PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Spokojnie;) dobrze Cię rozumię.ale ja to już mam obsesje na punkcie wirusów i hakerów.Miałem 2 groźne nawet przypadki.Robiąc przelew bankowy-pieniądze trafiły na konto hakera(była to wtedy suma 500 zł.)dobrze że szybko zgłosiłem do banku - i przelew jednorazowy był anulowany.Pieniądze wisiały na lini tydzień.Myślałem że stracę-do tej pory to moja obsesja przed hakerami i głupimi myślami,ze ktoś mnie wrabia.Miałem nawet kłopoty z kompem .Dwa razy był w serwisie.Także dobry antywirus jest dobrym wyjściem.

Formata robiłem już w ciągu roku 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Zacznę standardowo.

1/.VGA - ATI RADEON 2600PRO 512MB
2/.CPU – Intel Pentium IV 2,8GHz HT
3/.MOBO – EPOX EP4PDA-3I
4/. RAM – 2GB DDR 1
5/. SB – Creative LIVE 24 BIT
6/. Tuner RTV – WinFAST TV2000XP Expert
7/. LAN – standardowa karta sieciowa
8/. HDD1 – SEAGATE 160GB ATA133
HDD2 – Western DIGITAL 80GB ATA133
HDD3 - SEAGATE 250GB SATA
9/. DVD-ROM
10/. DVD/CD- RW
11/. FDD – standard
12/. Zasilacz Chieftek 400W (realne 403 po pomiarach)

I powiem wprost Ile to potrzebuje na prawdę mocy. Czy te 400W styka czy nie. Bo o ile w normalnej pracy jest 100% stabilny o tyle pograć to sobie mogę zapomnieć. Wywala albo do Windows-a albo restartuje się.

Help.

PS
Wiem dawałem gdzieś tu po drodze kalkulatory ale coś mam pewne względem nich wątpliwości.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wczoraj Creative X-Fi Fatal1ty, wszytsko ładnie cacy zainstalowane ale nie widzę w Entertainment Mode (jak i w Audio Console z poziomu Control Panel) znaczków DD i DTS , co za tym idzie nie mam dekoder''a i nie mogę nic w nim skonfigurować :((((

Byłem przekonany że to sterowniki więc zrobiłem update do najnowszej wersji - bez zmian.
Kolejne sterowniki BETA też nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.... Babol podobno znany ale na support page Creative gó..no znalazłem :(((

Czy ktoś mógłby mnie oświecić o co w tym wszystkuim "kaman" ?:)

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę zgadywał masz windows vista? bo takowy ogranicza możliwości karty dźwiękowej do odtwarzania próbek, sterowniki mogą się skontaktować z kartą tylko przez directx (który nie ma zbyt dużych możliwości w zakresie dźwięku 3d), oraz openal (pewnie pomyłka microsoftu, jego odpowiednik do grafiki czyli opengl został sztucznie zablokowany). W każdym razie jak masz vistę to sobie zainstaluj alchemy (stworzył go creavite wiec powinien być na jego stronach/płytce dołączonej do karty) on potrafi obejść directx właśnie przez openal (stworzono go co prawda do gier, ale może i tu pomoże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 09:09, sig. napisał:

Będę zgadywał masz windows vista? bo takowy ogranicza możliwości karty dźwiękowej do
odtwarzania próbek, sterowniki mogą się skontaktować z kartą tylko przez directx (który
nie ma zbyt dużych możliwości w zakresie dźwięku 3d), oraz openal (pewnie pomyłka microsoftu,
jego odpowiednik do grafiki czyli opengl został sztucznie zablokowany). W każdym razie
jak masz vistę to sobie zainstaluj alchemy (stworzył go creavite wiec powinien być na
jego stronach/płytce dołączonej do karty) on potrafi obejść directx właśnie przez openal
(stworzono go co prawda do gier, ale może i tu pomoże)



Sorry za nie sprecyzowanie ale mam Win XP.
Alchemy to tylko do gier chyba....mi chodziło o brak możliwości zarządzania dekoderem DD & DTS którego nie widzę po instalacji sterów / opropgramowania w konsoli na Entertainment Mode :(

Mimo to dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 10:08, MLODY2K6 napisał:

Wszystko ok ale czy glosniki masz pdllaczone do wyjsca cyfrowego czy standardowego??


Standardowego rozumiem analogowego:) Tak głośniki mam podłaczone wyjścia analogowego.

Podpowiem że zarządzanie kodekiem DD/DTS na Audigy2/4 istneje niezaleznie od podłączenia: analogowego / cyfrowego....

Kolega ma X-FI extreme Music i głosniki podłaczone analogowo - posiada opcje konfiguracyjne DD/DTS :(

Mam dziwne wrażenie że to pomysł cerative''a - dla czesci kart X-Fi udostępnia przez sterowniki takie zabawki a dla kolejnej nie:(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dzieki za zainteresowanie i sorry za spam :)

Mimo że chip posiada dekodowanie to creative wybiera sobie jakie karty mogą z danej funkcjonalności korzystać - brak słów i myślę że była to ostatnia karta którą kupiłem z tej firmy....specyfikacja poszczególnych modeli na stronie jasno to opisuje.

"Problem" rozwiązałem w nietypowy sposób - DD & DTS unlocker''em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze im się nie znudziły takie zabawy? ale i tak różnych sterowników do kart OEM i zwykłych nie przebili (sterowniki do OEM nie działają z wersją boksową i na odwrót, mimo że funkcjonalność ta sama).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Mianowicie gdy gram w jakąkolwiek grę po jakimś czasie komputer mi się zawiesza, a właściwie wyłącza się obraz. Chodzi o to, że w pewnym momencie obraz na monitorze zmienia się na jeden kolor (ostatnio różowy;P), a dźwięk nadal leci. Trzeba blaszaka zrestartować, a później to już nie występuje (choć nie zawsze, ostatnio w ogóle w TDU przez to nie mogłem grać). Problem ten znam już z mojego starego komputera, lecz tam szybko ustąpił. W nowym, który ma miesiąc, problem ustąpić nie chce i np. wczoraj musiałem restartować 4 razy.:/ Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odlacz zbedne urzadzenia, czyli Tuner, karte dzwiekowa, zostaw podlaczony tylko 1 HDD i DVDi sprobuj pograc. Jesli Ci sie uda, znaczy, ze zasilacz jest za slaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:17, sig. napisał:

Wygląda mi to na objawy przegrzewania się karty graficznej

Hmm, to dziwne, bo facet w sklepie powiedział, że ta karta ma dobre chłodzenie. Mianowicie Gigabyte (podkręcony) z chłodzeniem Zalmana (całkiem spory wiatraczek :)) Teraz już nie wiem co robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dnia, mój kolega dostrzegł że jego komputer nie działa, bo się wyłączył...;)
Probował go odpalić jednak bez skutku, wyskakiwał następujący błąd:

Searching for Boot Record from IDE-0... Not Found
Searching for Boot Record from CD/DVD-0...Not Found
Searching for Boot Record fromFloopy... Not Found
Searching for Boot Record from CD/DVD-1... Not Found

Boot failure
Insert BOOT diskette in A

Probował także odpalić ten dysk z mojego kompa, jednak mój sprzęt go nie czytał, tzn podłączył go wraz z moim dyskiem twardym, jednak w "mój komputer" nie było jego żadnych partycji...P
HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 15:34, Seqiu napisał:

Searching for Boot Record from IDE-0... Not Found
Searching for Boot Record from CD/DVD-0...Not Found
Searching for Boot Record fromFloopy... Not Found
Searching for Boot Record from CD/DVD-1... Not Found

Boot failure
Insert BOOT diskette in A


Nie wykrył dysku - dysku nie ma, nie działa, bądź się spalił, albo ma jakiś inne uszkodzenie mechaniczne. Być może był źle podłączony, ale skoro u ciebie też nie działa no to kiepsko.
Nie wykrywa też żadnego napędu, czyżby twój kumpel nie miał żadnego cd/dvd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja moge? :P Twardziel mu pewnie padl...

Latniak

On szuka dysku uruchamiajacego windows badz jego instalke czy inny boot disk. Wiec jesli nie ma tej plytki w napedzie, to pokazuje ze not found...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z hamchi. Mianowicie ja z kolegą oboje mamy zielone kropki. Oboje możemy gadać i oboje możemy sie spingować, ale jak włączymy jakąkolwiek grę, to ja nie widzę serva kolegi ani on mojego. Co jest grane?? 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się