PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Może tylko BIOS padł.
Jeśli to byłoby to, to bez problemu da się zrobić.
Ale jeśli coś innego poszło to kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2006 o 00:02, RobeN napisał:

Może tylko BIOS padł.
Jeśli to byłoby to, to bez problemu da się zrobić.
Ale jeśli coś innego poszło to kiszka.


I właśnie dlatego chcę oddać kompa do znajomego jest w tym naprawde dobry i nie skłamie jeśli napisze że bardzo dobry z niego fachmajster jeżeli chodzi o kompy, jeżeli on potwierdzi to co mi powiedziano to będzie to 100% pewność że to płyta odeszła do krainy ciemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlatwiejszy sposob laczenia dwoch kompow to polaczenie ich albo kablem com.lpt (tzw null moedm) lub tez scrossowanym kabelkiem sieciowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 08:58, morthi napisał:

najlatwiejszy sposob laczenia dwoch kompow to polaczenie ich albo kablem com.lpt (tzw null
moedm) lub tez scrossowanym kabelkiem sieciowym :)


Ten ostatni sposób chyba najlepszy.
Jeszcze jest połączenie USB, ale tutaj trzeba mieć odpowiednie kabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 10:21, RobeN napisał:

Ten ostatni sposób chyba najlepszy.

Tylko dobrze jeszcze jest, jak na obu komputerach są te same systemy :-D
Wiem ile problemów sprawia połączenie kabelkiem 2 komputerów, w których na jednym jest Windows XP a na drugim Windows 98. I to mimo że producentem obydwu jest ta sama firma.
Wygląda to tak jakby Microsoft zwalczał swoje własne produkty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 04:08, Comatus napisał:

Mam takie pytanie.
Czy da się połączyć dwa komputry modemami? Stworzyć taką pseudo sieć??

modemami nie, ale można za pomocą kart sieciowych (wychodzi najtaniej), usb (trzeba specjalny superdrogi kabelek (ponad 100 zł o ile dobrze pamięŧam, taniej by wyszło 2 karty sieciowe) ew firewire (też nie tanio, ale szybciej niż usb oraz eternet 100 mb/s) jak masz kontrolery zgodne z ohci (praktycznie wszystkie poza tymi na niektórych kartach do zgrywania filmów z kamer cyfrowych) można by też przez com albo lpt, ale wtedy będzie straaaaaasznie wolny transfer (przy com ok 115 kb/s), właśnie przez port com sdi było tak wolne (wersje na usb uzyskiwały 2mb/s, ale do polski nigdy ich nie sprowadzono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 04:08, Comatus napisał:

Mam takie pytanie.
Czy da się połączyć dwa komputry modemami? Stworzyć taką pseudo sieć??


Najprostszy sposob to podane juz wyzej dwie karty sieciowe i kawalek skrosowanego kabla. Mozesz tez pozbyc sie kabli i zastosowac adaptery sieci bezprzewodowej WiFi. Wersja zarowno pod PCI jak i pod USB kosztuja ok. 100PLN. Nieco tansze rozwiazanie bezprzewodowe, ale oferujace znacznie mniejsza przepustowosc to bluetooth. Jeden adapter BT kosztuje 25-30zl, wiec cena wyjdzie porownywalna z zakupem kart sieciowych i kabla. Pamietaj jednak, ze przez LAN osiagniesz trasfer rzedu 100Mbps a przez bluetooth zaledwie 1Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko.
Czy aby wszystko było ok kości RAMu musza być o tym samym taktowaniu ?
A jeżeli tak, to jak można sprawdzić taktowaniu kości nie wyjmując jej, bo nie bardzo mam ochote się grzebać, jakiś program ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Od niedawna mam internet i zauwarzyłem że komputer chodzi mi wolniej. Czy to jest sprawa internetu czy czegoś innego? Wcześniej mi się to nie zdarzało. Co można zrobić żeby komputer pracował szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 16:19, Vaxinar napisał:

Witam !

Mam pytanko.
Czy aby wszystko było ok kości RAMu musza być o tym samym taktowaniu ?
A jeżeli tak, to jak można sprawdzić taktowaniu kości nie wyjmując jej, bo nie bardzo mam ochote
się grzebać, jakiś program ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


CPU-Z powinno dac rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 16:22, deih napisał:

Cześć wszystkim!

Od niedawna mam internet i zauwarzyłem że komputer chodzi mi wolniej. Czy to jest sprawa internetu
czy czegoś innego? Wcześniej mi się to nie zdarzało. Co można zrobić żeby komputer pracował
szybciej?


heh... problemów może być wiele, może napisz co ostatnio robiłeś, i ewentualnie jak używasz internetu: newsy, gry-online czy też coś w rodzaju ściągania filmów czy gier...

przykładowe powody to: chodzące w tle programy, wirusy, dużo zainstalowanych programów(szczególnie przy włączaniu spowalnia)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../
Tak naprawdę to kośc nie muszą mieć takiego samego taktowania, natomiast będą pracować z najmniejszą prędkością danych kości, tzn. jeśli masz jednąkość 433MHz a drugą 667MHz to obie nie pójdą szybciej niż 433MHz. Co do sprawdzenia - najprościej w BIOSie, a jeśli nie to jest parę programów do sprawdzania danych o kompie

Tu są linki:
http://www.softwarepatch.pl/plik/237/AIDA32_Enterprise_370_PL.html
http://www.softwarepatch.pl/plik/1900/EVEREST_Home_Edition_200316_Beta_PL.html
http://www.softwarepatch.pl/plik/6066/CPU-Z_135.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 16:31, deih napisał:

Miałem tak od początku jak mam internet. Może to jednak wina programów.


Sprawdź sobie programem pobranym z poniższego linku co uruchamia Ci się z Windowsem. Możesz wycinać te, które są niepotrzebne, typu NeroFilterCheck, Update-y różnych aplikacjji. Wszystkie tego typu aplikacje mulą nawet nie tyle kompa co łącze

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=1191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 16:31, deih napisał:

Miałem tak od początku jak mam internet. Może to jednak wina programów.

Przeskanuj skanerami antywirusowymi, ściągnij windows defendera, AdAware, SpyBot S&D, ewido antyspyware - zainstaluj i przeskanuj wszystko.
Zainstaluj program antywirusowy i firewalla - jeśli nie masz.
Jeśli system okaże się czysty to możesz sprawdzać kompa pod kątem zamulania systemu jak napisali wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 16:27, mrosi napisał:

Nie polecam Aida32 - program stary i już nie rozwijany, ma problemy z rozpoznawaniem nowego sprzętu, następca jest Everest, poza tym jest nowsza wersja cpu-z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się