PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2010 o 15:18, Crew_900 napisał:

Taki problem mam
Dostałem kompa do przeczyszczenia i taki problem jest, że nie mogę wejść na dysk C (patrz
zdjęcie)
Oraz strony w necie tak wyglądają ( patrz zdjęcie )
Proszę o pomoc


Co do wyglądu stron to nie wiem, ale z otwieraniem dysku to jest związany prawdopodobnie "autorun.inf".
Czyli gruntowny skan antywirem itp lub wejdź w rejestr:
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/MountPoints
i wykasuj jego zawartość.
A skan antywszystkim i tak zrób.

@vinnere
Reinstall systemu wcale nie jest konieczny. Trzeba po prostu mieć antywira i uważać co się przynosi na pendrive'ach itp (najlepiej skanować zawsze po włożeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 16:12, Crew_900 napisał:

Nie wiem co on tam ma
Jakiś antywir jest , nazywa się Mcafee


Zrób najpierw myk z rejestrem i zobacz czy problem zniknął. A później, jeśli ten Mcafee jest aktualny, to przeskanuj nim kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych problemów z tymi komputerami...

Teraz już inny i inny problem. Ale do sedna. Komputer po jakimś czasie bardziej wymagających gier się po prostu zawiesza. Pomaga wtedy tylko twardy reset.

Komp:
GF 9800
Dual Core E5200 2.50 GHz
2 GB Ram
Win XP
Zasilacz 400W Amacrox Warrior 80 Plus


Stery przeinstalowywałem, jeżeli uważacie, że XP też trzeba, to zrobię to. Temperatury wahają się w granicy 40~60stopni. SpeedFun pokazuje ikonkę płomienia przy obydwu rdzeniach, ale czy 54stopnie to dla nich dużo? Wiatraki działają. Jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 23:19, Michael1v5 napisał:

Dużo tych problemów z tymi komputerami...

Teraz już inny i inny problem. Ale do sedna. Komputer po jakimś czasie bardziej wymagających
gier się po prostu zawiesza. Pomaga wtedy tylko twardy reset.

Komp:
GF 9800
Dual Core E5200 2.50 GHz
2 GB Ram
Win XP


Stery przeinstalowywałem, jeżeli uważacie, że XP też trzeba, to zrobię to. Temperatury
wahają się w granicy 40~60stopni. SpeedFun pokazuje ikonkę płomienia przy obydwu rdzeniach,
ale czy 54stopnie to dla nich dużo? Wiatraki działają. Jakiś pomysł?

to chyba wina xp zapewne masz 32 bitową wersję jak ja. na 64 bitowej 7 mi się nic nie wieszało ale musiałem zainstalować xp i mam z tym problemy a mam koma z wyższej półki ( hd 5850,4gb ramu, phenom II 1055t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Win XP 32bit. Mam w zanadrzu jeszcze Win 7 64bit, może się pokuszę.
Nie bawiłem się w żadne podkręcanie itp. Trudno tu znaleźć źródło problemu, dlatego tu piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 23:30, Michael1v5 napisał:

Dokładnie. Win XP 32bit. Mam w zanadrzu jeszcze Win 7 64bit, może się pokuszę.
Nie bawiłem się w żadne podkręcanie itp. Trudno tu znaleźć źródło problemu, dlatego tu
piszę.


A co ma do tego system? Czyściłeś kompa od wewnątrz ostatnio? Przedmuchaj wiatraki, radiatory itp i sprawdź czy będzie różnica w temperaturach. To jest bardzo częsty problem przegrzewania się komponentów i zawieszania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam mały problem
chodzi o przeglądarki www opera i firefox
czasami jak coś tobię to pojawia się brak odpowiedzi... i trwa to tak kilka sekund..
czy to może być spowodowane hmm słabym dyskiem ?
bo tak się składa że coraz częściej słyszę jak głośniej nieco chodzi i chrumcze sobie...
czy to też może być wina IONa ? i 2 gb ramu ?
tak się zastanawiam tez drugie pytanie :
czy dokupic... 4 GB ramu i zmienic win 7 32 na 64... bym miał 6 GB ramu :)
czy zostawic tak jak jest 32win 7 i 2 gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest bardzo niestabilny i niebezpieczny.
Spojrz na linie 5 i 12 voit.
Sa momenty. gdy wartosc napiecia gwaltownie spada (cale szczescie, ze nie rosnie) o wartosc absolutnie niedopuszczalna z normami.
Temperatury procesora i reszta sa w porzadku.

Teraz sciagnij i uruchom hwmonitor i zrob test linx na 20 minut.
Po tescie daj na forum zrzut ekranu z wczesniej uruchomionego hwmonitora.
Bedziemy widziec, a przynajmniej powinnismy widziec temperatury sekcji zasilania cpu i nb.

http://download.chip.eu/pl/HWMonitor_2078055.html

http://www.youwatched.com/datajay/linx(0.64).7z

Na razie, zasilacz pretenduje do podmiany na probe i wykonanie powtornych testow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah te zasilacze... Ten został kupiony 4miesiące temu, a sam zbierał chyba pozytywne opinie.
Te skoki napięcia wcale nie wydają mi się poprawne, tak jak mówisz.

