PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2013 o 18:28, lis_23 napisał:

Wiem już, ze pilot od tv / Samsung / steruje mi monitorem / też Samsung /, głośność,
jasność, wyłączanie, etc.
da się to jakoś obejść?.


Samsungi mają to do siebie, że chcą być mądrzejsze od użytkownika. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój problem, w jakim układzie podłączony jest twój sprzęt?

Bo sytuację opisałeś bardzo chaotycznie, pilot, tv, monitor, o co dokładnie chodzi :D ?

U mnie w domu większość sprzętu to sparowane ze sobą samsungi (smart tv, nagrywarka, domowa chmura, monitor), trochę czasu zajęło zanim je okiełznałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2013 o 00:09, Grodhar napisał:


Samsungi mają to do siebie, że chcą być mądrzejsze od użytkownika. Nie wiem czy dobrze
zrozumiałem twój problem, w jakim układzie podłączony jest twój sprzęt?

Bo sytuację opisałeś bardzo chaotycznie, pilot, tv, monitor, o co dokładnie chodzi :D
?

U mnie w domu większość sprzętu to sparowane ze sobą samsungi (smart tv, nagrywarka,
domowa chmura, monitor), trochę czasu zajęło zanim je okiełznałem :)



Wygląda to tak:

od trzech lat posiadam monitor z tunerem tv - Samsung SyncMaster P2470HD, który do komputera jest podłączony przez DVI

od wczoraj posiadam Samsung Smarttv 40 cali:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40F6770SSXXH

i teraz tak: gdy przełączam pilotem od tv kanały na tv, lub robię cokolwiek innego pilotem od tv to łapie mi też monitor i najczęściej przełącza mi źródło sygnału z DVI na tv lub wyłącza monitor
nawet gdy monitor i PC jest wyłączony to pilot od tv włącza mi monitor i przestawia z DVI na TV
ponoć oba piloty mają tę samą częstotliwość i trzeba znaleźć i wpisać jakiś kod - tylko skąd go wziąć i jak / gdzie / wpisać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł jak to obejść lub co z tym fantem zrobić to proszę dać znać ... pozostaje mi jeszcze serwis Samsunga i ewentualnie zadzwonię do najbliższego i zobaczę, co oni powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
na stacjonarce mam internet przenośny blueconnect.

Ze 3h temu nagle przestały wczytywać się strony.
GG działa.
Łączność z siecią jest taka jak zawsze.

WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrestartuj kompa. Spróbuj zarzucić pingiem na google, np. 8.8.8.8. Używasz proxy?

Spróbuj w adresie przeglądarki wpisać 173.194.41.120 (google.pl) i powiedz czy ładuje. Wygląda to jak problem z DNSem.

Ewentualnie zrób w cmd:

netsh winsock reset

netsh int ip reset tcpip.log

edit:
Zapomniałem jeszcze o ipconfig /flushdns skoro to może być problem z DNSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........

173.194.41.120 załadowało gdzieś po minucie.


Zrobiłem wcześniej przywracanie systemu do stanu z wczoraj ale to nic nie pomogło.
Reinstalacja aplikacji blueconnecta rownież nic nie dała.

Zrobię w cmd co napisałes, dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 16:02, SiDi napisał:

Ewentualnie zrób w cmd:

netsh winsock reset


nic nie pomogło. wtf.
przekroczony limit GB nie wchodzi w grę bo to net na abonament na firmę.
Zresztą żadna wiadomość nie przyszla o zaległej fakturze/braku GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Spróbowałem za to pingować powiedzmy ebay.co.uk i tu już lipa,
UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU ŻĄDANIA

100% straty (wysłane=4, odebrane=0, utracone=4)

flushdns nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj proszę zmienić DNS na 8.8.8.8 i zobacz czy strony się ładują. Zapewne będą wolno bo to jest w US.

Ewentualnie te poniżej jeszcze znalazłem:

178.63.26.173 (de)
217.79.186.148 (de)
89.16.173.11 (uk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Chodzi ci o zmiane dnsów wchodząc we właściwości połączenia i w tcp/ip v4? aktualnie jest tam zaznaczone aby automatycznie uzyskało.

Wpisalem ten adres 8 8 8 8 i jako alternatywny ten uk.
Wszystko jak przedtem aczkolwiek po wyłączeniu i włączeniu neta ustawienia dns powracają do poprzednich i nadal jest zaznaczone aby automatycznie uzyskiwało.

Możliwe jest, że firma nie opłaciła mi faktury i dlatego tak się dzieje? Nic w aplikacji blueconnect się nie wyświetliła żadna informacja o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Własnie tam gdzie powiedziałeś.

Serwer: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Nieautorytatywna odpowiedź:
Nazwa: wp.pl
Address: 212.77.100.101

Jakbyś nie miał opłacone to stawiam, że nic by nie działalo, a tak wychodzi, że tylko internet, czyli http i https. Sprawdź z providerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Przeciętnie jedna strona wczytuje się minutę lub nawet dłużej czyli jak takby ograniczona prędkość byla. Z tego co wiem przy nieoplaconej fakturze/przekroczeniu limitu GB zjeżdżają do 10kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

podpiąłem neta pod laptopa- sytuacja dokładnie ta sama, strony powiedzmy, że się uruchamiają ale trwa to kilka minut i nigdy do końca nie są wczytane.

Chyba wizyta w salonie jutro mnie czeka żeby to wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli strony działają. Nie wiem jak wygląda umowa w przypadku używania Blueconnect, ale obniżenie transferu może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop:

1. Nagle zaczął spowalniać i się wieszać (tylko reset pomagał) - przedwczoraj.
2. Przeskanowany, coś tam znalazło, ale wyleczyło/usunęło (TDSSKiller i ESET) - to było wczoraj.
3. Dziś, 100% użycia procesora już po włączeniu, praktycznie nic nie można uruchomić, z przeglądarek działał tylko Explorer, ale też już przestał, chciałem ściągnąć jakiś program do analizy, ale nie może się uruchomić (czyli tak, jak cała reszta).

Czy coś się zepsuło? :D
Laptop stary, więc bym się nie zdziwił, tym bardziej, że to tak z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się