tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Jeszcze jedna rzecz, aby zmotywować basistów. Wpiszcie sobie w youtubie ''Wojciech Pilichowski'', a zobaczycie sporo filmików jednego z najlepszych basistów na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 23:33, hugoo napisał:

Jeszcze takie pytanko, może trochę odchodzące od tematu - czy są może zespoły, w których
basista jest odpowiedzialny za wokal?


Zespołów, w których basista śpiewa jest bardzo wiele. Jeżeli chodzi o metal, to śpiewający basista w większości przypadków ma łatwiejsze zadanie niż śpiewający gitarzysta, bo po prostu ma łatwiejsze ścieżki do grania. Są oczywiście wyjątki. Jeżeli sam chcesz grać i śpiwać, to musisz dużo ćwiczyć, to wbrew pozorom jest dosyć trudne. Ja np. niektóre utwory potrafie raczej bez problemu zagrać i zaśpiwać, a innych już nie daje rady.

Flesh00er

Sporo razy spotakałem się z negatywnymi opiniami basistów na temat Pilichowskiego. Zarzucają mu grę bez serca. Sam się nie wypowiem, bo nie znam jego twórczości, wiem tylko, że fajnie slapuje :P Mimo wszystko i tak wolę basistów takich jak Flea, Alex Webster, John Myung czy Steve DiGiorgio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:27, makli napisał:

Jaki wzmacniacz najlepiej kupić (chodzi mi o moc) ja bym brał Marshalla 10W dokładnie
to Marshall MG10CD
http://www.muzyczny.pl/pokaz.pl?id=109282&grupa=120122

Marshall MG to g**** tylko znaczek firomowy nic wiecej
jeśli już to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-solo
porząd ny piec który zamierzam sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 16:09, kabak5 napisał:

Mam takie pytanie. Szukam elektryka do tysiaka bo gram dopiero rok lepszej nie trzeba.
Najlepiej firmy Epiphone Cort albo cos takiego. No i piec do 500zł żeby jakieś efekty
było.

Najlepszym wyborem w cenie do 500zł będzie washburn Wi14, X10, X11 lub X12 to są naprawdę dobre gitary w tej cenie tylko trzeba od razu zanieść do lutnika żeby wszystko wyregulował (choć nie trzeba) i broń boże nie kupuj gitary przez neta, tylko ogrywaj w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 20:46, Mateusz9214 napisał:

> Mam takie pytanie. Szukam elektryka do tysiaka bo gram dopiero rok lepszej nie trzeba.

> Najlepiej firmy Epiphone Cort albo cos takiego. No i piec do 500zł żeby jakieś efekty

> było.
Najlepszym wyborem w cenie do 500zł będzie washburn Wi14, X10, X11 lub X12 to są naprawdę
dobre gitary w tej cenie tylko trzeba od razu zanieść do lutnika żeby wszystko wyregulował
(choć nie trzeba) i broń boże nie kupuj gitary przez neta, tylko ogrywaj w sklepach.

Napisałem do tysiaka a nie jakiś shit za 400zł za 500zł to chce piecyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:22, kabak5 napisał:

> > Mam takie pytanie. Szukam elektryka do tysiaka bo gram dopiero rok lepszej
nie trzeba.
>
> > Najlepiej firmy Epiphone Cort albo cos takiego. No i piec do 500zł żeby jakieś
efekty
>
> > było.
> Najlepszym wyborem w cenie do 500zł będzie washburn Wi14, X10, X11 lub X12 to są
naprawdę
> dobre gitary w tej cenie tylko trzeba od razu zanieść do lutnika żeby wszystko wyregulował

> (choć nie trzeba) i broń boże nie kupuj gitary przez neta, tylko ogrywaj w sklepach.

Napisałem do tysiaka a nie jakiś shit za 400zł za 500zł to chce piecyk.

o lol sorry xD a co chcesz grać konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre są te wioselka ? bo jeśli będę kupowal jakieś to chyba któreś z tych dwóch:

http://www.rnr.pl/p5116.893_epiphone_67_flying_v_gitara_elektryczna.html

http://www.rnr.pl/p5573.893_epiphone_58_explorer_korina_gitara_elektryczna.html

Bardzo mi się podoba Flying V i cena też jest zachęcająca, tylko pytanie czy warta swojej ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hilfe Panie i Panowie, hilfe.
W końcu zakupiłem elektryka (Cort X-2) i wzmacniacz (Line 6 Spider III). Problem jest taki, że do wzmacniacza można wybrać gratisowe struny - no i zdecydowałem sięna D''addario, ze względu na ich popularność - bo niestety, ale za bardzo to ja się na strunach nie znam.
No i jest kolejny kłopot. Jakiej grubości mają one być? (czy mają się zaczynać od 8, 9,10,11?)
Jakby ktoś mógł pomóc, byłbym wdzięczny. Interesowałaby mnie taka standard-standard grubość strun, jak to w elektrykach od razu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupic sobie gitare epefone czy nie dokonca wiem jak sie ta firma nazywa nie mam zaduzo pieniędzy ;/ Max moge wydac poltora tysiąca ;)) A musze miec do tego jeszcze piecyk i kable i pare innych rzeczy ^^
Czy warto kupowac gitare tej firmy za takie pieniądze czy lepiej pozbierac na jakiegos sredniego gipsona czy cos?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 10:44, WorldWar3PL napisał:

Hilfe Panie i Panowie, hilfe.
W końcu zakupiłem elektryka (Cort X-2) i wzmacniacz (Line 6 Spider III). Problem jest
taki, że do wzmacniacza można wybrać gratisowe struny - no i zdecydowałem sięna D''addario,
ze względu na ich popularność - bo niestety, ale za bardzo to ja się na strunach nie
znam.
No i jest kolejny kłopot. Jakiej grubości mają one być? (czy mają się zaczynać od 8,
9,10,11?)
Jakby ktoś mógł pomóc, byłbym wdzięczny. Interesowałaby mnie taka standard-standard grubość
strun, jak to w elektrykach od razu jest.

A wiec tak: im grubsze struny tym masz jak by to powiedzieć "mięsiste" brzmienie ale za to chwyty lapie sie trudniej. A uniwersalna grubością jest 10-47 jeśli mnie pamięć nie myli, i co do grubości strun radze ci szukać swojej i eksperymentować np raz 11 innym razem 10 itd. aż znajdziesz to swoje brzmienie
Pozdrawiam i życzę przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 11:21, DreaN napisał:

Ja mam zamiar kupic sobie gitare epefone czy nie dokonca wiem jak sie ta firma nazywa
nie mam zaduzo pieniędzy ;/ Max moge wydac poltora tysiąca ;)) A musze miec do tego jeszcze
piecyk i kable i pare innych rzeczy ^^
Czy warto kupowac gitare tej firmy za takie pieniądze czy lepiej pozbierac na jakiegos
sredniego gipsona czy cos?
Pozdrawiam

Podstawowe pytanie co chcesz grać.
Vesania666
Gitarę trzeba ograć bo to nie ziemniaki i każdy model może sie różnić, jak ograsz to bierzesz który chcesz, ja niestety mogę dać tylko taką radę, bo nie grałem na tym a nie widziałem jak ktoś gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 13:37, Mateusz9214 napisał:

> Ja mam zamiar kupic sobie gitare epefone czy nie dokonca wiem jak sie ta firma nazywa

> nie mam zaduzo pieniędzy ;/ Max moge wydac poltora tysiąca ;)) A musze miec do tego
jeszcze
> piecyk i kable i pare innych rzeczy ^^
> Czy warto kupowac gitare tej firmy za takie pieniądze czy lepiej pozbierac na jakiegos

> sredniego gipsona czy cos?
> Pozdrawiam
Podstawowe pytanie co chcesz grać.
Vesania666
Gitarę trzeba ograć bo to nie ziemniaki i każdy model może sie różnić, jak ograsz to
bierzesz który chcesz, ja niestety mogę dać tylko taką radę, bo nie grałem na tym a nie
widziałem jak ktoś gra...

No ja chce grać wszytsko co moge ... Gitara elektryczna nie służy tylko do tego żeby grać rocka i metal ale także to co sie gra na akustyku i klasyku ... Poprostu pytałem się po to żeby się dowiedzieć co mam kupic a nie co mam grać .. FIRMA mnie interesuje !
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 14:36, DreaN napisał:

No ja chce grać wszytsko co moge ... Gitara elektryczna nie służy tylko do tego żeby
grać rocka i metal ale także to co sie gra na akustyku i klasyku ... Poprostu pytałem
się po to żeby się dowiedzieć co mam kupic a nie co mam grać .. FIRMA mnie interesuje


To nie jest takie proste - jedne gitary elektryczne lepiej nadają się do rocka, jedne do metalu, a inne do spokojniejszej gry. Nikt nie przewidzi Twoich gustów i nie poda Ci nazwy producenta, bo gitara uniwersalna, która Ci się na 100% spodoba nie istnieje. Już gitary jednej firmy mogą brzmieć całkowicie inaczej. A wracając do Twojego poprzedniego posta - średnie Gibsony (nie najlepsze, nie najsłabsze) to ok. 5000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Interesowałaby mnie taka standard-standard grubość

Dnia 21.04.2008 o 10:44, WorldWar3PL napisał:

strun, jak to w elektrykach od razu jest.


10-46 - standardowa grubość, uniwersalna, że tak powiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 01:02, Thoor napisał:

kabak5 - uzywane wiosla wchodza w gre?

Może być ważne zeby można było na nim grać Rocka i Blusa ale bardziej rocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gitara elektryczna podłączona do źródła dźwięku innego niż piecyk (np. komputer czy wieża przez przejściówkę jack>mini jack) daje znośne rezultaty? Czy może bez piecyka się nie obejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:35, Graszczur napisał:

Czy gitara elektryczna podłączona do źródła dźwięku innego niż piecyk (np. komputer czy
wieża przez przejściówkę jack>mini jack) daje znośne rezultaty? Czy może bez piecyka
się nie obejdzie?

a więc tak:
Możesz ale trzeba by mieć dobrą karte dźwiękową nie zintegrowaną, ale ja polecam bardziej piec, bo wtedy jesteś niezależny od kompa i możesz grać gdzie chcesz (tzn. w całym domu, u kolegi itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:15, Mateusz9214 napisał:

Możesz ale trzeba by mieć dobrą karte dźwiękową nie zintegrowaną, ale ja polecam bardziej
piec, bo wtedy jesteś niezależny od kompa i możesz grać gdzie chcesz (tzn. w całym domu,
u kolegi itd.)

A do wieży w trybie aux (przez przejściówkę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się