A to jest zrzut tego, co poleciłeś mi zrobić:

http://i233.photobucket.com/albums/ee74/michael1v6/hwmonitorpotescie.jpg

http://i233.photobucket.com/albums/ee74/michael1v6/LinX2010-12-1914-30-01.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 10:37, Misquamaqus napisał:

Nawet nie podales systemu.

Pierwsza sprawa, to zaktualizowanie systemu poprzez wgranie najnowszych SP.
Zrobiles to ?
Zaktualizowanie srodowiska directX.
Zrobiles to ?

Tu masz pliczek z dx:

http://download.microsoft.com/download/1/7/1/1718ccc4-6315-4d8e-9543-8e28a4e18c4c/dxwebsetup.exe

A SP sie wyszuka jak podasz system operacyjny i jego bitowosc.



System operacyjny to Win 7, staram się wszystko aktualizować na bieżąco, nie wiem natomiast co mam zrobić z tymi .NET Frameworkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytanka co do laptopa (o tym jaki, to zaraz).

1. Chciałbym zrobić format, ponieważ z tego co wiem mam przestarzałe stery. Czy można ufać takim stronom i pobierać je stąd np: http://www.laptop-software.com/msi/msi-gx733-gaming-notebook-windows-vista-drivers/
Tym bardziej, że ja mam w tym lapku 7, a nie Vistę, więc stery lepiej ściągać ze strony producenta? Płyta, grafika itd?
2. Chciałbym wymienić klawiaturę w komputerze. Parę przycisków jest lekko... zepsutych. Lepiej oddać do serwisu, czy bawić się w to samemu?

Z góry dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:02, Vaksinar napisał:

Witam, mam dwa pytanka co do laptopa (o tym jaki, to zaraz).

1. Chciałbym zrobić format, ponieważ z tego co wiem mam przestarzałe stery. Czy można
ufać takim stronom i pobierać je stąd np: http://www.laptop-software.com/msi/msi-gx733-gaming-notebook-windows-vista-drivers/
Tym bardziej, że ja mam w tym lapku 7, a nie Vistę, więc stery lepiej ściągać ze strony
producenta? Płyta, grafika itd?
2. Chciałbym wymienić klawiaturę w komputerze. Parę przycisków jest lekko... zepsutych.
Lepiej oddać do serwisu, czy bawić się w to samemu?

Z góry dzięki za radę.


Witam. Jeśli chodzi o sterowniki, to zależy czy masz farta ;) Raz będą pasowały z Visty na 7, a raz nie ;) Niestety w moim przypadku sterowniki z Visty nie pasowały, więc lepiej poszukaj pewnych sterowników na siódemkę.
W kwestii klawiatury niestety nie pomogę, bo jeszcze nie miałem potrzeby wymieniać.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka sprawa.
Pamiętam, że jak instalowałem na nowo Vistę z płyty dołączonej do lapka, to mi z automatu instalowało stery... Mam nadzieję, że teraz tak nie będzie jak będę robić format i na nowo instalkę z płyty 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Problem polega na tym ze mam zablokowany menedzer zadan oraz przy kliknieciu na START-wylacz komputer pokazuje sie okienko w ktorym jest "zwijka",po rozwinieciu mam do wyboru zamknij system,uruchom ponownie,wyloguj.Kiedys tego nie bylo i jest to dla mnie irytujace.Probowalem stosowac sie do wskazowek znalezionych w necie ale lipa,nie dziala jaka kolwiek porada.Menedzer zablokowany nadal,okno wyskakuje za kazdym razem przy probie wylaczenia komputera.
Jesli ktos wie co z tym zrobic prosze o post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:54, Vaksinar napisał:

Jeszcze taka sprawa.
Pamiętam, że jak instalowałem na nowo Vistę z płyty dołączonej do lapka, to mi z automatu
instalowało stery... Mam nadzieję, że teraz tak nie będzie jak będę robić format i na
nowo instalkę z płyty 7.

Jeśli to zwykła siódemka nie dołączona do laptopa, to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:59, Marked_One napisał:

Witam
Problem polega na tym ze mam zablokowany menedzer zadan oraz przy kliknieciu na START-wylacz
komputer pokazuje sie okienko w ktorym jest "zwijka",po rozwinieciu mam do wyboru zamknij
system,uruchom ponownie,wyloguj.Kiedys tego nie bylo i jest to dla mnie irytujace.Probowalem
stosowac sie do wskazowek znalezionych w necie ale lipa,nie dziala jaka kolwiek porada.Menedzer
zablokowany nadal,okno wyskakuje za kazdym razem przy probie wylaczenia komputera.
Jesli ktos wie co z tym zrobic prosze o post.


Instalowałeś coś windowsowego ostatnio, np. Net Framework?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się