Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

50 strona, 5 linijka - zabawa forumowa

553 postów w tym temacie

U wejścia wisiał hieloglificzny szyld, który - jeśli wierzyć zamieszczonemu niżej tłumaczeniu - głosił: "Potrawy makrobiotyczne - In oraz Jang zapraszają - pomorzemy Ci odzyskać równowagę duchową i fizyczną".

[Jacek Sawaszkiewicz - Stan Zagrożenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod wieloma względami przypominał każdego innego wilka.
[Michelle Paver - "Wilczy brat" ]
Ja również mógłbym się podjąć zbierania cytatów. I dlaczego tylko 50 strona, 5 wers? Mogą to być przecie różne wytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz szła sprawa Bartka Kozła z Lipiec o kradzież świni u Marcjanny Antonówny Pacześ.

W.S Rejmont "Chłopi" tom 1

(Wygląda na to że zabawa bedzie świetna :).A co do zasad to już nie mam nic do dodania ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak silnej, ślicznej kobiecie Abdel tracił całą pewność siebie, krępował się tym bardziej, że podróżowała wraz z mężem.
[ Philip Athans - Wrota Baldura]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie Wenus po zachodniej stronie nieba dwie godziny po zachodzie Słońca albo po wschodniej - ale wtedy musicie zerwać się świtem.

[Nick Arnold - Kosmos, Gwiazdy i zakichani Kosmici]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem rozeszliśmy się po przedziałach, by zaznajomić ludzi z ich obowiązkami i wydać szczegółowe instrukcje.

[Bolesław Romanowski - Torpeda w Celu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Prócz tego jako człowiek obeznany z pustynią, wiedział, że po huraganieprzychodzi zwykle deszcz i wyschnięte khory zmienia chwilowo na strumienie.''''
(cytat z książki ''''W pustyni i w puszczy'''' Henryka Sienkiewicza wydawnictwa Greg z 5 i 6 linijki, 50 strony)

''''Ela, Cela, Adelka! - wołała ciocia Isia.''''
(cytat z książki ''''Dziewczyna i chłopak''''Hanny Ożogowskiej)

''''Koledzy mający sprawdzić obroty spółdzielni nie wiedzieli, co począć?''''
(cytat z książki ''''Szatan z siódmej klasy'''' Kornela Makuszyńskiego wydawnictwa Nasza Księgarnia linjki 5-6 )

''''Ucho piekło tomka, lecz jego serce rozpierała bezgraniczna radosć.''''
(cytat z książki ''''Przygody Tomka Sawyera'''' Mark''a Twain wydawnictwa Sara z 4-5 linijki)

''''Nie mogłyśmy się wcale doczekać wieczora.''''
( cytat z książki ''''Dzieci z Bullerbyn'''' Astrid Lindgren wydawnictwa Nasza Księgarnia)

''''Wtedy zląkłem się.''''
(cytat z książki ''''Bracia Lwie Serce'''' Astrid Lindgren wydawnictwa Nasza Księgarnia)

''''Zdjął go lęk przed pustką, rozpacz na myśl o jakichś nowych, nieznanych ludziach.''''
(cytat z książki ''''Przygody Odyseusza'''' Jana Parandowskiego wydawnictwa Nasza Księgarnia z linjki 5-6)
-------------------------------------------------------

Ja napisałem kilka, gdyż nie wyczytałem nic w regulaminie temu zaprzeczjacemu. Napisałem więc w jednym, żeby nei pisać kilku postów. Książki są jeszcze z podstawówki mimo ostatniej. Niestety tylko je posiadam, a teraz to się raczej wypożycza ze względu na pieniądze... Mam nadzieje, że wszystko ok. Zabawa naprawdę dobra.

P.S. Ten trzynasty w piatek to chyba dzień nowych tematów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że czytam właśnie szkolną lektórę mogę przepisać jedna linijkę. ;)

<b>Jaka to na sznurku blacha? Różne paciorki, wstążek okrajce?</b>

[Adam Mickiewicz - Dziady, część IV]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Ciekawa zabawa, taka... nieszablonowa :) . A może by tak zdecydować się na... szóstą linijkę ze strony sześćdziesiątejszóstej ;) ? Hehehe, nie jestem żadnym takim kretynem, ot, taka mała prowokacyja :P .)

"Słowa Gerti sprawiły, że wielu gigantów w jaskini zachichotało i zaszemrało." Zdanie nieco, hm, bezsensowne, ale pochodzące z ["Dwóch Mieczy" R. A. Salvatore''a] :) .

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Noszenie okularów było w Wojsławicach uważane za hańbę większą niż umiejętność czytania i pisania."

[Andrzej Pilipiuk - "Zagadka Kuby Rozpruwacza"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Mniejsza o szczegóły. - Calamont ostrożnie pomasował obolałe biodro.

[AListair MaLean - Przełęcz złamanego serca]

W ścianie widniały wprawdzie liczne szczeliny, gdy jednak zajrzał do kilku z nich, nie zobaczył po drugiej stronie światła księżyca, lecz nieprzyjazną ciemność.

[Alistair MacLean - Tabor do Vaccares]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ale tato powiedział, że on by nie chciał, i wielu ludzi też woli takie normalne mieszkanie, a jeśli chodzi o bloki, to w porównaniu z przedwojennymi kamienicami, gdzie były ciasne podwórka, to teraz na osiedlach chłopaki mają po prostu raj" [Hanna Januszewska - "Słońce wschodzi"]


(zasady zostały zaktualizowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niestety. I tu pod obłokiem, czuwały Messerschmitty. Było ich kilka, pięc czy sześć, i właśnie strzelały do czegoś niedaleko w chmurze"
[Arkady Fiedler - "Dywizjon 303"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować