PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od paru dni mam problem z kompem. Mianowicie gram sobie, gram a tu nagle wywala mi czarny ekran, komputer się wyłącza. Po naciśnięciu guzika ekran wyświetla okno logowania się i wybierania użytkownika i kiedy wybiorę swój profil wszystko się normalnie włącza. Zazwyczaj po 5 min następuje to samo a czasami nawet komputer nie "wylogowywuje" się tylko wyłącza. Korzystam z Visty. Co może być przyczyną takiego niepożądanego "wylogowywania się" i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywarką, nie jestem w stanie nagrac płyty, ponieważ, wyskakuje mi błąd:

17:14:41 #26 Phase 133 File dlgbrnst.cpp, Line 1836
Zapis krótkiego Lead-Out

17:15:06 #27 SCSI -1194 File Cdrdrv.cpp, Line 1187
SCSI Exec, HA 1, TA 1, LUN 0
Status: 0x04 (0x01, SCSI_ERR)
HA-Status 0x00 (0x00, OK)
TA-Status 0x02 (0x01, SCSI_TASTATUS_CHKCOND)
Sense Key: 0x03 (KEY_MEDIUM_ERROR)
Sense Code: 0x73
Sense Qual: 0x04
CDB Data: 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00
Sense Data: 0x71 0x00 0x03 0x00 0x00 0x00 0x00 0x0A
0x00 0x00 0x00 0x00 0x73 0x04

17:15:13 #28 Text 0 File dlgbrnst.cpp, Line 1694
Set remaining time: 0:00,000 (0ms) -> OK

17:15:13 #29 CDR -1194 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1701
Niepowodzenie uaktualnienia PMA!
LITE-ON DVDRW SHW-1635S\H1 T1

17:15:13 #30 TRANSFER -24 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1701
Nie można wykonać polecenia Zakończ w trybie DAO!

Po czym pojawa się okienko z wiadomością o zapisie zakończonym niepowodzeniem. Model nagrywarki
SAMSUNG SV6003H, błąd pojawia sie przy zapisie płyty DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest do niej nowszy firmware. Jak jest za stary to być może "nie zna" używanych przez ciebie płyt i stąd problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy polecacie mi wymianę wentylatora w zasilaczu? Po prostu sądzę, że jeśli podczepię pod zasilacz jakiś markowy wiatraczek to wyciszę trochę kompa... Bo ten wiatrak który ja mam strasznie hałasuje. Czy znacie jakieś dodatkowe sposoby na wyciszanie zasilacza? Po co mi pasywne chłodzenie i cichy cooler na procesor, skoro i tak zasilacz robi najwięcej hałasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teoretycznie powinno nie być problemów. Teoretycznie. Bo w praktyce może się okazać, że zasilacz nie współpracuje z wentylatorem. Spróbuj wymienić - będziesz miał odpowiedź. Na przyszłość będziesz wiedział, że zasilacz też należy wybierać pod kątem produkowanego hałasu....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:40, mrosi napisał:

Teoretycznie powinno nie być problemów. Teoretycznie. Bo w praktyce może się okazać,
że zasilacz nie współpracuje z wentylatorem. Spróbuj wymienić - będziesz miał odpowiedź.
Na przyszłość będziesz wiedział, że zasilacz też należy wybierać pod kątem produkowanego
hałasu....:-)


Może na razie podłączyć wiatraczek pod 7V?
Powietrze wydmuchiwane z kompa jest zimne, a ja pracuję przy otwartej obudowie...
Chyba nic się nie stanie jak wiatraczek trochę wolniej się pokręci?

EDIT: Mój zasilacz miał być bardzo cichy. I faktycznie był, ale przez pierwszy miesiąc.. Potem katastrofa... Jak myślicie, może przeczyszczenie i nasmarowanie coolerka pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:53, MadDogg napisał:

Może na razie podłączyć wiatraczek pod 7V?


Tyle tylko, że wtedy będzie się wolniej obracać i zasilacz może się przegrzać. Tym bardziej, że jeśli po miesiącu wentylator stał się głośniejszy, to podejrzewam że ten zasilacz to jakaś "chińszczyzna".

Dnia 09.10.2009 o 18:53, MadDogg napisał:

Potem katastrofa... Jak myślicie, może przeczyszczenie i nasmarowanie coolerka pomoże?


Doraźnie - tak. Za miesiąc będziesz miał powtórkę z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model podałem, ale dysku twardego :/
Mój błąd właściwy model to Lite-0n SHW 1635S.

BTW

Aktualizacja sterowników nie pomogła, wciąż ten sam błąd, w tym samym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dupa muszę czekać na zasilacz jeszcze a wiecie czemu ?

Ten zasilacz co mi walnął kupowałem u informatyka i koleś powiedział , że wysłał do naprawy , wczoraj dzwonił i pisał, że niemożliwy do naprawy i proponuje wymianę na nowy. Dobra, wybrałem sobie nowy i różnicę jaką miałbym do zapłaty wynosiłaby 83 zł, on dzwoni i mówi że 282 zł :|

Dzwoniłem do komputronika i powiedzieli , że płaci się tylko różnicę . No i potem dzwonię do tego ciula i mówię mu to, tak się cholera jedna zaplątała że nie wiedziała co powiedzieć i wyszło, ze on tego mojego zasilacza w ogóle nie wysłał do naprawy i że poszedł mi na rękę bo ja rzekomo chciałem nowy i nie chciałem , żeby tego naprawiali .

Ciul , zamówił całkowicie nowy zasilacz i nie wysłał tego do naprawy i faktura była jak za nowy zasilacz, tylko troszkę mniej, bo sobie odjął wartość tego zepsutego . By sobie naprawił i sprzedał pewnie za dobrą kasę.

Menda cholerna jedna. Jak można być taką mendą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt masz nauczkę :) Jak mój padł po 2,5 roku, zaniosłem go prosto do serwisu i od reki mi wymienili na nówkę. Jak mam mozliwosc to wszystko robie samemu bo takich ciuli jest pelno na swiecie, bezpieczniej omijac posrednika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:11, blacklio2 napisał:

Błędy masz tylko przy wypalaniu DVD?


CD ostatnio nie nagrywałem.

Dnia 09.10.2009 o 19:11, blacklio2 napisał:

Próbowałeś różnych producentów płyt DVD?


Szły i Verbatimy i Platinum już.

Dnia 09.10.2009 o 19:11, blacklio2 napisał:

Możliwe że laser od DVD mówi papa


Tak podejżewam, bo to już nie pierwszej młodości sprzęt jest, więc ma prawo wysiąść. Tak tylko miałem nadzieję, że się da coś jeszcze zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z napędem dvd.
Niedawno miałem format dysku i wszystko co ważne skopiowałem na płytki dvd. Przed formatem sprawdzałem czy się dobrze nagrało i wszystko było ok. Teraz po formacie Windowsa połowa płytek nie chce się wczytać. Sterowniki wgrałem te same, napęd ten sam, a tu wkładam płytkę do napędu i obserwuje dziwne zachowanie nagrywarki: próbuje ona załadować płytę, lecz jej się to nie udaje i tak w kółko... Wiecie co może być przyczyną? Dodam, że po sprawdzeniu płyt, podpisałem je markerem. Połowa z napisami chce ruszyć, a połowa nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeczyść ją trochę, przedmuchaj sprężonym powietrzem. Możliwe ze jakiś felerny egz., ci się trafił albo laser ''się kończy''. Ja od paru miechów podobne problemy z moim NEC-iem miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 22:40, igor8472 napisał:

Na początek przeczyść ją trochę, przedmuchaj sprężonym powietrzem. Możliwe ze jakiś felerny
egz., ci się trafił albo laser ''się kończy''. Ja od paru miechów podobne problemy z
moim NEC-iem miałem.


Moja nagrywarka LG ma już ok.3 lata. Gdy ją kupiłem była najlepsza, do dziś obsługuje wszystkie formaty dvd itd...
Pierwsze błędy zaczęły się jakiś rok temu: były to błędy CRC podczas kopiowania danych z płyty na dysk. Nagrywarka nie chce już nawet za bardzo nagrywać danych ze współpracą z Nero. Te płyty o których wcześniej mówiłem nagrywałem programem Burn4Free i to jeden dysk dvd ok 30min. Płytkę umyłem z tuszu po markerze, dokładnie ją wypolerowałem... I nic nie pomogło. Dodam, że przed reinstalem Windy płytka chodziła w moim napędzie jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł taki czas że zachciało mi się zainstalować Winodws 7 PL 64bit (źródło msdnaa). No to ściągnąłem, wypaliłem na płycie, wkładam płytę, reset kompa, ładuje się..... i bach zapytanie o sterownik, tak se myślę pewnie achci, żeby nie ryzykować sterowników z visty (niekompatybilność itp.), ściągnąłem od intela sterownik ICH9R dla X38 http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Matrix+Storage+Manager system operacyjny tam jest tylko Win 7 RC1 32/64bity no to wybieram ten. Ściągnąłem załadowałem na pendriva ładuje sterownik instalatorowi, wykrył go jest na liście.... Myśli, myśli bah, wymyślił że coś mu tam sterownik nie pasuje, nie pamiętam już do końca komunikatu. Dobra może jeszcze nie ma dobrych sterowników do achci wyłączę tryb achci w biosie i zainstaluje normalnie na ATA tym razem zaszedł dalej (kreska postępu) i znowu się zatrzymał prosząc o jakiś sterownik.... cholera wie jaki i do czego bo nigdzie nie ma napisane, chciałem mu znowu podać achci ale nie wykazał go na liście "kompatybilnych" sprzętów tak więc dupa zbita to nie to...

Od kiedy OSy przestały mieć swoje sterowniki? teraz już każdy trzeba będzie ładować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 08:38, Konrad162 napisał:

Nadszedł taki czas że zachciało mi się zainstalować Winodws 7 PL 64bit (źródło msdnaa).
No to ściągnąłem, wypaliłem na płycie, wkładam płytę, reset kompa, ładuje się..... i
bach zapytanie o sterownik, tak se myślę pewnie achci, żeby nie ryzykować sterowników
z visty (niekompatybilność itp.), ściągnąłem od intela sterownik ICH9R dla X38 http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Matrix+Storage+Manager
system operacyjny tam jest tylko Win 7 RC1 32/64bity no to wybieram ten. Ściągnąłem załadowałem
na pendriva ładuje sterownik instalatorowi, wykrył go jest na liście.... Myśli, myśli
bah, wymyślił że coś mu tam sterownik nie pasuje, nie pamiętam już do końca komunikatu.
Dobra może jeszcze nie ma dobrych sterowników do achci wyłączę tryb achci w biosie i
zainstaluje normalnie na ATA tym razem zaszedł dalej (kreska postępu) i znowu się zatrzymał
prosząc o jakiś sterownik.... cholera wie jaki i do czego bo nigdzie nie ma napisane,
chciałem mu znowu podać achci ale nie wykazał go na liście "kompatybilnych" sprzętów
tak więc dupa zbita to nie to...

Od kiedy OSy przestały mieć swoje sterowniki? teraz już każdy trzeba będzie ładować xD


Bardzo dziwne.
Moze sprobuj zaktualizowac bios plyty. System widzi go i sie odpowiednio konfiguruje.
Ja mam p45 i zadnych sterownikow nie chcial win 7 64 bit rc 7100 z lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się