PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2006 o 13:26, Gottfried napisał:

Mam taki mały problem (niestety za duży jak na mnie). No więc przy użyciu Autopatchera przez
przypadek zainstalowałem sobie zmianę wyglądu na tą z windowsa 2000(chodzi o moment wychodzenia
z Windowsa jak i wchodzenia -patrz screean) . Jak zmienic to spowrotem na XP?

To chyba bylo w panelu sterowania, konta uzytkownikow --> zmien sposob logowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam do wypowiedzi caramona:
1. kup sprzężone powietrze i przeczyść wnętrze kompa;
2. sprawdź jakie to są piski i w intrukcji płyty głownej powinno być wyjaśnione co oznaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic twardy dysk 160GB, Samsunga albo Seagate''a, tak cenowo do 250zl, najlepiej na allegro na zlaczke sata i z jak najszybszymi parametrami i gwarancja min.3 lata? :P Prosilbym o szybka odpowiedz jako ze padl mi moj dysk i jutro z rana potrzebuje albo kupic dysk w sklepie komputerowym (marny wybor, albo zamowic od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 21:37, Mistic napisał:

Moze mi ktos polecic twardy dysk 160GB, Samsunga albo Seagate''a, tak cenowo do 250zl, najlepiej
na allegro na zlaczke sata i z jak najszybszymi parametrami i gwarancja min.3 lata? :P Prosilbym
o szybka odpowiedz jako ze padl mi moj dysk i jutro z rana potrzebuje albo kupic dysk w sklepie
komputerowym (marny wybor, albo zamowic od razu).


polecam jakieos WD Caviar sam posiadam i jestem bardzo zadowolony ja bym sie nie motał juz w seagate ani w samsungi miałem samsunga przez 5 lat i zdecydowanie polecam inna firme a w chwili obecnej caviary sa chyba najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 22:00, Mistic napisał:

tak naprawdę to każda firma ma swoich zwolenników i przeciwników - hdd jest statystycznie najbardziej awaryjną częścią kompa i jak się komuś zepsuł to narzeka że szajs, wicej nie kupi itd. Zależy zwyczajnie na jaki egzemplarz trafisz.
Jeśli jesteś przekonany do samsungów to ok - bierz; jeśli namówią Cię na coś innego to patrz głównie żeby było ncq i też powinno być ok.
Ja mam kilka miesięcy hitachi 160gb i bardzo fajnie działa [kultura pracy i szybkość].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kupiłem kartę graficzną gforce 7600 i mam problem z dodatkowym zasilaniem.
Po podłączeniu dodatkowego zasilania do karty po paru minutach grania w grę kimputer mi się zawiesza. Natomiast gdy wtyczke odłączę od gniazda karty graficznej po uruchomieniu kompa wyskakuje komunikat że nie mam podłączonego dodatkowego zasilania( oczywiste bo nie mam..:)) i że dla bezpieczeństwa system zmniejsza wydajność proka, najlepsze z tego wszystkiego jest to że gdy teraz uruchomię grę to wszystki śmiga n max detalach bez problemu.
Resztę sprzętu mam ok tylko zasilacz stary tylko 250W. Na ile % przyczyną może być właśnie zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 23:14, 01stars napisał:

/ciach/

Myśle, że na 100%
Przydałby się wykaz innych części Twojego zestawu, ale na pewno się to części słabe, stare, więc i prądu troche potrzebują. A 250W to b. mało. Dlatego radzę zmiane zasilacza na coś koło 350-400W, oczywiście firmowy. Trudno będzie doradzić coś konkretnego, bo co użytkownik to opinia. Ogólnie ludzie wypowiadają się pozytywnie o Taganach i Chieftec''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reszta sprzętu jest ok gdyż modernizowałem niedawno pozostawiłem obudowę i w związku z tym zasilacz oczywiście...
Sempron 3000 1000DDR płyta GIGABYTE TRINITRON
Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pożyczyłem od kolegi zasilacz tracer 360W i nie pomogo czyżby dalej był za słaby?

Dnia 20.09.2006 o 07:26, 01stars napisał:

Reszta sprzętu jest ok gdyż modernizowałem niedawno pozostawiłem obudowę i w związku z tym
zasilacz oczywiście...
Sempron 3000 1000DDR płyta GIGABYTE TRINITRON
Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 07:48, 01stars napisał:

pożyczyłem od kolegi zasilacz tracer 360W i nie pomogo czyżby dalej był za słaby?

Bo tracery to nie są zasilacze - one je tylo udają; skombinuj przynajmniej modecoma albo chiefa i wtedy sprawdzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: Niedawno(w tą sobote) zmienialem części w kompie musieli mi zmienićzasilać na 350w gdy włączylem pierwszy raz kompa po moderaniazacji chodził cichutko tak przez kilka dni a od wczoraj chodzi zasilać troche głośniej wie ktoś co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:06, Carl92 napisał:

Mam problem: Niedawno(w tą sobote) zmienialem części w kompie musieli mi zmienićzasilać na
350w gdy włączylem pierwszy raz kompa po moderaniazacji chodził cichutko tak przez kilka dni
a od wczoraj chodzi zasilać troche głośniej wie ktoś co może być tego przyczyną?


Pewnie lozyska od wiatrakow sie wyrobily :) ale to normalne, zasilacz jak kazde urzadzenie potrzebuje ciut czasu by sie rozkrecic tak samo wiatraki, sprawdz ich ilosc obrotow programem np Everest czy Motherboard Monitor, jesli zauwazysz duze wahania (wieksze niz 5%) to skontaktuj sie ze sprzedawca. Sprawdz czy zasilacz nie lapie za duzo kurzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem kompa. Usłyszałem kilka piśnięć z jego wnętrza. Pomyślałem: "pewnie wtyczka od monitora się obluzowała". Okazało się to fałszem. Znów z komputera słychać było kilka piśnięć, a monitor nie startował. Zajrzałem do wnętrza. Wszystko wyglądało ok. Nic nie śmierdziało spalenizną. Włożyłem kabel od monitora do karty graficznej w płycie głównej. Działało. Jednak karta ta najwyższych lotów nie jest... Okazało się także, że coś mi Ramu ubyło. Z 512 zrobiło się 498! HELP!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:28, 8bit napisał:

Włączyłem kompa. Usłyszałem kilka piśnięć z jego wnętrza. Pomyślałem: "pewnie wtyczka od monitora
się obluzowała". Okazało się to fałszem. Znów z komputera słychać było kilka piśnięć, a monitor
nie startował. Zajrzałem do wnętrza. Wszystko wyglądało ok. Nic nie śmierdziało spalenizną.
Włożyłem kabel od monitora do karty graficznej w płycie głównej. Działało. Jednak karta ta
najwyższych lotów nie jest... Okazało się także, że coś mi Ramu ubyło. Z 512 zrobiło się 498!
HELP!!! :(


Takie wahania ramu to bym jeszcze przelknal :) wazniejsze sa te pikniecia ktore komp wydawal, jak podasz mi ich sekwencje to powiem Ci co jest, chodzi mi o np krotki krotki dlugi czy cos podobnego :) moze byc tez tak, ze jakas kosc jest uszkodzona a wtedy to kaszan... Przetestuj pamiec np programem Memtest86 www.memtest86.com lub jesli masz Athlona to www.memtest.org :) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:32, The-Darkest napisał:

> Włączyłem kompa. Usłyszałem kilka piśnięć z jego wnętrza. Pomyślałem: "pewnie wtyczka
od monitora
> się obluzowała". Okazało się to fałszem. Znów z komputera słychać było kilka piśnięć,
a monitor
> nie startował. Zajrzałem do wnętrza. Wszystko wyglądało ok. Nic nie śmierdziało spalenizną.

> Włożyłem kabel od monitora do karty graficznej w płycie głównej. Działało. Jednak karta
ta
> najwyższych lotów nie jest... Okazało się także, że coś mi Ramu ubyło. Z 512 zrobiło się
498!
> HELP!!! :(

Takie wahania ramu to bym jeszcze przelknal :) wazniejsze sa te pikniecia ktore komp wydawal,
jak podasz mi ich sekwencje to powiem Ci co jest, chodzi mi o np krotki krotki dlugi czy cos
podobnego :) moze byc tez tak, ze jakas kosc jest uszkodzona a wtedy to kaszan... Przetestuj
pamiec np programem Memtest86 www.memtest86.com lub jesli masz Athlona to www.memtest.org :)
powodzenia:)


em.. jeśli chodzi o te piśnięcia, to: 1 krótki, 3 długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się