tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2007 o 19:24, Kamiloos napisał:

Problemy ze strojeniem zwalam poki co na zuzyte struny, gdyz gitara sporoczasu byla nieuzywana.
Swoja droga - jakie strony kupic do klasyka? Wem, ze nylonowe, ale grubosci i producentow jest
od groma a ja sie nie znam :P Poki co :P


Nie zgadniemy ci przez internet, jakiej grubości struny masz, zanieś zerwaną do sklepu, to ci dadzą dobrą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:26, ReNeG4De napisał:

Nie zgadniemy ci przez internet, jakiej grubości struny masz, zanieś zerwaną do sklepu, to
ci dadzą dobrą :]


Ale ja chce zmienic caly komplet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:42, Kamiloos napisał:

Ale ja chce zmienic caly komplet :P


To weź jakie chcesz. Nie wiem, jakie grubości są w nylonach, bo nigdy ich nie używałem, ale jest tak, że im grubsze struny, tym łatwiej się je kostkuje, więc lepiej dla prawej łapy, ale z drugiej strony mocniej obciążają łapę na gryfie. Musisz wybrać, na czym ci bardziej zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi strunami - ja tam lubie szlify jednak tych już nie ma w produkcji, a szkoda bo to świetne strunki - jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:42, Kamiloos napisał:

> Nie zgadniemy ci przez internet, jakiej grubości struny masz, zanieś zerwaną do sklepu,
to
> ci dadzą dobrą :]

Ale ja chce zmienic caly komplet :P

to polecam Bellę (Bella). Gram na takich od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony:) Ładny wyrazisty, wprost soczysty dźwięk, krótko się "ciągną" (rozciągają gdy są nowe) max tydzień. Raczej są w miare mocne, bo dużo gram, często kręcę, a jeszcze się nie zerwały. A pozatym mają fajne kolory nylonów:) m. in. Classic Black (czarne) czy Classic Gold (żółte, takie mam!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 18:35, Yupy napisał:

Widze, że kolega używa amerykańskiego oznaczenia, które tyczy się struny B - którąw Europie
i reszcie świata po za Amerykątytułuje się jako H


Tak, wiem u nas B to po prostu H zmniejszone o pól tonu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 00:39, maggit napisał:

Tak, wiem u nas B to po prostu H zmniejszone o pól tonu. ;)


? U nas nie ma w ogóle czegoś takiego jak H. Zagraniczne H=B Nasze. Zagraniczne B=A# Nasze. Tak to chyba leci. I Tak lepiej takie małe różnice, niż, tak jak w Hiszpanii, tam jest kosmos jakiś z tego co wiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:53, ReNeG4De napisał:

> Tak, wiem u nas B to po prostu H zmniejszone o pól tonu. ;)

? U nas nie ma w ogóle czegoś takiego jak H. Zagraniczne H=B Nasze. Zagraniczne B=A# Nasze.
Tak to chyba leci. I Tak lepiej takie małe różnice, niż, tak jak w Hiszpanii, tam jest kosmos
jakiś z tego co wiem :-)


Nie właśnie u nas jest H a w ameryce B tylko, jako że większość gitarowych stron i publikacji na temat gry jest ze stanów tak się przyjeło to B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chciałem polecić wszystkim stronkę

http://www.fretplay.com/

mają chyba największą bazę zawierającą taby i chordy dla większośći znanych zespołów - dość powiedzieć, żę istnieją różne ich wersje i te nuta w nute i swobodne interpretacje tych utworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie dla kogoś kto ma zamiar nauczyć się grać? Od czego zacząć? Nauczyciel czy próbować być samoukiem z tabami z netu? A jak nauczyciel to ile może to kosztować? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 17:32, Paluch07 napisał:

Co polecacie dla kogoś kto ma zamiar nauczyć się grać? Od czego zacząć? Nauczyciel czy próbować
być samoukiem z tabami z netu? A jak nauczyciel to ile może to kosztować? :D


Drogo, ceny zaczynają się chyba w okolicach 20-30 zeta za godzinę. Polecam samouctwo.
Podpisano: samouk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 17:23, Koziar the mag napisał:

aha, i czym sie wyróżnia bas lutniczy od zwykłego?(o ile sie wyróżnia :))


Lutniczy = wykonany przez lutnika, a nie przez robota na taśmie :-)

Dnia 24.08.2007 o 17:23, Koziar the mag napisał:

niech ktoś doradzi: lepiej wymieniać progi czy potencjometry? jak to wygląda pod względem ceny i łatwości
wymiany..?


Dziwaczne pytanie ... przecież to zupełnie inne rzeczy ...
koszt wymiany progów:
Jak sam umiesz (szczerze wątpię) - 20 zł
U lutnika - co najmniej 200 zł
Poty:
Samemu (trochę pomachasz lutownica) - 1,50zł za pota
U lutnika - nie mam pojęcia. Lutnicy pewnie nie robią takich pierdół, chociaż jak dobrze zapłacisz ...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 18:28, ReNeG4De napisał:

> aha, i czym sie wyróżnia bas lutniczy od zwykłego?(o ile sie wyróżnia :))

Lutniczy = wykonany przez lutnika, a nie przez robota na taśmie :-)

> niech ktoś doradzi: lepiej wymieniać progi czy potencjometry? jak to wygląda pod względem
ceny i łatwości
> wymiany..?

Dziwaczne pytanie ... przecież to zupełnie inne rzeczy ...
koszt wymiany progów:
Jak sam umiesz (szczerze wątpię) - 20 zł
U lutnika - co najmniej 200 zł
Poty:
Samemu (trochę pomachasz lutownica) - 1,50zł za pota
U lutnika - nie mam pojęcia. Lutnicy pewnie nie robią takich pierdół, chociaż jak dobrze zapłacisz
...:-)



pytanie dziwne moze bo moge kupic albo gitare z rozwalonymi progami albo z rozwalonymi potami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 18:38, Koziar the mag napisał:

pytanie dziwne moze bo moge kupic albo gitare z rozwalonymi progami albo z rozwalonymi potami :D


Jakie gitki konkretnie, jalk z allegro, to daj linka, nie to powiedz bo jestem ciekaw ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 19:03, ReNeG4De napisał:

> pytanie dziwne moze bo moge kupic albo gitare z rozwalonymi progami albo z rozwalonymi
potami :D

Jakie gitki konkretnie, jalk z allegro, to daj linka, nie to powiedz bo jestem ciekaw ;-)

basowe :P
napisałem conieco na gg, ponieważ forum to nie IRC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam zamiar kupić gitarę,a mianowicie Ibanez''a.Wytypowałem 2 modele : RG350,i RG370.Pytaniem jest którą wybrać.Prosiłbym o odpowiedź kogoś kto zna się i gra na gitarze.


Z góry dzięki

PS:Trochę nie w temat,no ale cóż... :)
PS2:Do gitarki dojdzie Peavey 112 Bandit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Planuję przesiadkę z gitary akustycznej na elektryczną i tu moje pytanie:
Mam do wyboru dwa modele - który polecacie?
Cort x-2
czy
ibanez grx40 (899zł=tuner+kostka+pasek+pokrowiec+piec+gwarancja) - tutaj dla mnie obojętne, że piecyk prawdopodobnie jest nijakiej jakości - w razie czego mogę kupić nowy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się