tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2008 o 09:22, BzyQacz napisał:

Na pr0 grę miałem ochotę od zawsze... A ja sobie pocinam na Hochner Rockwood LX100G -
świetne wiosło, jak dla mnie, ale za niedługo i tak wymienię na coś dobrego i taniego.
Dobrze zrobię, jak myślicie?

Jeżeli chcesz pograć na gitarze mocniejszą muzykę (z dużą dawką przesteru) to radzę zmienić gitarę na coś z humbuckerami, bo na takich singlach, jak masz teraz to na przesterze może trzeszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:10, Metal-jestem napisał:

> Na pr0 grę miałem ochotę od zawsze... A ja sobie pocinam na Hochner Rockwood LX100G
-
> świetne wiosło, jak dla mnie, ale za niedługo i tak wymienię na coś dobrego i taniego.

> Dobrze zrobię, jak myślicie?
Jeżeli chcesz pograć na gitarze mocniejszą muzykę (z dużą dawką przesteru) to radzę zmienić
gitarę na coś z humbuckerami, bo na takich singlach, jak masz teraz to na przesterze
może trzeszczeć.

w sumie to prawda. ale zależy w jakich przedziałach cenowych, bo np taki Cort EVL X-4 moje marzenia jest do metalu stworzony a ma układ bodajże HSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:39, Mateusz9214 napisał:

w sumie to prawda. ale zależy w jakich przedziałach cenowych, bo np taki Cort EVL X-4
moje marzenia jest do metalu stworzony a ma układ bodajże HSH

Akurat ten singiel nie musi być cały czas włączony. Wystarczy grać na jednym włączonym humbuckerze i będzie dobrze. Ja drugiego humbuckera włączam tylko do niektórych solówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar zakupić nowe humbuckery do gitary, tylko jakie... I czy ten model wytrzyma... Przy tej muzie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 21:52, BzyQacz napisał:

Właśnie mam zamiar zakupić nowe humbuckery do gitary, tylko jakie... I czy ten model
wytrzyma... Przy tej muzie :P.


EMG HZ na prawdę dobre pasywne, ostre hummy. Ewentualnie coś z Seymurów, ale one są bardziej... melodyjne... Pandy są za "lajtowe", a na Fishmany szkoda hajsu wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 21:52, BzyQacz napisał:

Właśnie mam zamiar zakupić nowe humbuckery do gitary, tylko jakie... I czy ten model
wytrzyma... Przy tej muzie :P.


Mogę ci z czystym sumieniem polecić - Merliny. Kupujesz secik Hellfire i Ceramic Neck i szatan pompuje ci rower :P. A w dodatku wspierasz polski przemysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 06:39, BzyQacz napisał:

A jak z montażem?


Umiesz używać lutownicę??

No to nic trudnego...
Generalnie odkręcasz stare przystawki i to zależy, czy one miały kable dolutowywane, czy od nich idą do przystawek. I zależy też jaką masz gitarę. Jeżeli z maskownicą to pikuś, bo kable idą pod maskownica i możesz spokojnie je wymienić, jeżeli bez (tzn kable idą przez drewno) to jest trochę więcej roboty, ale nic trudnego. Ja sam sobie wymieniłem przystawki w gitarze basowej i działają jak należy (no może poza tym, że na początku źle podłączyłem potencjometr balance), a jeżeli boisz się sam wymienić, to myślę, że albo w sklepie w którym chcesz kupić przystawki (chyba, że przez neta) za drobną opłata Ci to zrobią. Jak nie, to szoruj do lutnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie może jakiś pomysł na to, jaką cene ustawić dla Gibsona SG Menace ? Gitarka kupiona w styczniu tego roku, bardzo mało używana i pielęgnowana. Jas gram na SG Standard a dwie gitarki mi nie są potrzebne. Problem tylko w tym, że chciałbym jak najmniej na niej stracić, a wszystkie moje ogłoszenia pozostały bez odpowiedzi, także może przesadzam z ceną ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby ktoś jakieś fajnie brzmiące i w miarę łatwe (pół roku samodzielnej nauki, ale poziom i tak niski) piosenki na elektryka? Albo jakiś kawałek z prostą solówką... Bardzo bym o to prosił bo większość piosenek, które znam, mnie przewyższa. Jeśli chodzi o mój poziom, to powiem, że potrafię zagrać np. wejście elektryka w "Afraid to shoot strangers" Iron Maiden, Iron Mana (bez solo) i "Back in black" AC\DC. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:02, Łowca Gier napisał:

Poleciłby ktoś jakieś fajnie brzmiące i w miarę łatwe (pół roku samodzielnej nauki, ale
poziom i tak niski) piosenki na elektryka? Albo jakiś kawałek z prostą solówką... Bardzo
bym o to prosił bo większość piosenek, które znam, mnie przewyższa. Jeśli chodzi o mój
poziom, to powiem, że potrafię zagrać np. wejście elektryka w "Afraid to shoot strangers"
Iron Maiden, Iron Mana (bez solo) i "Back in black" AC\DC. Z góry dzięki.


