Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 23:25, GanD napisał:

Może SP1 do Visty


to leży w zakresie działania sterowników karty graficznej, nie trzeba tu od razu SP1 instalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:20, GanD napisał:

> Wie ktos moze gdzie znajduje sie Jarel. o ktorym opowiada Ebb Skrzypiacy (jak zapytamy
sie
> go o klientow Gospody Pod Gorejacym Czlekiem)? Bo ja go nigdzie znalezc nie moge, a Ebb
mowi
> o nim, ze jakoby zmienia ksztalty...

A też go szukałem, ale nie mogłem nigdzie wypatrzyć, więc dałem sobie spokój. Może jak wrócę
po Ignusa, to tam już będzie.

Jestem akurat w Ulu, także rozejrze się jeszcze ale jak grałem poprzednimi razy nie spotkałem nikogo takiego ;-(

Dnia 13.01.2008 o 23:20, GanD napisał:

Podobnie jak ten przestępca, na którego czekają Łaskobójcy. Chyba
że to takie bugi...

Ja myślałem, że oni czekają na mnie ;-) jednak wątek chyba nie jest do pociągnięcia ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 22:10, Abi Dalzim napisał:

Wie ktos moze gdzie znajduje sie Jarel. o ktorym opowiada Ebb Skrzypiacy


huh? nie pomyliłeś czasem imienia?

[edit] ok, znalazłem w plikach z gry ;) pojawia się w nich tylko raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 16:57, KHRoN napisał:

> Wie ktos moze gdzie znajduje sie Jarel. o ktorym opowiada Ebb Skrzypiacy

huh? nie pomyliłeś czasem imienia?


Nie, Ebb mówi dokładnie o Jarelu. Moim zdaniem, chodzi mu o Ilquiksa, tylko imię się nie zgadza (może twórcy zmienili je w czasie produkcji i zapomnieli poprawić dialog z Ebbem?). A to, że zmienia kształty pasuje.

Co do Łaskobójców - jeden wyraźnie mówi, że bardzo przypominamy poszukiwanego przestępcę, więc możliwe, że chodzi o Bezimiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 17:02, Łowca Gier napisał:

Ebb mówi dokładnie o Jarelu. Moim zdaniem, chodzi mu o Ilquiksa [...] że
zmienia kształty pasuje.


jedyna kwestia, gdzie w całym tekście z PS:T jest słowo "jarel" to:

~"Cóż, tam jest zmieniajšcy postać Jarel -takiego imienia używa w tej postaci; potem O, który twierdzi, że jest listem, a nie osobš, kilku czekajšcych na przestępcę Łaskobójców, dwóch abiszai na przepustce z Wojny Krwi; tam jest githzerai, który przyglšda ci się z daleka - nic niezwykłego, pozwól, że ci przypomnę, to prawdziwi �miałkowie, ; i Alais tam, Tępy dzieciak, jego spodnie wydajš się być nieco za małe, je�li rozumiesz co mam na my�li. Je�li szukasz informacji o sferach porozmawiaj z Kandrianem Poronionym, tam jest - wie więcej niż ja."~

(wybaczcie polskie znaki, mam angielską vistę i jeszcze nie doszedłem gdzie zmienia się standardowe kodowanie znaków ;p )

więc wiele o nim nie mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno małe pytanie:
Czy gra Planescape: Torment pójdzie na Windows''ie XP? Bo jeśli ma zostać wydana reedycja to ja się skuszę, bo słyszę same pozytywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:06, Melman47 napisał:

Mam jedno małe pytanie:
Czy gra Planescape: Torment pójdzie na Windows''ie XP? Bo jeśli ma zostać wydana reedycja to
ja się skuszę, bo słyszę same pozytywne opinie.


Pójdzie bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:06, Melman47 napisał:

Mam jedno małe pytanie:
Czy gra Planescape: Torment pójdzie na Windows''ie XP? Bo jeśli ma zostać wydana reedycja to
ja się skuszę, bo słyszę same pozytywne opinie.

A ma być? Jeśli tak to dobrze że się w końcu z tymi prawami sprawa unormowała, więcej osób pozna tą wspaniałą grę.
Co do gry na windowsie xp, to u mnie bez problemu, za to mogą być problemy (głównie artefakty przy animacji czarów) ze sterownikami do kart nvidii (jak coś to pisz, być może uda się coś poradzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:06, Melman47 napisał:

Torment pójdzie na Windows''ie XP?


nie tyle zależy to od windowsa samego w sobie ile np. od sterowników karty graficznej... bo o ile na starym laptopie nie miałem problemów (zintegrowany zabytkowy intel), o tyle w tym samym czasie posiadacze kart GeForce raportowali że a to zamiast czarów mają kolorowe prostokąty, a to kawałka interface''u nie widać etc. i jednym pomagała instalacja starszych/nowszych sterowników grafiki... a innym nie

powiem szczerze że jeszcze nie próbowałem na moim nowym kompie odpalać tormenta (ani na XP ani na viście 64)

[edit] mam teraz kartę GeForce GO 7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:06, Melman47 napisał:

jeśli ma zostać wydana reedycja to
ja się skuszę, bo słyszę same pozytywne opinie.


wiadomo kiedy/przez kogo ma być wydana reedycja? bo też się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:15, seles napisał:

> jeśli ma zostać wydana reedycja to
> ja się skuszę, bo słyszę same pozytywne opinie.

wiadomo kiedy/przez kogo ma być wydana reedycja? bo też się skuszę.


Nie, nie wiadomo, ale są plotki, jakoby CDP miało wydać reedycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:15, seles napisał:

wiadomo kiedy/przez kogo ma być wydana reedycja? bo też się skuszę.


już od dawna chodzą plotki że można spodziewać się reedycji, ale wciąż to allegro jest najlepszym sposobem na zdobycie tormenta (albo http://www.gram.pl/uzywki.asp - ale w tym momencie jest tylko jedna kopia za 9 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi starszymi sterownikami do grafy to różnie bywa, obecnie mam GF 7900GS i żadne, nawet najstarsze sterowniki nie pomagają:/ czary rozmazują sie na cały ekran.
Pamiętam jak pierwszy raz grałem w PT, miałem wtedy GF 2 MX 400 i gra wyglądała lepiej niż teraz :P

A co do RE edycji to tylko plotki, żadnych konkretów niestety jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:57, Szymon666 napisał:

Z tymi starszymi sterownikami do grafy to różnie bywa, obecnie mam GF 7900GS i żadne, :P

bo to chyba zbyt nowa karta żeby wystarczająco stare i działające z nią sterowniki zainstalować. granica przebiega chyba w którejś podwersji 71.xx (chodzi naturalnie o wersję sterowników a nie model karty). Zaś problem jest w tym, że z nowych usnięto jakiś potrzebny grze tryb. Spróbuj tej http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=2389 porady, co prawda tyczy się bg ale to ten sam silnik (interfejs znacznie zmodyfikowany na potrzeby tormenta, ale jednak) więc może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawa informacja z tym potrójnym buforowaniem... ale jak sam autor powiedział, toto nie działa w trybie 2d (który - przynajmniej u autora - działa sam z siebie) a pomaga tylko w trybie 3d który co prawda IWD i BG2 posiadają... ale torment nie :/

ciekaw jestem jak u mnie by to wyglądało, ale z jednej strony nie mam miejsca na dysku, a z drugiej nie mam pomysłu gdzie moje płyty wylądowały (a mam taki bałagan że ich przez dobrą chwilę nie znajdę) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałem , co prawda akurat w innym temacie , post dotyczący Tormenta , w którym jeden z forumowiczów pisze o jakimś patchu do gry.Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Co to za patch , co poprawia , dodaje , zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 09:53, KrzychW napisał:

Niedawno przeczytałem , co prawda akurat w innym temacie , post dotyczący Tormenta , w którym
jeden z forumowiczów pisze o jakimś patchu do gry.Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Co to za patch , co poprawia , dodaje , zmienia?

chodzi pewnie o ten http://khron13.googlepages.com/plpatch_torment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie zadania od Sebastiona. Czy można poprowadzić tak rozmowę z Gorsukiem aby go nie zabijać, a wykonać zadanie dla Sebastiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować