Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Zauważyliście, że na reklamie na gry-online.pl serii eXtra klasyka next jest umieszczone między innymi pudełko z Planescape: Torment? Czyżby już wkrótce miało trafić do serii?! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już zainstalowałem vistę 64 bit, ale sama instalacja zajęła tyle miejsca... że nie ma już mowy o instalacji tormenta !@#$% więc nie mogę sprawdzić czy działa... eh... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 01:54, KHRoN napisał:

ktoś próbował uruchomić tormenta na viście 64bit? jaki był tego efekt?


A jaki być powinien?;) Gra działa zupełnie normalnie. Oczywiście mój system to Vista Home Premium 64bit (w pełni zaktualizowany). Jedyne anomalie jakie udało mi się zauważyć, to:
- znikający od czasu do czasu znaczek tego okrągłego zielonego kursora w miejscu na którym klikam, aby ruszyła się tam postać, wraca sam najczęściej po zmianie lokacji lub zapisaniu gry, nie przeszkadza mi to zbytnio bo nawet gdy nie widać tego znaczka na ziemi, to i tak mogę bez problemu kierować postaciami (sam kursor nie znika)
- od czasu do czasu (nie na tyle, żeby to było uciążliwe) nie mogę zacząć rozmowy z wybranymi NPC, nie mam pojęcia z czego to wynika, ale rozwiązanie problemu jest takie samo jak w przypadku powyżej
- chyba najbardziej poważny błąd, to "zawieszanie się" obrazu w niektórych sytuacjach, jak do tej pory zdarzało mi się to za każdym razem, gdy próbowałem się zabić wchodząc na pułapkę w tajnej komnacie Bezimiennego pod Katakumbami w Zatopionych Ziemiach, gra sama w sobie działała dalej, wiem, że mogłem poruszać postacią, normalnie ją wskrzeszało itd., tyle ze obraz się nie odświeżał i pozostawał prawie za każdym razem w tym samym miejscu, problem rozwiązywałem po prostu zapisując szybko grę po tym zajściu i wczytując ją na nowo, dalej gra działała już normalnie

To chyba wszystko. Jednakże nie wiem, czy to wina systemu, czy może karty graficznej (GF7600GT) i sterowników (najnowsze możliwe), czy to normalna przypadłość gry, bo w Tormenta gram po raz pierwszy.

ps. Vista zajmuje sporo, ale będzie jeszcze więcej, dużo dużo więcej jeśli będziesz miał aktywną opcję przywracania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2008 o 20:33, GanD napisał:

- znikający od czasu do czasu znaczek tego okrągłego zielonego kursora w miejscu na którym
klikam, aby ruszyła się tam postać, wraca sam najczęściej po zmianie lokacji lub zapisaniu
gry, nie przeszkadza mi to zbytnio bo nawet gdy nie widać tego znaczka na ziemi, to i tak mogę
bez problemu kierować postaciami (sam kursor nie znika)

akurat to jest niezależne od systemu (ja to miałem na 32 bitowym xp), o postacie które nie chciały ze mnie gadać dopóki nie "zrestartowałem" lokacji chyba też. Natomiast nie miałem opisanych przez ciebie problemów w grobowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 21:47, sig. napisał:


> - znikający od czasu do czasu znaczek tego okrągłego zielonego kursora w miejscu na którym

> klikam, aby ruszyła się tam postać, wraca sam najczęściej po zmianie lokacji lub zapisaniu

> gry, nie przeszkadza mi to zbytnio bo nawet gdy nie widać tego znaczka na ziemi, to i
tak mogę
> bez problemu kierować postaciami (sam kursor nie znika)
akurat to jest niezależne od systemu (ja to miałem na 32 bitowym xp), o postacie które nie
chciały ze mnie gadać dopóki nie "zrestartowałem" lokacji chyba też. Natomiast nie miałem opisanych
przez ciebie problemów w grobowcu.


Mi gra także wysypuje się podczas używania czaru rozładowanie łańcuchowe lub błyskawica. Wtedy cała gra się zawiesza i komunikat. Wydaje się, że to wina najnowszych sterowników karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to mam innego typu problem... całe okienko "właściwości ekranu" się pozmieniało... w tym właściwości "karty nvidia" - np. brakuje opcji określenia jak ma być traktowane "zbyt mała" rozdzielczość (wyśrodkuj, rozciągnij z zachowaniem proporcji, rozciągnij na pełny ekran)... chciałem z zachowaniem proporcji nie "na siłę"... grr... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 00:14, KHRoN napisał:

a tak w ogóle to mam innego typu problem... całe okienko "właściwości ekranu" się pozmieniało...
w tym właściwości "karty nvidia" - np. brakuje opcji określenia jak ma być traktowane "zbyt
mała" rozdzielczość (wyśrodkuj, rozciągnij z zachowaniem proporcji, rozciągnij na pełny ekran)...
chciałem z zachowaniem proporcji nie "na siłę"... grr... :/


