PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2006 o 19:44, mrosi napisał:

/.../
Dlatego musisz pójść do serwisu lub zakładu napraw elektronicznych. Myślę, że w tym drugim
nie powinieneś zostawić więcej niż 30-50 zł.

Nie znam zakładu który by naprawiał matryce lcd, więc najpierw spróbowałbym wysłać maila do pomocy technicznej lg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardzo nieprzeszkadza po to tak naprawde w oczy nie rzucza się. Wieć moze to zostać bo i tak monitor zmienie za 1rok inni moji koledzy maja tak o wiele większe i zyją, grają i sie cieszą. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 19:46, Clegan napisał:

Nie znam zakładu który by naprawiał matryce lcd, więc najpierw spróbowałbym wysłać maila do
pomocy technicznej lg.


To nie jest wina matrycy, tylko umówmy się "podzespołu" odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniej szerokości obrazu wyświetlanego na ekranie. I nie ma to związku z samą matrycą tylko z "płytą główną" monitora i podzespołem w nią "wlutowanym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak podkręcić AMD ATHLON XP 3200/333 bo niewiem jak się podkręca prosze o pomoc i mam jeszcze pytanko do ilu by mógłby się teoretycznie podkręcić aby się nie spalił. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 20:18, Misiekolxp001 napisał:

Mam pytanie jak podkręcić AMD ATHLON XP 3200/333 bo niewiem jak się podkręca prosze o pomoc
i mam jeszcze pytanko do ilu by mógłby się teoretycznie podkręcić aby się nie spalił. Prosze
o odpowiedz.


Po pierwsze jeżeli masz standardowe chłodzenie, to nie podkręcisz go prawie wcale, bo to (z tego co wiem) najmocniejsza wersja danej rodziny procesorów, a więc można powiedzieć podkręcona fabrycznie. Ponadto liczy się pamięć RAM. Jeżeli masz tanie, to efekty overclockingu będą odpowiednio niższe. Po trzecie procesor nie spali się, jeżeli nie będziesz zmieniał napięcia, a jeżeli już będziesz chciał to zrobić (bez tego szybkości znacząco nie zwiększysz) to rób to o minimalne wartości. A teraz samo podkręcanie: Uruchmiasz komputer i wciskasz DELETE (najczęściej). Teraz szukasz w BIOS-e opcji opisanej mniej więcej: processor FSB, voltage
Tam będziesz miał magistralę procka (to zmieniasz) i jego napięcie (to zwiększasz w ostateczności). Po każdej MAŁEJ (jeżeli nie chcesz spalić procka, to o około 1-5 MHZ) zmianie rób ok. 20 minutowy test w jakiejś grze i upewnij się, że wszystko działa jak trzeba. Jeżeli przesadzisz to albo wyjmij na chwilę baterię z płyty głównej (NA WYŁĄCZONYM SYSTEMIE RZECZ JASNA), albo naciśnij zworkę. A o ile możesz go maksymalnie podkręcić?
To zależy od procesora (podobno, jeżeli zielony to lepiej się podkręca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 19:18, Carl92 napisał:

Mam monitor LCD LG Flatron L1510S mam go od 2 lat i do tej pory nie sprawial żadnych problemów.
Ale ostatnio mam wrażenie zie mi się kineskop powiększył o killka "mm" i pulpit mam mniejszy.
Najwiecej z góry czyli taki pasek czarny jest większy wiecie co może byctego przyczyną?

Przyczyną może być to, że obraz się przesunął. Jeśli obraz się przesunął, to można go w ustawieniach monitora przesynąć we właściwe miejsce.
Takie coś się trafia i właśnie w memu monitora jest zwykle opcja pozwajająca na przesunięcie obrazy - ale jak do niej dojść to nie wiem, ja mam inny monitor LCD i u siebie to zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosić o pomoc.Moim problemem jest to,że gdy uruchomię kompa,i włączy się już pulpit,to mam zawieszony pasek zadań,i dopiero tak bo ok. 10 minutach mogę cokolwiek na nim kliknąć,bo jeśli klikam na pulpicie,np na Mój komputer,to wchodzi normalnie,i wszystko działa.Dzieje mi się tak od około miesiąca.

Mój komputer to:
Geforce fx 5200
pamięc 1giga
procek AMD Athlon 2000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 18:42, Kryszek napisał:

Chciałbym Was prosić o pomoc.Moim problemem jest to,że gdy uruchomię kompa,i włączy się już
pulpit,to mam zawieszony pasek zadań,i dopiero tak bo ok. 10 minutach mogę cokolwiek na nim
kliknąć,bo jeśli klikam na pulpicie,np na Mój komputer,to wchodzi normalnie,i wszystko działa.Dzieje
mi się tak od około miesiąca.

Mój komputer to:
Geforce fx 5200
pamięc 1giga
procek AMD Athlon 2000+


Mi się coś podobnego działo bo mialem włączoną automatyczna aktualizacje windows, jeśli nie potrzebujesz aktualizacji to ją wyłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 19:03, Pitkit napisał:

Mi się coś podobnego działo bo mialem włączoną automatyczna aktualizacje windows, jeśli nie
potrzebujesz aktualizacji to ją wyłącz.


a gdzie to moge wyłączyć??THX za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:25, Kryszek napisał:

a gdzie to moge wyłączyć??THX za odpowiedź;)


1. PPM na Moj Komputer
2. Wlasciwosci
3. Zakladka Aktualizacje automatyczne
4. Zaznaczyc "Wylacz Aktualizacje automatyczne"
5. OK lub Zastosuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 19:42, mrosi napisał:

/.../

Mnie udaje się odinstalować większość rzeczy i w miarę dokładnie oczyścić rejestr dzięki programowi
CCleaner v1.32. Program prosty w obsłudze jak drut


Dzięki, pomogło ;)
Odinstalowałem owy podejrzany kodek i jak ręką odjął... a przy okazji pobawiłem się i jeszcze inne śmietki powywalałem przy jego pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem (niestety za duży jak na mnie). No więc przy użyciu autopatchera przez przypadek zainstalowałem sobie zmianę wyglądu na tą z windowsa 2000. Jak zmienic to spowrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 21:50, Gottfried napisał:

Mam taki mały problem (niestety za duży jak na mnie). No więc przy użyciu autopatchera przez
przypadek zainstalowałem sobie zmianę wyglądu na tą z windowsa 2000. Jak zmienic to spowrotem?

chodzi o menu start? jeśli tak to prawym na pasku zadań i tam zamień z klasyczny na jakiś tam (nie pamiętam jaki, przełączenie go na klasyczny jest jedną z pierwszych czynnośći po reinstalacji windows). jeśli zaś chodzi o styl całego systemu, to prawym na pulpicie, właściwośći i tam poszukaj (dokładnie ci nie sprawdze, windowsa używam wyłącznie do grania off-line, a teraz mam uruchomionego linuksa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 21:50, Gottfried napisał:

Mam taki mały problem (niestety za duży jak na mnie). No więc przy użyciu autopatchera przez
przypadek zainstalowałem sobie zmianę wyglądu na tą z windowsa 2000. Jak zmienic to spowrotem?

Prawy na pulpicie - właściwości - wygląd - okna i przyciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy istnieje program który pozwala ustawić priorytety ruchu w sieci? Tzn. mam telefonm przez neta, czesto sie zdarza ze mam zapchane lacze bo akurat sciagam jakies filmiki CSA i gdy ktos probuje sie do mnie dodzwonic przekieruje dana osobe gdzie indziej. Czy jest mozliwosc ustawienia, ze sciaganie jest zwalniane zeby moc spokojnie rozmawiac przez telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem - po jakimś czasie używania po prostu system przestaje go widzieć. Aby go zauważył, muszę wyłączyć komputer, odczekać trochę czasu i dopiero włączyć kompa (inaczej GRUB pokazuje błędy). Kiedy dotykam dysku niie jest on jakiś strasznie gorący, ale trochę ciepły to on jest. Mógłby mi ktoś poradzić co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wygląda to na uszkodzoną elektronikę. Nic z tym nie zrobisz. Jeśli jest na gwarancji, to zanieś go. Jeśli nie, to rób często kopię danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się