVD. Otoz niektore moj czytnik widzi (Gears of War,
Call
> of Juarez, Broken Sword) inne nie (DreamFall, Aerobik). Ktos wie dlaczego i jak
temu
> zaradzic?? Plyty sa nowe, dopiero wyciagniete z folii.
Np. nie kupować badziewnych czytników. Ale czasami można się jeszcze uratować updatem
firmware''u.


Zrobilem update i dupa. Moj czytnik to Optiaric RW AD-5170A. No ale dlaczego rozpoznaje niektore, a innych nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:12, Despeir napisał:

Zrobilem update i dupa. Moj czytnik to Optiaric RW AD-5170A. No ale dlaczego rozpoznaje
niektore, a innych nie??


Dlatego, że to badziewny napęd. Niby wszystkie są takie same z wyglądu, ale jak przychodzi co do czego, to od razu widać różnicę. Swoją drogą wpisanie w google jej nazwy od razu pokazuje sporo problemów z jej użytkowaniem, choćby tutaj:
http://club.cdfreaks.com/f86/sony-nec-18x-optiarc-ad-5170a-problems-194356/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:09, ziptofaf napisał:

Pioneer DVR-216D - działa niezawodnie przez lata. Niektórzy polecają też nowsze Samsungi
SH (np. 223B).
Za to zdecydowanie odradzę LG, obecne LiteOn-y też nie zaliczają się do zbyt dobrych.


Do LG nie musisz mnie zniechęcać ;) LiteOna wybrałem ze względu na stosunek cena/jakość. Trochę jestem zdziwiony, że tak krótko działał (1,5 roku) tym bardziej, że go specjalnie nie katowałem, a wręcz przeciwnie. Miał u mnie słodkie życie, nagrywając 2-3 płyty miesięcznie.

Rozejrzę się za tym Pieneerem tym bardziej, że hans_olo też go poleca :)

@ hans_olo

Dzięki za poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:15, ziptofaf napisał:

Dlatego, że to badziewny napęd. Niby wszystkie są takie same z wyglądu, ale jak przychodzi
co do czego, to od razu widać różnicę. Swoją drogą wpisanie w google jej nazwy od razu
pokazuje sporo problemów z jej użytkowaniem, choćby tutaj:
http://club.cdfreaks.com/f86/sony-nec-18x-optiarc-ad-5170a-problems-194356/


Tak, czytalem tego sporo. Ale nie potrafie tego zrozumiec dlaczego wiekszosc plyt dziala?! Jesli bylby zepsuty, to nie powinien wogole czytac plyt. Wzialem pierwsze lepsze 20 plyt i tylko te dwie nie dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:26, Despeir napisał:

Tak, czytalem tego sporo. Ale nie potrafie tego zrozumiec dlaczego wiekszosc plyt dziala?!
Jesli bylby zepsuty, to nie powinien wogole czytac plyt. Wzialem pierwsze lepsze 20 plyt
i tylko te dwie nie dzialaja.

Żeby to zrozumieć musiałbyś pójść na odpowiednie studia, lub przestudiować kilka grubych książek. Mogę dać linki do zagadnień na wiki, ale bez tych książek i tak nie zczaisz bazy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID
http://pl.wikipedia.org/wiki/BIBO_stabilność
http://pl.wikipedia.org/wiki/SNR
itd.
To tylko podstawy, bo istnieją układy dużo bardziej zaawansowane niż PID, ale jednak PID jest dość popularny ze względu na dużą użyteczność do sterowania silnikami (napęd zwalnia dzięki sprzężeniu zwrotnemu gdy nie można odczytać danych, a głowica jest stabilizowana regulatorem o lekkim przeregulowaniu, ze względu na pożadaną dużą szybkość odpowiedzi). Niestety nie każdy potrafi taki regulator dobrze zrealizować ;] - albo raczej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 16:47, hans_olo napisał:

To tylko podstawy, bo istnieją układy dużo bardziej zaawansowane niż PID, ale jednak
PID jest dość popularny ze względu na dużą użyteczność do sterowania silnikami (napęd
zwalnia dzięki sprzężeniu zwrotnemu gdy nie można odczytać danych, a głowica jest stabilizowana
regulatorem o lekkim przeregulowaniu, ze względu na pożadaną dużą szybkość odpowiedzi).
Niestety nie każdy potrafi taki regulator dobrze zrealizować ;] - albo raczej nie chce.


Dzieki hans_olo. Sprawdze ten Pioneer 216D. Cena przystepna (u mnie 22£) i mam nadzieje, ze bedzie lepiej. Jak nie to bede mogl zwalic wine na ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 08:34, mariowsad napisał:


> niewiem czy to wina przegrzewającego sie procka jak dotykam radiatora to on jest
raczej
> chłodny niewiem moze pasty termoprzewodzącej jest za mało sprawdzen to a zasilacz
jest
> ok karta potrzebuje 400w

raczej ta pasta nie ma właściwości magicznych... a jaką masz temp w biosie? bo możliwe
że nie procesor tylko karta graficzna się przegrzewa...

nie pisałem bo boot padł a co do tep procka i karty to jest ok czy moze to dyc spowodowane jakims wirusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:15, ziptofaf napisał:

Dlatego, że to badziewny napęd. Niby wszystkie są takie same z wyglądu, ale jak przychodzi
co do czego, to od razu widać różnicę. Swoją drogą wpisanie w google jej nazwy od razu
pokazuje sporo problemów z jej użytkowaniem, choćby tutaj:
http://club.cdfreaks.com/f86/sony-nec-18x-optiarc-ad-5170a-problems-194356/


Dzisiaj dostalem odpowiedz z serwisu: Dear Customer, Thank you for your enquiry. While a firmware update may add more media that the drive would recognise or improve the write strategy of the OPU, there is no guarantee that most of available media on the market will be written properly (especially with older models). You may therefore want to take a look at the list of recommended media for this drive by clicking on this link.

Czyli z czytnikiem jest wszystko wporzadku, tylko plyty sa zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z ustawieniami obrazu.
Otóż gdy gram w gry, na rozdzielczości 1200x1024 to obcinane są kawałki obrazu z czterech stron, tak jak by się obraz nie mieścił. U mnie w telewizorze (lcd full hd), który jest podpięty do kompa nie ma opcji auto-scaling, więc za bardzo nie da się tego wyregulować. Może jest jakaś opcja w systemie, która pozwala dopasować obraz tak, aby się mieścił na całym ekranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 13:23, Despeir napisał:

Czyli z czytnikiem jest wszystko wporzadku, tylko plyty sa zle :)

Jaaasne. Świeżo wytłoczone, bez rys, jak sam zresztą pisałeś o Dreamfallu miałyby nie działać? Takie egzemplarze płyt zdarzają się raz na 100.000 przypadków. Po prostu skopany napęd, często o tym słyszę w przypadku LG, zwłaszcza w modelach pod złącze SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 15:53, ziptofaf napisał:

> Czyli z czytnikiem jest wszystko wporzadku, tylko plyty sa zle :)
Jaaasne. Świeżo wytłoczone, bez rys, jak sam zresztą pisałeś o Dreamfallu miałyby nie
działać? Takie egzemplarze płyt zdarzają się raz na 100.000 przypadków. Po prostu skopany
napęd, często o tym słyszę w przypadku LG, zwłaszcza w modelach pod złącze SATA.


Dodalem usmieszek, zeby nikt nie przeoczyl ironii. Zreszta tak walsnie im odpisalem. Ciekawe czy dostane odpowiedz?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 15:52, MadDogg napisał:

Witam. Też mam problem z ustawieniami obrazu.
Otóż gdy gram w gry, na rozdzielczości 1200x1024 to obcinane są kawałki obrazu z czterech
stron, tak jak by się obraz nie mieścił. U mnie w telewizorze (lcd full hd), który jest
podpięty do kompa nie ma opcji auto-scaling, więc za bardzo nie da się tego wyregulować.
Może jest jakaś opcja w systemie, która pozwala dopasować obraz tak, aby się mieścił
na całym ekranie?



zobacz w ustawieniach karty graficznej... w ati wiem gdzie to jest opcja Digital Panel w CCC i tam jest "scale image to full panel size" i to zaznacz. a w nvidia nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem wczesniej o moich problemach z kompem nic w tej spraie sie nie polepszyło z opserwacji doszedłem do wniosku ze reset kompa następuje podczas maksymalnego obciązena procka nie wiecie czym to moze byc spowodowane ? mój procek to intel cor 2 duo e 4500 2.20ghz nie krecony czy przyczna moze byc zasilacz (wątpie w to oto mój zasilacz PENTAGRAM PSF-430-P12S 430W) chłodzenie raczej tez odpada w biosie temperatura wynosi jakies 35 -40 a moze bios mam płyte asus p5n-e sli z standardowym biosem. z informacji pomocnym wam moze byc to ze podczas restartu wyskakuje niebieski ekran na kturym napisane jest cos o błedzie i ze wzgledó bespieczenstwa komp sie wyłąncza chciałem temu zrobic zdięcie ale ten ekran trwa mniej niz sekunda wiec nagrałęm to i gdy tylko wyciongne te klatke zamieszcze ja na forum . prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 18:59, wow59 napisał:

z informacji pomocnym wam moze byc to
ze podczas restartu wyskakuje niebieski ekran na kturym napisane jest cos o błedzie i
ze wzgledó bespieczenstwa komp sie wyłąncza chciałem temu zrobic zdięcie ale ten ekran
trwa mniej niz sekunda wiec nagrałęm to i gdy tylko wyciongne te klatke zamieszcze ja
na forum . prosze o pomoc


hehe to należało najpierw o tym napisać :P zamieść zamieść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się