PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wszystko dobrze.
Jeszcze grafike pomeczyc trzeba.
Sciagnij i uruchom na 10 minut:

http://www.programosy.pl/program,furmark.html

Przed testem furmark, uruchom hwmonitor, zeby ladnie wszystko zapisal.
Daj zrzut ekranu z testu furmark i z hwmonitora.

Sciagnij tez ten test i zrob benchmark dysku:

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Pokaz na forum zrzut ekranu z tabelki ukonczonego testu.

Potem zrobimy podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co ?
Zadnych zwiech ?
Testy wykazuja bardzo dobra kondycje dysku i karty.
Nie widze zadnych problemow.

Jedynie wczesniejsze odczyty lini 5 i 12 volt sa niepoprawne.

Sprawdz jeszcze czy masz uziemione gniazdko sieciowe 230 volt.
Nie patrz czy jest bolec, tylko wykonaj pomiar lub zdemontuj gniazdko i sprawdz czy do bolca uziemiajacego jest podpiety przewod zolto-zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!!!
( tak to jest krzyk... krzyk rozpaczy........... )
mam router tp-link oraz neta z kablówki...
ostatnio sobie założyłem(2-3 miesiące temu) w ciągu 7 dni skonfigurowałem i jakoś chodziło...
dzisiaj doczytałem gdzieś na ww że trzeba mieć zabezpieczenia ( hasło ) na router.. ja go nie miałem więc próbowałem coś sam istawić tak zrobiłem że neta nie miałem.. jak widać w ciągu 30 min znów udało mi się to cholerstwo ustawić...
reasumując
potrzebuje aby ktoś mi powiedział jak co i gdzie kliknać aby założyć hasło... i nie stracic połączenia z routerem i netem.

jak ja robie jakieś zabezpieczenia to neta nie mam i nie moge się połączyć z niczym

dodaje wam 3 zrzuty ekranowe z tego badziewia...

bardzo proszę o pomoc
jestem bardzo ale to bardzo zielony jeśli chodzi o sieci komputerowe...

20101220172348

20101220172605

20101220172701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz tylko haslo do polaczenia z routerem? To poszukaj w opcjach czegos jak local gateaway access tam zmienisz login/pwd. Ale najproscie wylaczyc mozliwosc polaczenia przez WLAN jesli tak masz i tylko kablem, jesli nie masz wifi to nie beda zabezpieczenia dostepu do routera i do sieci potrzebne. Jesli juz musisz miec to wifi to zamiast WEP ustaw na WPA (troche bezpieczniejsze) + filtracja MAC (dodaj adresy MAC tych kart sieciowych, ktore beda sie laczyc z routerem, te z kompa na Win sprawdzisz komenda ipconfig /all albo ipconfig /allcompartments /all - chodzi o physical address).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 18:30, kuba9876543210 napisał:

Czyli chcesz tylko haslo do polaczenia z routerem? To poszukaj w opcjach czegos jak local
gateaway access tam zmienisz login/pwd. Ale najproscie wylaczyc mozliwosc polaczenia
przez WLAN jesli tak masz i tylko kablem, jesli nie masz wifi to nie beda zabezpieczenia
dostepu do routera i do sieci potrzebne. Jesli juz musisz miec to wifi to zamiast WEP
ustaw na WPA (troche bezpieczniejsze) + filtracja MAC (dodaj adresy MAC tych kart sieciowych,
ktore beda sie laczyc z routerem, te z kompa na Win sprawdzisz komenda ipconfig /all
albo ipconfig /allcompartments /all - chodzi o physical address).

eee...
teraz mam tak że modem jest do routera a w drugim pokoju... łącze się przez wifi... i od tego kompa kablem do drugiego pc...
postaram się to zrobić co mówisz.. ale nie wiem czy akurat te komendy znajde.. tj " gateaway access "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Traciłeś połączenie, bo ustawiałeś hasło dostępu do swojego wifi. Wtedy wystarczyło połączyć się z siecią na nowo wpisując wymyślone hasło, tak zrozumiałem to ja.

I tak jak pyta Kuba... Czy to ma być hasło dostępu do routera czy do sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie:
powiedzcie mi gdzie zapisują się aktualizacje systemu windows xp gdy zostaną pobrane ale jeszcze nie zainstalowane ?? i czy da się je usunąć ? Gdyż nigdy wszystkich nie pobieram zawsze wybieram poszczególne a teraz niechcący ustawiłem na automatyczne i zanim się zorientowałem to komp zdążył pobrać już chyba z 16 aktualizacji i nawet nie mam pojęcia jakich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z zalogowaniem się na facebook.
W firefox i ie jest ok. ale w chrome i safari kiedy chcę się zalogować, pojawia mi się taki komunikat. zastanawiające jest, że w chrome i safari adres zaczyna sie od https a nie http jak w ff i ie.

20101221145615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 23:42, Michael1v5 napisał:

Traciłeś połączenie, bo ustawiałeś hasło dostępu do swojego wifi. Wtedy wystarczyło połączyć
się z siecią na nowo wpisując wymyślone hasło, tak zrozumiałem to ja.

I tak jak pyta Kuba... Czy to ma być hasło dostępu do routera czy do sieci?

do sieci już mam.....
teraz do routera.. bo nadal są hasła standardowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ filtracja MAC (dodaj adresy MAC tych kart sieciowych,

Dnia 20.12.2010 o 18:30, kuba9876543210 napisał:

ktore beda sie laczyc z routerem, te z kompa na Win sprawdzisz komenda ipconfig /all
albo ipconfig /allcompartments /all - chodzi o physical address).

to jeszcze mi napisz jak mam zatrzymać te okienko abym mógł cokolwiek przeczytać znika po 0,5 sekundy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie:
powiedzcie mi gdzie zapisują się aktualizacje systemu windows xp gdy zostaną pobrane ale jeszcze nie zainstalowane ?? i czy da się je usunąć ? Gdyż nigdy wszystkich nie pobieram zawsze wybieram poszczególne a teraz niechcący ustawiłem na automatyczne i zanim się zorientowałem to komp zdążył pobrać już chyba z 16 aktualizacji i nawet nie mam pojęcia jakich...


sorki że powtarzam ponownie tego samego posta ale mam nadzieję że ktoś mi odpowie po naprawdę pilnie potrzebuję się tego dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem z internetem.
Nie dziala mi żadna przegladarka, ale internet jest tzn dziala mi skype i gg.
Próbowałem już zainstalować nowe przeglądarki i poszukać wirusów oraz wylaczylem zaporę i antywirusa.
Nic nie pomoglo.
Z internetem łącze sie bezprzewodowo. W kompie do którego podłączony jest router przeglądarki działają.
Jestem w kropce proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 19:08, Hardcore44 napisał:

> Witam
> Problem polega na tym ze mam zablokowany menedzer zadan oraz przy kliknieciu na
START-wylacz
> komputer pokazuje sie okienko w ktorym jest "zwijka",po rozwinieciu mam do wyboru
zamknij
> system,uruchom ponownie,wyloguj.Kiedys tego nie bylo i jest to dla mnie irytujace.Probowalem

> stosowac sie do wskazowek znalezionych w necie ale lipa,nie dziala jaka kolwiek
porada.Menedzer
> zablokowany nadal,okno wyskakuje za kazdym razem przy probie wylaczenia komputera.

> Jesli ktos wie co z tym zrobic prosze o post.

Instalowałeś coś windowsowego ostatnio, np. Net Framework?


Cos tam instalowalem jak nowy modem podpinalem ale nie pamietam co dokladnie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może byś spowodowane wyskakiwanie czarnego ekranu podczas gry na ok 5s. i powrót do normalności, dzieje się to m.in. w NBA 2K11, bardzo to denerwujące, kartę mam GTX 460, pomóżcie, z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 13:11, Marked_One napisał:

> > Witam
> > Problem polega na tym ze mam zablokowany menedzer zadan oraz przy kliknieciu
na
> START-wylacz
> > komputer pokazuje sie okienko w ktorym jest "zwijka",po rozwinieciu mam do
wyboru
> zamknij
> > system,uruchom ponownie,wyloguj.Kiedys tego nie bylo i jest to dla mnie irytujace.Probowalem

>
> > stosowac sie do wskazowek znalezionych w necie ale lipa,nie dziala jaka kolwiek

> porada.Menedzer
> > zablokowany nadal,okno wyskakuje za kazdym razem przy probie wylaczenia komputera.

>
> > Jesli ktos wie co z tym zrobic prosze o post.
>
> Instalowałeś coś windowsowego ostatnio, np. Net Framework?

Cos tam instalowalem jak nowy modem podpinalem ale nie pamietam co dokladnie teraz...

Mozesz sprobowac jeszcze raz service pack''a zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 20:26, kuba9876543210 napisał:

Eee.. najpierw musisz wejsc w cmd (mozesz utworzyc skrot cmd na pulpicie, zeby pozniej
miec szybszy don dostep), a potem dopiero ipconfig /all.

ten adres... to po polsku adres fizyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się