Faktycznie, też nie mogę doszukać się takiej opcji, nawet w części zaawansowanej. Jednak póki co mi to nie przeszkadza. Zarówno BG2, P:T jak i Starcraft wyglądają dobrze, naturalnie, tak samo jak dobrze jak na XP, a gram zawsze w wersji pełnoekranowej. Osobiście nie zauważyłem żadnej różnicy, ale mam tylko monitory LCD w rozdziałce 17" i 19", może na jeszcze większych zwróciłbym na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 13:05, GanD napisał:

mam tylko monitory LCD w rozdziałce 17" i 19", może na jeszcze większych
zwróciłbym na to uwagę.


nie, rozmiar nie ma najmniejszego znaczenia

jedyne co ma znaczenie to proporcje ekranu - na normalnym (4:3) wszystko jest ok, na panoramicznym (np. 16:9, 16:10) wszystko jest rozciągnięte na boki (albo spłaszczone w pionie - jak kto woli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze gdzie znajduje sie Jarel. o ktorym opowiada Ebb Skrzypiacy (jak zapytamy sie go o klientow Gospody Pod Gorejacym Czlekiem)? Bo ja go nigdzie znalezc nie moge, a Ebb mowi o nim, ze jakoby zmienia ksztalty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 22:10, Abi Dalzim napisał:

Wie ktos moze gdzie znajduje sie Jarel. o ktorym opowiada Ebb Skrzypiacy (jak zapytamy sie
go o klientow Gospody Pod Gorejacym Czlekiem)? Bo ja go nigdzie znalezc nie moge, a Ebb mowi
o nim, ze jakoby zmienia ksztalty...


A też go szukałem, ale nie mogłem nigdzie wypatrzyć, więc dałem sobie spokój. Może jak wrócę po Ignusa, to tam już będzie. Podobnie jak ten przestępca, na którego czekają Łaskobójcy. Chyba że to takie bugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze wiedzieć, bo gdzieś tak na jesieni tego roku mam zamiar sobie takowy monitor sprawić, tyle że nie chciałbym, aby z tego powodu wygląd SC i BG2 ucierpiały, bo w te klasyki to chyba będę grał jeszcze bardzo długo. Może SP1 do Visty, choć z drugiej strony, to ile jest takich osób jak my - mamy Vistę, DX10 i bajery, a gramy w jakieś popierdółki z XX wieku w śmiesznej rozdzielczości, kto by się tam przejmował garstką zapaleńców :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 22:08, KHRoN napisał:

jedyne co ma znaczenie to proporcje ekranu - na normalnym (4:3) wszystko jest ok, na panoramicznym
(np. 16:9, 16:10) wszystko jest rozciągnięte na boki (albo spłaszczone w pionie - jak kto woli)

kiedy wreszcie lcd będą miały funkcję inteligentnego rozciągania (tak jak plazmy), gdzie środek jest rozciągany w minimalnym stopniu, a bardziej boki obrazu. dzięki temu wszystko wygląda normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:51, Łowca Gier napisał:

Nie przekonały ich żadne petycje, ale sądzę, że gdyby wydali nowe podręczniki do PS lub chociaż
wskrzesili świat i sprzedawali licencje, to nie straciliby na tym.


Chyba by jednak stracili, masy nie wezmą PS bo za trudny i za ciężki.

Właśnie mnie wzięła chęć na przejście od początku. No nic, książki w kąt... Gdzie ja miałem płyty? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:51, Bartold-1991 napisał:

Chyba by jednak stracili, masy nie wezmą PS bo za trudny i za ciężki.

na sprzedaży licencji ? tylko by kasę brali, bez względu na to czy tytuł się sprzeda czy nie (a chętni na takową by by byli, np bioware). Tyle że winna jest tu polityka wizardsów, która jasno stwierdza że jeśli oni nie mają akurat w ofercie podręczników do danego świata to licencji na niego też nie można kupić ( i to główny powód dla którego powstał neverwinter 2 a nie planescape 2). Co innego same podręczniki, fani (wielo)świata zdążyli już zrobić jego darmową wersję (nazywa się to planewalker czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:39, jaceloth napisał:

kiedy wreszcie lcd będą miały funkcję inteligentnego rozciągania (tak jak plazmy)


wystarczy że sterownik karty graficznej pozwala na "rozciąganie z zachowaniem proporcji" lub też "wyśrodkowanie bez rozciągania"... wtedy nawet "inteligentnego rozciągania" nie będzie mi trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować