PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

MAm problem z hamchi. Mianowicie ja z kolrgą oboje mamy zielone kropki. Oboje możemy gdać i oboje możemy sie spingować, ale jak włąćzymy jakąkolwiek grę, to ja nie widzę serva kolegi ani on mojego. Co jest grane?? 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 15:44, fifomaniak napisał:

Latniak

On szuka dysku uruchamiajacego windows badz jego instalke czy inny boot disk. Wiec jesli
nie ma tej plytki w napedzie, to pokazuje ze not found...


A faktycznie, tak to jest jak się po łebkach czyta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięcią ram, otóż w programie everest normalnie widzi mi dwie kości: 512mb i 256mb i powinienem mieć 768 ale jakimś cudem komputer widzi mi tylko te 256mb :/ Zawsze wszystko dobrze mi chodziło, jakieś 3 lata było dobrze, 256 dokupiłem rok temu i też było dobrze, problemy zaczęły się dwa dni temu, może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:27, 143872 napisał:

Mam problem z pamięcią ram, otóż w programie everest normalnie widzi mi dwie kości: 512mb
i 256mb i powinienem mieć 768 ale jakimś cudem komputer widzi mi tylko te 256mb :/ Zawsze
wszystko dobrze mi chodziło, jakieś 3 lata było dobrze, 256 dokupiłem rok temu i też
było dobrze, problemy zaczęły się dwa dni temu, może mi ktoś pomóc?

a nie masz czasem zintegrowanej karty graficznej? takowa rezerwuje sobie część ramu. Pozatym można by spróbować wyciągnąć pamięci i przedmuchać zarówno styki jak i złącze. (lubią się zakurzyć, a to źle wpływa na połączenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam zintegrowanej karty graficznej. Ale jest już dobrze, zamianiłem kości miejscami przedmuchałem i działa :) dzięki za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wielki problem! Przechwila czyli jakas godzine temu :P zrobilem format dysku C (tam gdzie windows) wszystko fajnie poszlo poinstalowalem sterowniki itd. wkoncu wbilem na moj komputer sprawdzic ile gzdei mam miejsca a tu zonk..... zjadlo mi jedna partycje (czyli 100giga) na poczatku myslalem ze res kompa pomoze a tu nic jej dalej nie ma. Jestem przekonany ze nie usowalem jej przy instalaci wiec co to moze byc?! Jak moge odzyskac moje 100 giga?! prosze o pomoc. Ah dodam ze mam Windows Viste wczesniej tez mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:02, fifomaniak napisał:

A nie zainstalowales np. systemu w FAT32, podczas gdy partycja byla w NTFS?

Nie wszystko jest w NTFS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie myślałem, że tak będzie, ale po zainstalowaniu Pandy z Firewall''em z roku 2007 [skończył mi się norton, którego miałem razem z płytą główną] komp chodzi mi OKROPNIE wolno!!! oba rdzenie są, o dziwo, non stop wykorzystywane w 100%! kurde, nie wiedziałem, że są aż tak obciążające aplikacje, dodatkowo zwane antyvirusami. co z tym zrobić, poza wywaleniem pandy i zainteresowaniem się czymś innym[kupiłem ją za nie małą kasę...]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz to zwroc ja do sklepu :) i sciagnij avasta. darmowy i w zupelnosci wystarcza, a jak chcesz miec do tego firewall to zonealarm (latwy w konfiguracji) lub comodo firewall (tyle ze trudny w dokladnej konfiguracji ale chroni o wiele lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być problem ze zwrotem, bo zakupiony był już dawno, zaraz po kupnie kompa, więc w wakacje. no i jest to opcja na 3 kompy, jedną wykorzystuje właśnie na swoim... ale jakby dało radę, to skorzystam z tych co mówisz. i jeszcze jedno, czy to to, co podałeś, jest po polsku i proste w obsłudze, zawsze miałem problemy z atyvirusami i firewall''ami... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

avast jest po polsku :) i praktycznie nic nie trzeba robic (ew mozesz sobie ustawic coby nie czepial sie emaili jak sa bez tematu/z dziwnych adresow ustawiajac by je rpzepuszczal w tle ;) ) a zonealarm po prostu instaljesz a pozniej zezwalasz albo nie zezwalasz jak sie jakis program chce podlaczyc do internetu (i co do zasady wiekszosci trzeba dac allow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki raz jeszcze za pomoc i polecenie tych programów ; )
od początku z tą pandą problemy były.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz nastal czas freeware ;) wiekszosc programow mozesz miec za darmo i praktycznie niczym sie nie roznia od swoich platnych odpowiednikow :)
mozesz sobie jeszcze wybrac bardziej skomplikowany firewall (niz zonealarm) Sunbelt Kerio Personal Firewall, ktory jednak w dalszym ciagu jest latwy w konfiguracji (w przeciwienstwie do comodo ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Mam problem z moim procesorem AMD Athlon 64 3000+ 1800Mhz.Polega on na tym ze grając w gry ktore dosyc go obciązają, sam po chiwli sie wyłącza...Wczescniej nie mialem tego problemu i Spokojnie gralem w Double Agent a teraz nie moge go nawet zainstalowac.Kumpel mowi zebym mu obnizyl taktowanie,nie do konca wiem co to xD ale te 1800 Mhz zmniejszylem na 989Mhz dzęki technoligi Cool n'' Quiet.Ale problem występuje dalej...nie wiem co mam robic juz wszystkiego probowalem.Nawet w sklepie go nie naprawili.I nie rzoumiem jednej rzeczy jak klikam prawym na Mój komputer i daje właściwosci to pisze jaki mam procek itd.I raz pisze ze mam 989mhz a raz ze mam 1800mhz.Moze gdyby udalo sie ustawic zeby caly czas bylo 989mhz to by bylo dobrze.Dodam ze Program SpeedFan pokazuje ze temperatura procka wacha sie miedzy 40-60 c (lol)nie wiem jak to obnizyc i tak Cool n'' Quiet pomogl bo wczesniej temperatura siegala do 80c.LUDZIE POMOZCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze zakurzyl Ci sie radiator i wentylator nie odprowadza tak dobrze ciepla? sprobuj przedmuchchac/odkurzyc chlodzenie procesora, ew nalozyc nowa paste termoprzewodzaca. w ostatecznosci wymienic chlodzenie na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:55, morthi napisał:

moze zakurzyl Ci sie radiator i wentylator nie odprowadza tak dobrze ciepla? sprobuj
przedmuchchac/odkurzyc chlodzenie procesora, ew nalozyc nowa paste termoprzewodzaca.
w ostatecznosci wymienic chlodzenie na nowe


no fakt dawno go nie odkurzalem,a ile moze kosztowac taka pasta?Co do chłodzenia to za 180 zł mam tube chodzącą z 5 wentylatorkami z Blaupunkt.Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się