tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

śmieszny ten temat... w ogóle są smieszne wypowiedzi nevena znawcy skywayów, ogólnie pogrążacie się... :D

albo średnia wieku userów jest coraz niższa...

w sumie to nie lubie juz tego tematu... zepsuliście go ;(

albo nie... lubie ten temat ale jak nie jest głupi...

no i niech mi ktos teraz powie że gadam od rzeczy to go wyśmieję że się nie zna... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 08:53, Flesh00er napisał:

> Nie patrz na marki i modele tylko Brzmienie

Niezupełnie się z tym zgodzę, zwłaszcza, że jest chyba laikiem w sprawach gitary. Są
marki, które należy omijać naprawdę szerokim łukiem, ze względu na fatalną jakość wykonania.
Niestety wielu początkujących gitarzystów nie ma czegoś do porównania brzmienia i biorą
badziew. Dlatego IMO warto jednak trochę sugerować się marką.

...
Wiesz z reguły wiadomo że skywaye, soundery brzmią łagodnie mówiąc fatalnie... i to słychać, a nie można sie sugerować marką bo można kupić gitare nawet za 1500zł która brzmi gorzej od dobrego Washa X10, warto znać marki ale lepiej kierować sie uchem :P Ewentualnie brać grającego kumpla (babcie, siostrę, wujka, chrzestnego itd.) do sklepu i spr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:32, Vesania666 napisał:

mam pytanie, czy Corty to dobre gitary czy szajsy ?

Osobiście nie polecam, a nawet odradzam zakupu. Ludzie często je polecają, ale te gitary są w niektórych miejscach zrobione z plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:37, Metal-jestem napisał:

> mam pytanie, czy Corty to dobre gitary czy szajsy ?
Osobiście nie polecam, a nawet odradzam zakupu. Ludzie często je polecają, ale te gitary
są w niektórych miejscach zrobione z plastiku.


Ciekawe , w takim razie nizsze modele Ibaneza, Parkwooda, Schectera, G&L-a tez sa robione z plastiku.

Vesania666 - zalezy jakie modele. Powszechnie sa polecane, nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:32, Vesania666 napisał:

mam pytanie, czy Corty to dobre gitary czy szajsy ?


zależy który model

Ostatnio mnie zainteresował GB74P (limitowana wersja)

I powiem szczerze, że sound dobry, wykonanie wzorowe i dobra cena.

Oczywiście, jeśli chodzi o basy.

O gitarach powiem tyle:

Mój gitarzysta do dzisiaj bardzo dobrze wypowiada sie o swoim Corcie Strat 4 (bodajże), ale strat 2 to g****.

***************

a jeżeli kogoś interesuje alternatywny rock to zapraszam

www.paradoks.pev.pl

A i na youtubie są nagrania z koncertu. Wystarczy wpisać: Paradoks Kolsko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór gitary i to czy się podoba czy też nie bo kupa zależy od gustu. Ten temat był wałkowany już sporo razy zresztą, co tu dalej o tym rozprawiać. Bierzesz gitarę w łapę, grasz, oceniasz - cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 00:00, Koziar the mag napisał:

śmieszny ten temat... w ogóle są smieszne wypowiedzi nevena znawcy skywayów, ogólnie
pogrążacie się... :D

albo średnia wieku userów jest coraz niższa...

w sumie to nie lubie juz tego tematu... zepsuliście go ;(

albo nie... lubie ten temat ale jak nie jest głupi...

no i niech mi ktos teraz powie że gadam od rzeczy to go wyśmieję że się nie zna... :P

Wiesz, jest to froum o korzeniach gro-komputerowych, i byłbyś głupcem gdybyś oczekiwał (nie obrażając innych, ale fakt faktem) super profesjonalizmu w tym temacie (przynajmniej z mojej strony go nie zaznasz). Jak szukasz czegoś innego to załóż temat w którym zaznaczysz kryteria wg których dobierzesz sobie rozmówców, równie "intieligientnych" i rozeznanych w temacie, a jak to ci nie wystarczy to są fora "stikte" muzyczne na których możesz się udzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie. Gitary T. Burton są sygnowane czyimś nazwiskiem??? Może Cliffa Burtona (tyle że to T mi nie pasuje? Czy może tak są po prostu nazwane i już? Przydało by mi się to wiedzieć. I bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do znawców.
Mam na tabulaturze przykładowo coś takiego :
---------------------
---6----------------
---x----------------
---x---------- ------
---5------------------

Pytanie. Mam tłumić to palcami lewej ręki i grać kostką/paznokciami po 4 strunach, czy robić tzw. chicken-picking dwoma palcami prawej dłoni? Co do pierwszej metody - słychać okropny dźwięk stłumiony strun, a co do drugiej - cicho trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że musisz przytłumić, bo ja chicken-picking wykonuję gdy mam tak:

---------------------
---6----------------
-------------------
---------- --- ------
---5------------------


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 07:24, Doktor14 napisał:

Mam do was takie pytanie. Gitary T. Burton są sygnowane czyimś nazwiskiem??? Może
Cliffa Burtona (tyle że to T mi nie pasuje? Czy może tak są po prostu nazwane
i już? Przydało by mi się to wiedzieć. I bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź...


Po pierwsze zastanów się na jakich gitarach grał Cliff Burton. Po drugie wystarczy wpisać na googlach hasło T. Burton.

WorldWar3PL z tego, co wiem x oznacza tłumienie strun palcami lewej ręki (jeśli jesteś praworęczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2008 o 17:42, Tochers napisał:

WorldWar3PL z tego, co wiem x oznacza tłumienie strun palcami lewej ręki (jeśli jesteś
praworęczny).

Napisałem przecie to w poście. Pytam się o pracę prawej ręki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 17:44, WorldWar3PL napisał:

Napisałem przecie to w poście. Pytam się o pracę prawej ręki :)


Kostkujesz po czterech strunach, jeśli na tabulaturze jest x, to znaczy, że ten dźwięk stłumionych strun ma być dokładnie słyszalny. Uważaj, żeby nie zrobić flażoletu na piątym progu tłumionych strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was... Błagam... Wytłumaczcie mi jak grać z tabulatur, nie potrafię tego wyczaić jak mam to łapać... Jak się tym w ogóle posługiwać. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 21:53, BzyQacz napisał:

Proszę Was... Błagam... Wytłumaczcie mi jak grać z tabulatur, nie potrafię tego wyczaić
jak mam to łapać... Jak się tym w ogóle posługiwać. Masakra...

Masz obrysowane ułożenie strun. Na samej górze jest najcieńsza, a na dole najgrubsza struna. Cyfry to miejsca pomiędzy progami (jak to się nazywa w końcu?), które masz naciskać palcami lewej ręki, w czasie gdy kostkujesz prawą. Grane kolejne dźwięki układają się w całość. Jeżeli nad sobą występuje parę liczb (na kilku strunach), to musisz złapać je i zagrać w jednym momencie. Cała filozofia właściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 21:53, BzyQacz napisał:

Proszę Was... Błagam... Wytłumaczcie mi jak grać z tabulatur, nie potrafię tego wyczaić
jak mam to łapać... Jak się tym w ogóle posługiwać. Masakra...


Ciekawe co bys powiedział na zapis nutowy ^^

"Sposób odczytywania:
Tabulaturę czyta się od lewej do prawej. Układ przypomina rzut prostopadły na gryf gitary gdzie pudło znajduje się po prawej stronie. Literami oznaczono nazwy strun, a pierwsza linia (na górze) oznacza najwyższą strunę gitary. Cyfry oznaczają numer kolejnego progu (liczony od strony zakończenia gryfu) na strunie jak i kolejność uderzania dźwięków."

Cytat z wikipedii -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 21:53, BzyQacz napisał:

Proszę Was... Błagam... Wytłumaczcie mi jak grać z tabulatur, nie potrafię tego wyczaić
jak mam to łapać... Jak się tym w ogóle posługiwać. Masakra...


http://www.szczepanik.org/Zasoby/Guitar/tabfaq.htm

Dobry poradnik, wszystko prosto napisane, powinieneś zrozumieć o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się