PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2006 o 20:39, mikim napisał:

A czy może to być wina zasilacza? Mam 200W i trochę mi od niego śmierdzi spalenizną...

Teoretycznie tak. Jeśli idzie swąd od zasialacza, to lepiej go wymień. Możliwe, że masz teraz tylko taki objaw, ale jak coś mocno walnie, to możliwe, że pożegnasz się z większością sprzętu :( Jak zmienisz zasilacz, to też się doweisz, czy ci nie będzie ginąć dysk. Kup coś na poziomie 400-500 Watt, to jak będziesz robić modernizację, to odpadnie ci kolejny zakup ;) Najlepiej Chiftec (jest doś tani a dobry) albo Topower. A i niech ma aktywne PFC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PFC - Power Factor Correction (Korekcja Współczynnika Mocy). W zasilaczach komputerowych występuje w dwóch wersjach: pasywnej lub aktywnej. Korekcja pasywna zmienia wartość współczynnika mocy o z góry określoną wartosć natomiast korekcja aktywna mierzy współczynnik mocy i automatycznie dobiera odpowiedni stopień korekcji. Współczynnik mocy znany w kręgach elektryków jako cosinus fi (w praktyce jest to właśnie wartosć cosinusa kąta pomiędzy prądem a napięciem oznaczanego grecką literą fi) dla obwodu pojemnościowego jakim jest zasilacz impulsowy wynosi około 0.7. Ponieważ taki współczynnik powoduje pewne straty energii wskazana jest jego korekcja do wartości jak najbardziej zbliżonej do 1, czym właśnie zajmują się układy PFC.

;)

A tak na poważnie, to poczytaj o zasilaczach tutaj http://www.benchmark.pl/ na głównej stronie akurat jest test zasilacza Corsair CMPSU-HX520W z tego linka dojdziesz do reszty. Tam się dużo dowiesz co i jak wybierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam znów problem:

uruchomiłem system, odczytało mi ilosc ramu na karcie graficznej, pojawil sie napis ASUS i po chwili wyskoczyl mi napis Second Hard Disc SMART BAd Replace and Rename. I coś podobnego, co to oznacza? Dodam, ze po wcisnieciu F1 system odpalil sie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego wczesniejszego problemu znalazlem na pewnym forum podobny problem i uzylem prograu zeby zobaczyl stan dysku. Teraz pytanie, czy jest mozliwosc naprawy mojego dysku czy raczej juz nadaje sie na smietnik? Gość który miał identyczny problem dysku nie uratował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 21:35, Pustelnik88 napisał:

Czy moglibyście mi pomóc?
Wczoraj się spalił mi zasilacz... :/
Czy moglibyście poradzić jaki zasilacz mam kupić?
Taki do 150 zł... Cichy... 350W...

podaj lepiej jaki masz konfig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 20:54, mikim napisał:

Hm... mój sprzęt na modernizację się już nie nadaję, ale zasilacz postaram się wymienić. A
co to jest PFC?

pfc pozwala elektrowni oszczędzić trochę prądu, i na terenie ue jest zdaje sie wymagany. od strony usera jedyną korzyścią z niego jest to, że producenci jak już muszą podnieść cenę zasilacza, to zwykle stosują w nim lepsze materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K7S5A - szajs, że się w pale nie mieści...
Athlon 1 GHz
Radeon 9600 PRO (AGP)
512 MB RAM Kingston
HDD 80 GB Western Digital...

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14428.html

Co myślicie o tym zasilaczu?...
I jeszcze jedno pytanie... Czy lepiej wydać więcej na zasilacz z bajerami, czy zainwestować w taki, który spełnia wymagania kompa i dać spokój sobie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 22:16, Pustelnik88 napisał:

K7S5A - szajs, że się w pale nie mieści...
Athlon 1 GHz
Radeon 9600 PRO (AGP)
512 MB RAM Kingston
HDD 80 GB Western Digital...

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14428.html

Co myślicie o tym zasilaczu?...
I jeszcze jedno pytanie... Czy lepiej wydać więcej na zasilacz z bajerami, czy zainwestować
w taki, który spełnia wymagania kompa i dać spokój sobie?...


Zasilacz bardzo cichy ale mocno się nagrzewa - trzeba mieć dobrą wentylację obudowy. Zapas mocy w zasilaczu się przydaje, "bajery" typu odpinane kable też - brak zbędnych kabli poprawia cyrkulację powietrza i tym samym chłodzenie w obudowie. Co do reszty dodatków to już kwestia gustu, potrzeb i zasobności portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 22:30, asr napisał:

Jak sprawdzic ile moje ramy maja ddr ?? everestem nie widze zeby taka opcja była:(

komputer --> podsumowanie - tam masz u góry pamięć fizyczna - podaje ile i oznaczenie.
Aczkolwiek lepszym programem do ramów i mobo jest cpu-z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 02:17, Clegan napisał:

> Jak sprawdzic ile moje ramy maja ddr ?? everestem nie widze zeby taka opcja była:(
komputer --> podsumowanie - tam masz u góry pamięć fizyczna - podaje ile i oznaczenie.
Aczkolwiek lepszym programem do ramów i mobo jest cpu-z


daje moj komputer-> wlasciowsci i niema no bo podsumowania tym bardzie niema i pisze tylko 1 gb ram nie pisze nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 22:16, Pustelnik88 napisał:

K7S5A - szajs, że się w pale nie mieści...
Athlon 1 GHz
Radeon 9600 PRO (AGP)
512 MB RAM Kingston
HDD 80 GB Western Digital...

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14428.html

Co myślicie o tym zasilaczu?...
I jeszcze jedno pytanie... Czy lepiej wydać więcej na zasilacz z bajerami, czy zainwestować
w taki, który spełnia wymagania kompa i dać spokój sobie?...

Zasiłka ok - 330 W aż tak bardzo się nie powinno nagrzewać. Co prawda jak zmienisz kompa to zasiłkę raczej tez nową będziesz musiał kupować, bo ta trochę słaba na nowe zestawy [Twój obecny uciągnie bez problemu].
Odpinane kable dają sporo [ to nie jest jakiś bajer, ale praktyczna rzecz] - lepiej się instalkuje zasiłkę a i poprawa cyrkulacji nie jest bez znaczenia. Warto zainwestowac w porządną zasiłkę - od tego zależy stabilność systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 02:23, asr napisał:

daje moj komputer-> wlasciowsci i niema no bo podsumowania tym bardzie niema i pisze tylko
1 gb ram nie pisze nic wiecej

nieporozumienie :) - chodziło mi o drzewo komputer [z prawej strony] w evereście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 02:23, M B I napisał:

Widze, że jesteś online. Mam sprawę zupełnie z innej bezcki i na priva, więc jeśli można prosił
bym o maila.

grafield (a) interia . pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 1024 ddr sdram cl.3.2 patiota 400mhz to dobre ramy? kilka miechow temu kupilem je za 320 z przesylka a teraz widze to ramy 1gb stoja po 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 02:31, asr napisał:

Mam 1024 ddr sdram cl.3.2 patiota 400mhz to dobre ramy? kilka miechow temu kupilem je za 320
z przesylka a teraz widze to ramy 1gb stoja po 420

B.dobre, teraz ramy drożeją - poszaleli z cenami, procki w dół - ramy w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się