tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 15:39, Metal-jestem napisał:

Z tego co pamiętam to grałeś na basie. Znudziło ci się, czy po prostu chcesz grać na
dwóch instrumentach?


Żeby tylko na dwóch ;D Jeszcze klawisze kiedyś tam sobie kupię. Na basie gram cały czas, a akustyka już od dawna planowałem kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:44, Mroczny Rev napisał:

> Z tego co pamiętam to grałeś na basie. Znudziło ci się, czy po prostu chcesz grać
na
> dwóch instrumentach?

Żeby tylko na dwóch ;D Jeszcze klawisze kiedyś tam sobie kupię. Na basie gram cały czas,
a akustyka już od dawna planowałem kupić.


na akustykach się świetnie komponuje partie gitarowe, bo brak hałasu etc nie przeszkadza i pozwala umysłowi myśleć :)
i jak ktoś niechcący (lub chcący) potrąci strunę to nie ma brzęku i krzyków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , myślę że to idealny temat na moje pytanie. Otóż zamierzam się nauczyć gry na gitarze (elektrycznej) związku z tym mam kilka może i banalnych pytań , jestem nowicjuszem w tych sprawach . Czy na gitarze akustycznej gra się identycznie jak na akustycznej ? I czy łatwo jest się nauczyć gry oraz co powinienem wiedzieć przed jej rozpoczęciem ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 15:55, napster6 napisał:

Czy na gitarze akustycznej gra się identycznie jak na akustycznej

Zdecydowanie tak.
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 16:19, Graszczur napisał:

> Czy na gitarze akustycznej gra się identycznie jak na akustycznej
Zdecydowanie tak.
;]

Przepraszam najmocniej , błąd z mojej strony chodziło mi oto czy są jakieś różnice w graniu na gitarze elektrycznej a akustycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 15:55, napster6 napisał:

? I czy łatwo jest się nauczyć gry oraz co powinienem wiedzieć przed jej rozpoczęciem


Dla jednego łatwo, dla drugiego trudno. To zależy od motywacji, sumienności i sposobu nauki. Zbyt ogólne pytanie.

Co przed rozpoczęciem - czeka Cię dużo pracy i trening 1h dziennie to absolutne minimum ( ja staram się grać jak najwięcej i to przynosi efekty). Poza tym nie można się łatwo zniechęcać i nie trzeba zbyt wiele wymagać od siebie na początek. Dobra motywacja to podstawa, jesteś już zdecydowany na granie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)jesteś już zdecydowany na granie?

Tak , zdaje sobie sprawę że nie będzie łatwo i nie jest to tzw (słomiany zapał) . Zadam jeszcze jedno (być może banalne pytanie) czy na gitarze można nauczyć się grać samemu , bez żadnych lekcji. Słyszałem że jest wiele pewnego rodzaju poradników pomagających w tym.I czy jest coś istotnego co muszę wiedzieć przed kupnem gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was, chociaż nie mam za wielkiej nadziei na konkretną odpowiedź. Otóż, mam w domu gitarę elektryczną, po tacie. Jednak, od zawsze ciągnęlo mnie do basu. Mam już jeden upatrzony na allegro i tu moje pytanie. Czy doświadczenie zdobyte w grze na normalnej igtarze pomogą mi w grze na basie ? Czy jest sens kupować bas do grania takiego, nie w zespole ? No i czy może, na wszelki wypadek mozecie mi polecic jakies dobry bas ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:50, napster6 napisał:

jeszcze jedno (być może banalne pytanie) czy na gitarze można nauczyć się grać samemu
, bez żadnych lekcji. Słyszałem że jest wiele pewnego rodzaju poradników pomagających
w tym.I czy jest coś istotnego co muszę wiedzieć przed kupnem gitary?


Ja uczę się samodzielnie i mogę potwierdzić, że jest to możliwe, ale nie oczekuj cudów. Jest o wiele trudniej, do wszystkiego trzeba samemu dojść, nawet do prostego zmieniania strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:50, mtobi napisał:

Mam takie pytanie do was, chociaż nie mam za wielkiej nadziei na konkretną odpowiedź.
Otóż, mam w domu gitarę elektryczną, po tacie. Jednak, od zawsze ciągnęlo mnie do basu.
Mam już jeden upatrzony na allegro i tu moje pytanie. Czy doświadczenie zdobyte w grze
na normalnej igtarze pomogą mi w grze na basie ? Czy jest sens kupować bas do grania
takiego, nie w zespole ? No i czy może, na wszelki wypadek mozecie mi polecic jakies
dobry bas ? :P


powiem ci że każdy dobry gitarzysta umie grac na basie
jednak jest to inna technika etc
np na bas trzeba mieć zdecydowanie mocniejsze palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:14, Łowca Gier napisał:

> jeszcze jedno (być może banalne pytanie) czy na gitarze można nauczyć się grać samemu

> , bez żadnych lekcji. Słyszałem że jest wiele pewnego rodzaju poradników pomagających

> w tym.I czy jest coś istotnego co muszę wiedzieć przed kupnem gitary?

Ja uczę się samodzielnie i mogę potwierdzić, że jest to możliwe, ale nie oczekuj cudów.
Jest o wiele trudniej, do wszystkiego trzeba samemu dojść, nawet do prostego zmieniania
strun.

ejj no bez przesady nauczycielka nie pokazywałą mi jak zmieniać strun, ogólnie ja biorę lekcje żeby poduczyć sie w nutach, teorii i nauczyć flamenco i tyle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:28, lordlolek napisał:

powiem ci że każdy dobry gitarzysta umie grac na basie
jednak jest to inna technika etc
np na bas trzeba mieć zdecydowanie mocniejsze palce.


