Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

50 strona, 5 linijka - zabawa forumowa

553 postów w tym temacie

"Rzeczowniki posiadają przedimek określony, jeśli używane są z przymiotnikiem w stopniu najwyższym lub z liczebnikiem porządkowym" [Monika Kiersnowska - "Gramatyka angielska w pigułce"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pomysłów dotyczących tej zabawy.Można by podzielić ją na edycje (np. trwające po tydzień), gdzie po zakończeniu danej edycji prowadzący łączył by podane cytaty w jeden post, gdzięki czemu historyjka byłaby bardziej przejrzysta.Każdy z uczestników mógłby podać tylko jeden cytat w danej edycji.Co wy na to?

koniec offtopa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jak na trzydziestopięciolatka miał już pokaźne fałdy tłuszczu pod brodą i na biodrach, lecz jego ruchy nadal były zwinne i chłopięce" [George Orwell - "Rok 1984"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wśród nich jednak zrodziła się też inna myśl, że człowiek jest może nie tylko na pół rozumnym zwierzęciem, lecz dzieckiem Bożym, przeznaczonym do nieśmiertelności.

[Hermann Hesse - "Wilk stepowy"]

(Popieram pomysl Mroka!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzej aktorzy odgrywali coś na niej dla przechodniów i ludzi w samochodach, próbując rozpaczliwie ominąć ciężarówkę.

[Tom Clancy/David Michaels - Kolekcjoner]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy lubujecie się w ustanawianiu praw, ale jeszcze bardziej lubicie je przekraczać, tak jak dzieci, które na brzegu oceanu budują z wielkim przejęciem wieże z pasku po to, by po chwili zburzyć je ze śmiechem.


[Khalil Gibran- "prorok"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Student przypomniał sobie, że w podobny sposób okradziono jego przyjaciela na Grand Central Station w Nowym Jorku, i na tym się skończyło.

[Frederick Forsyth - "Dzień Szakala"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojeju. Co z tego wyszło :D


- Chyba się pomyliłeś, Janie - odezwał się nagle Karol
Pogoda nieba niechaj będzie z tobą. Wówczas dopiero sprowadzili z dołu kuce, załadowali na nie garnki ze złotem, by je zakopać opodal drogi nad rzeką, dobrze ukryte; miejsce naznaczyli różnymi tajnymi znakami na wypadek, gdyby udało im się wrócić z wyprawy i odzyskać łup.
- Teraz mogą nam nakichać, co?
- Niech skonam, zamienię choćby na osła!
Hobbit bowiem, nie wiedzieć czemu długo nie mógł zasnąć, a gdy wreszcie zasnął, męczyły go okropne sny.Ocenę bezwymiarowej grubości S rzeczywistego płomienia oparto na analizie pomiaru temperatury (rys. 2.22), określonej doświadczalnie w pracy [18], gdzie podano również szczegóły pomiarów. Te zdecydowane kroki nowego ministra w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom Hogwartu spotykają się z pozytywną reakcją większości czarodziejów. W obecnych warunkach, gdy wielebny ojciec opat wyszedł właśnie z kąpieli i człapał na bosaka po swym gabinecie, było to dość trudne. Trafiony, rozprysnął się efektownie na tysiące kawałków. I gdy Grecy nietrzeźwe łby z sobą przynieśli,
Oni nuż im dowodzić, dlaczego się zeszli. Przeszedł do salonu i włączył wideo. Godzina rozstania nadeszła. Przekręcił go i już zamierzał postawić stopę na szynach, kiedy w twarz bryznęło mu białe i czerwone światło - na szklanej skrzynce zapłonął napis:"Strzeż się tramwaju". Przy tej silnej, ślicznej kobiecie Abdel tracił całą pewność siebie, krępował się tym bardziej, że podróżowała wraz z mężem. W metalowym przewodzie powstaje pole elektryczne wytworzone przez naelektryzowane różnoimienne kulki elektroskopów. Geralt, uczepiony jedną ręką, wyciągnął sztylet, wraził ostrze między bale, oburącz uchwycił się rękojeści. W przejrzystym powietrzu widać stąd Macedonię i całą Tesalię, której rzeki rysują się jak na karcie błękitnymi wstęgami.
- Wiele niezwykłcyh rzeczy spotkać można w krainach poza tymi górami, Elemmakilu, a czasem zdarzy się, że zostanie komuś powierzone zadanie, o które ani nie prosił, ani go nie oczekiwał.
Napiszę artykuł i poświęcę go tobie osobiście: Redowi Shoehartowi, honorowemu stalkerowi z wyrazami wdzięczności i uwielbienia. Nikt tak nie słuchał jak Brutha, uświadomił sobie przewodnik nowicjuszy. Rzeczowniki posiadają przedimek określony, jeśli używane są z przymiotnikiem w stopniu najwyższym lub z liczebnikiem porządkowym. Naprzeciwko olbrzymi łeb bizona, odrażający i groźny. Bóg to da... Jak na trzydziestopięciolatka miał już pokaźne fałdy tłuszczu pod brodą i na biodrach, lecz jego ruchy nadal były zwinne i chłopięce. Dziewczyna ogłuszyła go uderzeniem kija w głowę, ... Wśród nich jednak zrodziła się też inna myśl, że człowiek jest może nie tylko na pół rozumnym zwierzęciem, lecz dzieckiem Bożym, przeznaczonym do nieśmiertelności. Trzej aktorzy odgrywali coś na niej dla przechodniów i ludzi w samochodach, próbując rozpaczliwie ominąć ciężarówkę. Wy lubujecie się w ustanawianiu praw, ale jeszcze bardziej lubicie je przekraczać, tak jak dzieci, które na brzegu oceanu budują z wielkim przejęciem wieże z pasku po to, by po chwili zburzyć je ze śmiechem. To wariat,zawsze tak mówiłem'''',brzmiał najpopularniejszy komentarz. Raz nawet, gdy pędziliśmy z maksymalną szybkością, jakby drwiąc sobie z fregaty, opłynął ją dookoła. Student przypomniał sobie, że w podobny sposób okradziono jego przyjaciela na Grand Central Station w Nowym Jorku, i na tym się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 15:35, Wojtas94 napisał:

Ojeju. Co z tego wyszło :D
(...)


Heh, myślałem, że wyjdzie z tego większy bezsens :P a jednak fajowo wyszło.


********************************
Mroku21 ===> pomysł dobry, później (jeszcze dziś) wplotę twoją koncepcje (tą o tym by ktoś co jakiś czas zbierał wszystkie cytaty w jeden post, myślałem o tym przy spisywaniu zasad, ale gdzie po drodze to zgubiłem :P) w regulamin zabawy i poproszę jakiegoś modka o aktualizację zasad. Co do tego żeby robić jakieś edycje to mi się nie podoba za bardzo.

Jeśli macie jakieś propozycje, pytania, problemy to piszcie do mnie na gg. (nr i instrukcja postępowania w podpisie).
******************************************


"Kordian odchodzi" [Juliusz Słowacki - "Kordian"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącza funkcjonowały bez przerwy, przez większość czasu wymieniając, przypadkowe bezsensowne znaki, by zdezorientować każdego, kto próbowałby - ale skoro system był zabezpieczony szyfrem TAPDANCE, to i tak był całkowicie bezpieczny.

[Tom Clancy - "Zęby Tygrysa"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jak atakujący jastrząb, nieszczęście nie chybiło celu. Bezbłędnie spadło na ofiarę, a ofiarą stała się Triss."

[Andrzej Sapkowski - "Krew Elfów" (Wiedźmin)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


(tą o tym by ktoś co jakiś czas zbierał wszystkie cytaty w jeden post, myślałem o tym przy spisywaniu zasad, ale gdzie po drodze to zgubiłem :P)

To ja się do tego zgłaszam. Mogę to robić jak chcesz. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 17:01, Wojtas94 napisał:

To ja się do tego zgłaszam. Mogę to robić jak chcesz. ;D


(Masz tę robotę. Napisałem by wszystkie pytania kierowac na gg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować