PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2009 o 14:08, Rick napisał:

Znów: przed grą i w czasie gry ;)


Jakim cudem procesor ma 53 st C w czasie spoczynku a w czasie obciazenia tylko 56 st C ?.
Taki odczyt jest niemozliwy !.
Dalej nie widac temperatury gpu.
Teraz sprobuj programu occt.
http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html

Zapusc test cpu linpack na powiedzmy 10 minut i zrob fotke.
Jak chcesz mozesz obciazyc komputer robiac test power suplly z 10 minut i tez pokazac fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 14:37, Misquamaqus napisał:

Zapusc test cpu linpack na powiedzmy 10 minut i zrob fotke.
Jak chcesz mozesz obciazyc komputer robiac test power suplly z 10 minut i tez pokazac
fotke.

Na razie daję wszystko to co wyskoczyło po zrobieniu testu. Zaraz zrobię na power suplly.

EDIT: A jednak nie mogę zrobić power suplly. :P

20091110151158

20091110151201

20091110151203

20091110151206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2009 o 15:30, Misquamaqus napisał:

Mieszales cos w biosie ?.
Moze warto by go bylo zaktualizowac ?

Nie, nic. Nie znam się na tym, więc niczego nie dotykałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedynie ktos na miejscu pomoze.
Niech posprawdza temperatury cpu i gpu. Dokladnie ustawi opcje w biosie, a najlepiej niech ten ktos zaktualizuje bios, bo brak odczytow temperatur niczego dobrego nie wrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, problem występował już od dłuższego czasu, ale w miarę jak z Toba rozmawiałem, zaczęło się dziać coraz gorzej. Teraz przy każdym starcie systemu(zaraz po wpisaniu hasła) komputer się resetuje. Kiedy już się włączy na nowo wyskakuje błąd systemu windows(patrz: obrazek). Odkręciłem obudowę, wyjąłem komputer spod biurka(tak żeby nie był osłonięty z 3 stron i miał większy dostęp powietrza), ale to co teraz się z nim dzieje to już przesada.

20091110170739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:07, Rick napisał:

Hm, problem występował już od dłuższego czasu, ale w miarę jak z Toba rozmawiałem, zaczęło
się dziać coraz gorzej. Teraz przy każdym starcie systemu(zaraz po wpisaniu hasła) komputer
się resetuje. Kiedy już się włączy na nowo wyskakuje błąd systemu windows(patrz: obrazek).
Odkręciłem obudowę, wyjąłem komputer spod biurka(tak żeby nie był osłonięty z 3 stron
i miał większy dostęp powietrza), ale to co teraz się z nim dzieje to już przesada.


Miałem to samo przeinstaluj system dopiero mi pomogła reinstalka systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy procek lecz coś jest nie tak


1.Zdjąłem obudowe, uzięmiłem ręce odłączyłem całkowicie od prądu
2.Ostrożnie prosto się wyjęło chłodzenie z prockiem
3.papierem ściernym wyczyściłem spód chłodzenia paste rozprowadziłem małą warstwe tak jak powinno być nałożyłem tak jak było
4. Podłączyłem do prądu
5 włączyłem guzikiem on z tyłu nacisnąłem przycisk do włączenia kompa i nic nie odpalił nic nie działa siedzi cicho

po włożeniu starego procka też teraz nic się nie dzieje

zasilacz dobry niedawno kupowany ponad 500 v czy czegoś tam miał


Zanim kupiłem procka wszystko było sprawdzane 2 razy . I potwierdzone przez niektóre osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:57, ryciu6 napisał:

1.Zdjąłem obudowe, uzięmiłem ręce odłączyłem całkowicie od prądu
2.Ostrożnie prosto się wyjęło chłodzenie z prockiem
3.papierem ściernym wyczyściłem spód chłodzenia paste rozprowadziłem małą warstwe tak
jak powinno być nałożyłem tak jak było


No z tym papierem ściernym to trochę pojechałeś.... Stopa powinna być jak najbardziej gładka, wypolerowana..

Dnia 10.11.2009 o 17:57, ryciu6 napisał:

4. Podłączyłem do prądu
5 włączyłem guzikiem on z tyłu nacisnąłem przycisk do włączenia kompa i nic nie odpalił
nic nie działa siedzi cicho


A kostki zasilające podpiąłeś do płyty głównej? Powinna być jedna szeroka na 24 piny (w zależności od modelu płyty jeszcze jedna z 8 pinami)?
A wtyczkę wentylatora podpiąłeś do płyty głównej? Niektóre płyty nie ruszą bez podłączonego wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:12, mrosi napisał:

> 1.Zdjąłem obudowe, uzięmiłem ręce odłączyłem całkowicie od prądu
> 2.Ostrożnie prosto się wyjęło chłodzenie z prockiem
> 3.papierem ściernym wyczyściłem spód chłodzenia paste rozprowadziłem małą warstwe
tak
> jak powinno być nałożyłem tak jak było

No z tym papierem ściernym to trochę pojechałeś.... Stopa powinna być jak najbardziej
gładka, wypolerowana..

> 4. Podłączyłem do prądu
> 5 włączyłem guzikiem on z tyłu nacisnąłem przycisk do włączenia kompa i nic nie
odpalił
> nic nie działa siedzi cicho

A kostki zasilające podpiąłeś do płyty głównej? Powinna być jedna szeroka na 24 piny
(w zależności od modelu płyty jeszcze jedna z 8 pinami)?
A wtyczkę wentylatora podpiąłeś do płyty głównej? Niektóre płyty nie ruszą bez podłączonego
wentylatora.



wtyczka od wentylatora jest a o co chodzi z tymi kostkami bo zabardzo nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Popatrz na załączone fotki. Na pierwszej masz dwa miejsca w które podpina się odpowiednie przewody zakończone kostkami. na drugiej samą wtyczkę a na trzeciej jak to ma mniej-więcej wyglądać po podłączeniu.

20091110184133

20091110184136

20091110184140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:41, mrosi napisał:

/.../

Popatrz na załączone fotki. Na pierwszej masz dwa miejsca w które podpina się odpowiednie
przewody zakończone kostkami. na drugiej samą wtyczkę a na trzeciej jak to ma mniej-więcej
wyglądać po podłączeniu.


podłączone ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:47, ryciu6 napisał:

podłączone ;/


Zasilanie grafiki (jeśli tego wymaga - nie wiem jaką masz kartę graficzną) podłączone?
Przewody sterujące od panelu przedniego podłączone (fotka)?

20091110185507

20091110185509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:55, mrosi napisał:

> podłączone ;/

Zasilanie grafiki (jeśli tego wymaga - nie wiem jaką masz kartę graficzną) podłączone?
Przewody sterujące od panelu przedniego podłączone (fotka)?


a jednak źle podłączone zasilanie dzięki za help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:07, Rick napisał:

Hm, problem występował już od dłuższego czasu, ale w miarę jak z Toba rozmawiałem, zaczęło
się dziać coraz gorzej. Teraz przy każdym starcie systemu(zaraz po wpisaniu hasła) komputer
się resetuje. Kiedy już się włączy na nowo wyskakuje błąd systemu windows(patrz: obrazek).
Odkręciłem obudowę, wyjąłem komputer spod biurka(tak żeby nie był osłonięty z 3 stron
i miał większy dostęp powietrza), ale to co teraz się z nim dzieje to już przesada.


Ojej, ale namieszane.
Moze faktycznie u Ciebie sypie sie system lub dysk a nie reszta ?.
Jak masz osobny dysk, to zainstaluj na nim system i podlacz go do komputera. Ten dysk, ktory teraz masz odlacz.
W ten sposob przynajmniej dowiemy sie czy system i dysk jest ok czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zrobiłem format, na początku wszystko ok, ale kiedy zainstalowałem SC: Chaos Theory, znów wyskoczył BlueScreen. Cóż, chyba muszę się pogodzić z tym, że dopóki nie kupię nowego kompa nie będzie grania. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia. Kiedy wpisuję w polecenie uruchom "dxdiag" to mam w zakładce Ekran "przybliżona całkowita ilość pamięci: 2297" to możliwe?

Właśnie zmieniłem system z 32 i 64 bitowego. Pamiętam, że wcześniej miałem 3,25 GB RAM. Możliwe, żebym teraz miał mniej?

Chyba, że 3,25 było w zakładce System, bo teraz mam 4096, czyli niby tyle ile mam w rzeczywistości, bo przedtem tyle nie mogłem wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:54, blacklio2 napisał:

W evereście masz ma zakładkę Magazyn --> SMART zrób screena i wklej tutaj

20091111150806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się