Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

50 strona, 5 linijka - zabawa forumowa

553 postów w tym temacie

Błagałam Płomień, aby uciekinierzy zdążyli dojść do skał, gdzie oczekiwali ich przewodnicy, którzy poprowadzą ich ścieżkami znanymi jedynie ludziom z dolin.

[Andre Norton - "Kryształowy Gryf"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie znoszę rangersów i ich sztywniackiej mentalności, ale muszę przyznać, że większość sukcesów naszej drużyny to zasługa Chrisa, który do niedawna służył w Drugim Batalionie Rangersów, Dziesiątej Dywizji Górskiej."

[Jason Christopher Hartley - "Po prostu żołnierz : Rok służby w Iraku". Samą książkę polecę :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdział I i II -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13086&pid=366
Rozdział III -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13086&pid=391
Rozdział IV -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13086&pid=405



ROZDZIAŁ IV

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że to przecież dopiero początek... Życie na Księżycu nie przysparzało obecnie takich problemów jak we wczesnej epoce osadnictwa. Pamiętasz, co mówiłyśmy o posługiwaniu się poprawnym językiem? W dużym rozproszeniu znajdują się w skałach, minerałach, powietrzu, wodzie, glebie oraz w organizmach żywych. Na granatowym niebie pojawiły się setki gwiazd. Wtedy to właśnie w zalaną światłem księżyca noc nad Normandią wyskoczyło ze swych samolotów kilku specjalnie wybranych żołnierzy z amerykańskich 101 i 85 dywizji powietrznodesantowych. Z czasem rozpadłby się jak doskonale zaprojektowana maszyna z wadliwym mechanizmem. Proszę pamiętać, że realnie nie będę mógł pana kryć dłużej niż jakieś dwadzieścia lat - Howard uśmiechnął się trochę smutno i dodał wyjaśniająco - mam już prawie sześćdziesiąt lat. W każdym razie zabór dóbr kościelnych uratował wówczas państwo francuskie od bankructwa, poza tym przyczynił się do zmiany społecznej struktury wsi francuskiej. Mgliście rozpoznawał twarz jego żony. Byli tylko... twarzami. Błagałam Płomień, aby uciekinierzy zdążyli dojść do skał, gdzie oczekiwali ich przewodnicy, którzy poprowadzą ich ścieżkami znanymi jedynie ludziom z dolin. Zatrzymał się i spojrzał w gęstniejący zmierzch. Nie znoszę rangersów i ich sztywniackiej mentalności, ale muszę przyznać, że większość sukcesów naszej drużyny to zasługa Chrisa, który do niedawna służył w Drugim Batalionie Rangersów, Dziesiątej Dywizji Górskiej. Będzie to nawiasem mówiąc, najpewniej jedyny środek transportu w całej grze - licencja na wykorzystanie Willys-Jeepów, jako niedopasowanych do założeń rozgrywki i specyfiki desantu powietrznego, pozostanie w tym przypadku tylko na papierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strażnik, który rzucił mu przepustkę, o mało nie oderwał wzroku od gazety z programem telewizyjnym.

[ Harlan Coben- Najczarniejszy strach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kryjąc niechęci do Londynu i życia w tym mieście, podzielił się z dziennikarzem radością z powrotu do rodzinnego Cambridge, gdzie wszystko jest takie proste - "można pić herbatkę i siedzieć w domu na dywanie".

[Wiesław Weiss - Pink Floyd: Szyderczy Śmiech i Krzyk Rozpaczy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stojące, martwe drzewa długo jeszcze służą im jako miejsce lęgów, jednak suche gałęzie często obłamują się, powodując upadek i śmierć.

[Jdwiga Knafler - Księga przyrodniczo - krajoznawcza Polski]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym niepowodzeniu spróbował Bolesław nawiązać z Czechami dobre stosunki i wydał swą siostrę za księcia Czech, Wratysława

[Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydareznia Marca 1968 odsłoniły przed społeczeństwem nowe oblicze Gomułki - skłonnego do irytacji, zakompleksionego polityka bez inicjatywy, ignoranta w sprawach gospodarczych.

[Wiesław Kot - PRL: Czas Nonsensu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na górze znajdzie swoją żonę ,zabije każdego ,kto zechce ją skrzywdzić - lub kto już to zrobił.

["Krucjata Bourne''a"- Robert Ludlum]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mój pierwszy gol miał większe znaczenie dla bramkarza, który go przepuścił, niż dla mnie, który go strzeliłem.

[Pele - Autobiografia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować