PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2005 o 13:51, Jarzy napisał:

Czemu system pokazuje mi 192mb ram skoro mam w kompie kosc 256ram?Co moze byc przyczyna?Komp to laptop:toshiba satellite
a65-s1362


W laptopach pamiec jest dzielona miedzy karte graficzna i operacyjna. Teraz masz przydzielone 64 MB. Mozesz zmienic w BIOSie ilosc pamieci przyznana karcie graficznej (pewnie na 16 lub 32 MB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 10:14, Hegemon napisał:

1. Czy instalowales cos przy ostatnim uruchomieniu XP (albo
zmieniales cos w rejestrze)?


Nie, tylko zrobiłem taki niby restart, waczyęm 98 a potem znowu XP

Dnia 12.10.2005 o 10:14, Hegemon napisał:

2. Czy zmieniales cos w firewallu?


Nie

Dnia 12.10.2005 o 10:14, Hegemon napisał:

3. Jaki masz dostep do sieci - czy masz w domu router, modem,
czy tez tylko "skrzynke" z gniazdkiem sieciowym?


Skrzynke

Dnia 12.10.2005 o 10:14, Hegemon napisał:

4. Jak wyglada Twoja umowa z providerem, czy masz dostep "na lokal", czy
"na komputer"? Niektorzy providerzy analizuja naglowki, by sprawdzic, czy polaczenie nie jest rozdzielane na kilka komputerow.


Raczej na lokal , ale nie jestem pewnien. Natomiast ja wiele razy zmieniałem system z jednego na drugi żeby coś tu zrobić a coś tu. Nigdy nie byo problemów.

Dnia 12.10.2005 o 10:14, Hegemon napisał:

Jesli zobaczyli raz WinXP, a drugi raz Win98 mogli pomyslec, ze rozszczepiasz sygnal.


RobeN -> już używałem antywira, ad-aware. To były pierwsze żeczy które zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wiem, że laptop służy do wszystkiego, tylko nie do grania, ale...
Laptop to TOSHIBA PORTEGE 7020 CT. W zasadzie każda odpalona na nim gra (poza HoMM3) nie zajmuje całego ekranu, lecz prostokąt po środku, z czarnymi ramami. Ekranu nie można rozciągnąć, no bo.. nie można. Nie ma odpowiednich przycisków na monitorze (może to typowe dla laptopów, nie wiem - kompletnie się na nich nie znam), zaś zapytany o to poprzedni właściciel powiedział, że w tym kompie nie ma możliwosci regulowania ustawień monitora. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierze sie to stąd że ekrany lcd (nie tylko w notebookach, te do komputerów stacjonarnych również) mają fabrycznie ustaloną rozdzielność. każda inna spowoduje albo "rozciągnięcie" tego co przyszło do monitora na cały ekran, albo wspomnianą przez ciebie czarną ramkę. zwykle da sie ustawić co z tych dwóch ma robić, ale reguła to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:26, Epiphany napisał:

/.../. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić?


Być może zależy to od sterowników karty graficznej. Mam Monitor LCD do normalnego PC-ta, a na jednych sterownikach gra zajmuje mi cały ekran (Catalyst 5.3), na innych (Catalyst 5,6) mam czarne paski z góry i z dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:40, Jarzy napisał:

to jakas lipa :( Kurde,czy jak dokupie kosc 256mb to wszystko bedzie git,bo teraz chodzi cokolwiek wolnawo :(


Jeśli masz miejsce i stać Cię na zakup RAM do Laptopa to na pewno nie zaszkodzi. Jeśli masz Windows XP to na pewno zacznie pracować szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 problemy:

1. gdy gram ( w cokolwiek) gra mi się co jakiś czas minimalizuje, to niby nie jest problem ale na dłuższą mete to denerwujące.

2. Gdy chce uruchomić Windows Media Player, wyskakuje mi okno z napisem ,, Błąd wewnętrzny"

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 09:32, Jar Jar Binks napisał:

Witam

Mam 2 problemy:

1. gdy gram ( w cokolwiek) gra mi się co jakiś czas minimalizuje, to niby nie jest problem ale na
dłuższą mete to denerwujące.


1. Musisz spojrzeć w ustawieniach- wydaje mi sie że jakiś program działający w tle uruchamia jakąś funkcje (np antywir sciąga nową bazę danych)

Dnia 13.10.2005 o 09:32, Jar Jar Binks napisał:

2. Gdy chce uruchomić Windows Media Player, wyskakuje mi okno z napisem ,, Błąd wewnętrzny"


2. Proponoję nie korzystac z niego są lepsze milsze i bardziej przyjazne też darmowe programy do obsługi multimediów:)

Dnia 13.10.2005 o 09:32, Jar Jar Binks napisał:

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:40, Jarzy napisał:

to jakas lipa :( Kurde,czy jak dokupie kosc 256mb to wszystko bedzie git,bo teraz chodzi cokolwiek wolnawo :(


Oj wiem o czym mowisz. Sam mam taka sama sytuacje - laptop z 256 RAM (czyli w praktyce 192). Winda XP chodzila dosc nieciekawie, wiec wylaczylem wszystkie wodotryski, a z firewalla korzystam systemowego (byle RAM zaoszczedzic). Jesli chodzi o granie to da sie w tytuly takie jak: HoMM 4, Civ3, a od biedy tez np. w Enemy Territory i NFS:U.

Dokupienie 256 RAM na pewno pomoze, tylko radze to zrobic w serwisie Toshiby, zeby nie stracic gwarancji i dobrze dopasowac kosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 09:32, Jar Jar Binks napisał:

Witam

Mam 2 problemy:


Podaj wiecej danych: jaki system, jaka wersja Media Playera i kiedy bledy sie pojawily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w programie shareaza wyskakuje mi taki komunikat:
"Uwaga-jestes zablokowany firewallem.Shareaza wykryła ,że jesteś natem lub firewallem i nie możesz przyjmować połączeń z inernetu".Sęk w tym,ze mam sygate personal firewall i skonfigurowałem go wg.wskazówek w shareazie i dalej dostaje ten komunikat :( Poza tym szybkosc transferu jest dosc mala :( Co to jest NAT?
Zapytania o NAT były też w azureusie.PPołączenie dostarczane jest prze lokalnego dostawce usług netowych.Łącze ma prędkość 256KB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 10:47, Jarzy napisał:

w programie shareaza wyskakuje mi taki komunikat:
"Uwaga-jestes zablokowany firewallem.Shareaza wykryła ,że jesteś natem
lub firewallem i nie możesz przyjmować połączeń z inernetu".Sęk w tym,ze mam sygate personal firewall i skonfigurowałem
go wg.wskazówek w shareazie i dalej dostaje ten komunikat :( Poza tym szybkosc transferu jest dosc mala :( Co to jest NAT?
Zapytania
o NAT były też w azureusie.PPołączenie dostarczane jest prze lokalnego dostawce usług netowych.Łącze ma prędkość 256KB/s


NAT=Network Adress Translation. Chodzi o to, ze IP, ktore ma Twoj komputer, to nie jest IP, na ktore inni uzytkownicy Internetu wysylaja dane (ani z ktorego dane od Ciebie otrzymuja). Cos jest pomiedzy - moze router, czy tez serwer proxy u Ciebie w domu. Podejrzewam jednak, ze po prostu nie masz publicznego IP i musisz pogadac z owym lokalnym dostawca, zeby odpowiednio skonfigurowal polaczenie i przekierowal porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 10:47, Jarzy napisał:

w programie shareaza wyskakuje mi taki komunikat:
"Uwaga-jestes zablokowany firewallem.Shareaza wykryła ,że jesteś natem



Twój dostawca usług (osiedlowa sieć???) też ma firewall''a i to 10x mocniejszego od Ciebie. Jego serwer jest najważniejszym komputerem w sieci i to przez nigo przepływają wszelkie informacje. NAT dla XP teoretycznie da się ominąć (tak przynajmniej potrafi zrobić BitComet) ale wszystko zależy od tego w jakis sposób dostawca internetu ustawił wolne porty i firewall''a i przydzielanie IPków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
i błagam o pomoc :(
Właśnie przetransportowałem sobie kompa do akademika no i mam problem :/
Podłączyłem go jak trzeba wszystko jest OK, no musiałem tylko troche przy wiatraczku przy zasilaczu popracować zeby nie warczał bo się poluzował no i założyć wentylator na procka bo .... spadł o_O (a komp był wysyłany DHLem... ehhh).
No ale problem jest w tym, że po włączeniu kompa, czasem jeszcze przed zaladowaniem Windy, czasem pare minut po, komp się wyłącza a z jednostki centralnej wydobywa się naprzemienny sygnał - raz niski ton raz wysoki. Podobny do tego któy słyszymy kiedy karetka jedzie na sygnale :///
Nie wiem od czego tak się dzieje :(
Teraz spróbuję zrestrartować biosa....a możę pomoże ://
Ale czy ktoś z Was wie co oznacza taki dźwięk ? Nigdy wcześniej takiego nie słyszalem...jeśli coś się działo to był on ciągły.....

No i teraz jeszcze sprawdziłem temperaturę w programie Speedfan... Temp2 wynosi 54 stopni, Temp-47, Temp1 (nasamym dole,nie na górze) 48 stopni...
.....trochę przy dużo te 53 stopnie nie ? :/// (bo jest płomyk przy tej temp, przy innych jest albo zielony haczyk albo niebieska strzałka w dół) A wentylatory wszystkie działają jak należy... od karty graficznej, od chłodzenia procka, od płyty głownej oraz od zasilacza....

Spróbuję rozkręcić wszystko i jeszcze raz skręcić tak jak poradził RobeN w innym temacie... (ale prosił żebym przeniósł sie z problemem tutaj)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 16:57, Jarzy napisał:

Tzn jakkiego ma firewalla?Net mam w akademiku takze chyba mozna go nazwać osiedlowym.



To idź do tego kto zarządza siecią. On wie jakogo ma Firewall''a i czy da się odblokować czy nie, bo np. zabruździ mu całą sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 17:11, S4jm0n napisał:

/.../


Wyłącza się, czy restartuje? Bo podobne objawy miałem gdy padał zasilacz. Sprawdź zasilacz, jeśli jest no name 300 W to masz 90% pewności, że żywot zasilacza się kończy. Tylko ten dźwięk, u mnie był przerywany, ale to może być różnica BIOSu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 16:57, Jarzy napisał:

Tzn jakkiego ma firewalla?Net mam w akademiku takze chyba mozna go nazwać osiedlowym.


Teraz sprawdzilem - ta Shareaza to P2P. Innymi slowy - jestes w sieci akademickiej i chcesz korzystac z P2P tak? Moim zdaniem nie ma wiekszych szans - administratorzy na uczelniach blokuja P2P, zeby nie zamulac sieci i nie byc oskarzanymi o lamanie praw autorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się