Gitarzysta raczej umie ''coś tam'' zagrać, ale dobrym, albo nawet średnim basistą to nie jest. Tak samo jak basista gitarzystą. Napotykają w takim wypadku przeciwne problemy: na basie raczej gra się palcami, struny są szerzej rozstawione, progi są szersze. Tak więc gitarzysta po wzięciu do łap basu, będzie grał kostką, będzie trafiał palcami pomiędzy struny i będzie musiał je szerzej rozstawiac. A basista nie grający kostką będzie miał problemy, żeby w ogóle coś zagrać, struny będą dla niego za blisko, a progi będą za wąskie. Techniką można grać tą samą na basie, czyli kostkować można, a i tapping też w obu przypadkach jest. Palce może trochę mocniejsze, ale niekoniecznie. Głośność zależy od ustawienia wzmacniacza, więc jak palce bolą, to można sobie zrobić głośniej i wtedy po lekkim szarpnięciu będzie dźwięk.

A teraz mtobi:

Dnia 21.05.2008 o 20:28, lordlolek napisał:

Czy doświadczenie zdobyte w grze na normalnej igtarze pomogą mi w grze na basie ?

Pomaga, bo już jakieś tam pojęcie się ma, ale trzeba się przyzwyczajać. Jeżeli chcesz grać kostką , to będziesz musiał tylko sobie uświadomić, że struny masz dalej od siebie i jakoś tam pójdzie. A jak palcami, to wszystko od nowa.

Dnia 21.05.2008 o 20:28, lordlolek napisał:

Czy jest sens kupować bas do grania takiego, nie w zespole ?

Sens jest, ale zdecydowanie lepiej grać chociaż z jakimś kolegą. Bas to nie akustyk czy elektryk, że można zaszpanować przed koleżankami, grając jakieś super solo. Ludzie nie znający się na muzyce, będą myśleć, że grasz na basie, bo po prostu jesteś kiepski - przecież to tylko cztery struny ma! Nie zagrasz też żadnego znanego utworu, którzy wszyscy rozpoznają, bo ścieżki basu przeciętny słuchacz nie kojarzy. W zespole możesz się bardziej rozwinąc, wiesz, że do czegoś tam jesteś potrzebny itd. Nie ma się co rozpisywać, wiadomo, że to zawsze raźniej.

Dnia 21.05.2008 o 20:28, lordlolek napisał:

No i czy może, na wszelki wypadek mozecie mi polecic jakies dobry bas ? :P

Hmm... powiedzmy, że coś takiego - http://www.jerzydrozdbasses.com/prodigy_le.htm W końcu nie podałeś w jakiej cenie ma być ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry sposób nagrywania gitary? Próbowałem coś zrobić z moim aparatem, ale dźwięk wyszedł do niczego. Tak samo z dyktafonami/komórkami i innym nagrywającym badziewiem. Czy da się coś osiągnąć nie tracąc jakości dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 22:07, Łowca Gier napisał:

Zna ktoś jakiś dobry sposób nagrywania gitary? Próbowałem coś zrobić z moim aparatem,
ale dźwięk wyszedł do niczego. Tak samo z dyktafonami/komórkami i innym nagrywającym
badziewiem. Czy da się coś osiągnąć nie tracąc jakości dźwięku?


Jak masz dobrą kartę dźwiękową, to wystarczy podłączyć do komputera. Jeżeli mniej dobrą, to do wzmacniacza i potem przez niego do komputera. Piec musi mieć jakieś tam wejście, nie pamiętam jak się zwie, bo w moim niestety tego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 22:07, Łowca Gier napisał:

Zna ktoś jakiś dobry sposób nagrywania gitary? Próbowałem coś zrobić z moim aparatem,
ale dźwięk wyszedł do niczego. Tak samo z dyktafonami/komórkami i innym nagrywającym
badziewiem. Czy da się coś osiągnąć nie tracąc jakości dźwięku?

Jak podłączasz do pieca to musisz mieć drugi kabel i jeszcze przełączkę pomniejszającą. Wtedy wpinasz do kompa i jakimś programem nagrywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pieca raczej nie podepnę, bo nie mam w nim takiego wyjścia. Jest jedynie wyjście na footswitch i wejście na mikrofon. Pozostaje mi chyba jedynie zakupienie lepszej jakości mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 22:33, Łowca Gier napisał:

Do pieca raczej nie podepnę, bo nie mam w nim takiego wyjścia. Jest jedynie wyjście na
footswitch i wejście na mikrofon. Pozostaje mi chyba jedynie zakupienie lepszej jakości
mikrofonu.

A masz wejście na słuchawki w piecu? Jak tak to tam podłącz drugi kabel i do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 22:42, Metal-jestem napisał:

A masz wejście na słuchawki w piecu? Jak tak to tam podłącz drugi kabel i do kompa.


A dzięki, nie wiedziałem o tym. Pojutrze lecę do sklepu po przejściówkę (bo mam już dwa kable) i coś z tym popróbuję. Jest możliwość uszkodzenia karty dźwiękowej przy takiej zabawie? Jeszcze raz wielkie dzięki, sam bym na to w życiu nie wpadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakieś specjalne cwiczenia żeby nauczyc sie dobrze grac na stojąco? O wiele trudniej mi sie gra na stojąco niż na siedząco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się