PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2014 o 19:25, Buhahahahaha napisał:

Być może łożyska w wiatrakach wymagają przeczyszczenia i ponownego nasmarowania. Ewentualnie
na Twoim miejscu przysłuchałbym się HDD.

Dzięki, HDD to raczej nie jest bo przysłuchiwałem się i to raczej od strony wiatraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dość poważny kłopot:
Komputer załącza się tylko, kiedy zresetuje się bios...
W zeszłym tygodniu kupiłem SSD, do tego miałem WD Greena na SATA oraz WD Blue na ATA (500GB Green i 320GB Blue).
Postanowiłem więc zrobić format i zainstalować system na SSD. Tak też zrobiłem, przy okazji upgradowałem BIOS do najnowszej wersji.
I od tamtego czasu jak komputer nie chodzi dłużej niż 5min, to nie da się go odpalić - diody na karcie graficznej migną raz (normalnie migają 4 razy, potem jest 1x buzz i cała reszta) i mija kilka sekund i znów migną. Całość wygląda jakby się komputer cały czas resetowało. (5min umowne, mniej nie sprawdzałem, REBOOT DZIAŁA, komputer odpala też, gdy wyłączy się go, poczeka kilka sekund i odpali na nowo).
Żeby zestaw uruchomić trzeba wyciągnąć bateryjkę i włożyć ponownie i dopiero wtedy można z komputera korzystać. Nie muszę dodawać, że od czasu resetu (poza godziną) w biosie nic nie zmieniam, ale na niewiele się to zdaje.
Myślałem, że to może wina upgradu BIOSu, bo najnowsza wersja to BETA, więc z downgradowałem o jedną wersję i dalej to samo. Kontrolery dysku zarówno w trybie AHCI jak i IDE, żadne zmiany nie pomagają.
Sprzęt jest sprawny - SMART czysto, podczas testów OCCT zarówno grafika jak i CPU działają stabilnie. Przetestowałem też RAM i on także wydaje się być sprawny.

Zostaje jeszcze zainstalowanie oryginalnego biosu - płyta ma dual bios, więc teoretycznie zmienić trzeba zworkę, ale gdzie ona jest to nie wiem.
Specyfikacja komputera jest w sygnaturze.
Jak ktoś ma jakieś sugestie co mógłbym zrobić proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 12:15, ww3pl napisał:

To raz. Dwa - Avast jest fajnym antywirusem, ale u mnie powodował swojego czasu ogromne
opóźnienia.


Za rozwiązanie problemu dałbym Ci medal, gdybym go tylko posiadał! Niestety dla Avasta, ale już wyleciał, a rozruch systemu to nareszcie miła i szybka czynność. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z kartą graficzną. W menadżerze urządzeń dostałem komunikat:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

Obraz jest cały pokoropkowany i takie dziwne powidoki występują (jak na obrazku).

Przeinstalowałem sterownik, ale nic to nie pomogło.

20140106135110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screen jest ok, więc problem na 90% leży w monitorze lub kablu od monitora do karty graficznej, jest niewielka szansa na problem z grafiką ale łatwiej jest wyeliminować pozostałe przypadki najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały follow-up do poprzedniego pytania bo znalazłem źródło drgań. Czy dysk twardy (bo go wykręciłem) przy poruszaniu nim powinien wydawać jakiś odgłos? Bo gdy go przechylam to wydaje dźwięk jakby w środku się coś poluzowało i ruszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 20:07, Hubi_Koshi napisał:

Taki mały follow-up do poprzedniego pytania bo znalazłem źródło drgań. Czy dysk twardy
(bo go wykręciłem) przy poruszaniu nim powinien wydawać jakiś odgłos? Bo gdy go przechylam
to wydaje dźwięk jakby w środku się coś poluzowało i ruszało.


Dyskiem nie powinno się tak ruszać :)
A poważnie, praktycznie wszystkie HDD mogą pracować w pozycji poziomej i pionowej. Jeśli przy przechylaniu coś się tam rusza, to może być coś uszkodzone. Może np. ramię głowicy? Ciężko to stwierdzić bez rozkręcania. Generalnie na pewno coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 17:10, mrosi napisał:

Dyskiem nie powinno się tak ruszać :)
A poważnie, praktycznie wszystkie HDD mogą pracować w pozycji poziomej i pionowej. Jeśli
przy przechylaniu coś się tam rusza, to może być coś uszkodzone. Może np. ramię głowicy?
Ciężko to stwierdzić bez rozkręcania. Generalnie na pewno coś jest nie tak.

Nom gdy go poruszam to coś w nim stuka jakby było poluzowane. Wykręciłem go już po uprzednim ewakuowaniu wszystkich danych więc problem w sumie rozwiązany.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 19:11, Crew_900 napisał:

Mogę jakoś zrestartować te sieci i by była sieć 1 a nie 4 ?


Można patrz obrazek

20140108200456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Komp nadal mi podejrzanie głośno chodzi i problem tkwi też chyba w wiatraczku do procesora.
Moje pytanie brzmi czy wiatrak powinien się móc swobodnie poruszać po tym na czym jest zamontowany... chodzi mi o to że sam wiatrak który się kręci jest nałożony na okrąg w środku i gdy go złapie palcami to mogę go swobodnie poruszać w górę i w dół tego okręgu od i do procesora podczas gdy wiatrak na karcie graficznej sam powraca na swoje miejsce po naciśnięciu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem może nie z komputerem ale nie mogłem poszukać odpowiedniego tematu. Tworzę muzykę klubową i od jakiegoś czasu zbieram materiał w postaci plików z kamery i innych tylko nie wiem jakim programem mógłbym się posłużyć do sklejenia tego w całość tak abym mógł to nagrać w formacie avi prosił bym o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przed podłączeniem do komputera zewnętrznej karty dźwiękowej na USB (Xonar U7) powinienem w biosie wyłączyć intgrę, czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 09:54, Mati1990 napisał:

Mam problem może nie z komputerem ale nie mogłem poszukać odpowiedniego tematu. Tworzę
muzykę klubową i od jakiegoś czasu zbieram materiał w postaci plików z kamery i innych
tylko nie wiem jakim programem mógłbym się posłużyć do sklejenia tego w całość tak abym
mógł to nagrać w formacie avi prosił bym o pomoc

Dla samych ścieżek audio audacity. Potem musiałbyś już się zainteresować czymś grubszym np Sony Vegas''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 16:40, barth89 napisał:

Czy przed podłączeniem do komputera zewnętrznej karty dźwiękowej na USB (Xonar U7) powinienem
w biosie wyłączyć intgrę, czy nie ma to znaczenia?

Nie ma to znaczenia. Na upartego możesz z obu na raz korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 18:41, Narmo napisał:

Nie ma to znaczenia. Na upartego możesz z obu na raz korzystać.


Ok, dzięki za info :) Czyli po prostu to co podłączone do karty dźwiękowej, to będzie przez nią przechodzić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się