Polecam ci "Smells like teen spirit" Nirvany. Łatwe do zagrania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:02, Łowca Gier napisał:

Poleciłby ktoś jakieś fajnie brzmiące i w miarę łatwe (pół roku samodzielnej nauki, ale
poziom i tak niski) piosenki na elektryka? Albo jakiś kawałek z prostą solówką... Bardzo
bym o to prosił bo większość piosenek, które znam, mnie przewyższa. Jeśli chodzi o mój
poziom, to powiem, że potrafię zagrać np. wejście elektryka w "Afraid to shoot strangers"
Iron Maiden, Iron Mana (bez solo) i "Back in black" AC\DC. Z góry dzięki.

Hmmm... Oczywiście "Smoke on the Water" Deep Purple :) Poza tym jak potrafisz przestrajać na drop d to możesz się nauczyć "Walk" Pantery, chociaż to jest miejscami szybsze. Metalliki proste są "Enter Sandman" i "Sad But True". Black Sabbath łatwe jest jeszcze "N.I.B", "Evil Woman", a AC/DC oczywiście "T.N.T".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:02, Łowca Gier napisał:

Poleciłby ktoś jakieś fajnie brzmiące i w miarę łatwe (pół roku samodzielnej nauki, ale
poziom i tak niski) piosenki na elektryka? Albo jakiś kawałek z prostą solówką... Bardzo
bym o to prosił bo większość piosenek, które znam, mnie przewyższa. Jeśli chodzi o mój
poziom, to powiem, że potrafię zagrać np. wejście elektryka w "Afraid to shoot strangers"
Iron Maiden, Iron Mana (bez solo) i "Back in black" AC\DC. Z góry dzięki.


Piosenki elektrycznych gitar, Big Cyc-a, Green Day`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj BS - Paranoid, w miare proste solo a reszta też nie powinna sprawić kłopotów. Ja ucze się sam od końca stycznia tego roku i na warsztat zaciągnąłem sobie G&R Sweet child o mine... niesamowity kawałek. Umiem go zagrać do początku trzeciej solówki, którą to już niedługo biore pod "lupę". Btw macie może jakieś wiarygodne źródło tabów ? Ściągnąłem pare wersji G&R z wyszukiwarki GuitarPro, jednak to solo nie brzmi jak w oryginale...poza tym wszystkie te wersje różnią się troche od siebie... jak narazie korzystam z youtube i lekcji tam zamieszczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:02, Łowca Gier napisał:

Poleciłby ktoś jakieś fajnie brzmiące i w miarę łatwe (pół roku samodzielnej nauki, ale
poziom i tak niski) piosenki na elektryka? Albo jakiś kawałek z prostą solówką... Bardzo
bym o to prosił bo większość piosenek, które znam, mnie przewyższa. Jeśli chodzi o mój
poziom, to powiem, że potrafię zagrać np. wejście elektryka w "Afraid to shoot strangers"
Iron Maiden, Iron Mana (bez solo) i "Back in black" AC\DC. Z góry dzięki.


ja bym ci proponował np bardzo dobry kawałek metallici jednak nawet dla początkujących stosunkowo łatwy. mówię "Enter Sandman"
bardzo rytmiczna piosenka, kilka riffów na krzyż.
polecam też "So What" piosenkę którą grała metallica jako cover. tekst jest głupi a riffy są dwa ale bardzo dobra piosenka na rozgrzanie sie bo potrzeba tam grać dość szybko.
a inne zespoły? hm... większość piosenek Nirvany. kurt nie był "wymiatającym" gitarzystą i napisał dużo piosenek przeraźliwie łatwych ale jednocześnie wpadających w ucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! Kilka piosenek, które zaproponowaliście już umiem (Enter Sandman, Smoke on the water i Smells like teen spirit), ale inne już biorę na warsztat. Jeszcze raz wielkie dzięki. Niedługo zgłoszę się po coś trudniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :) Mam do was prośbę a mianowicie chciałbym zagrać dziewczynie piosenkę Dżem do kołyski. Gram już trochę, jakieś prawie dwa miesiące, umiem łapać podstawowe akordy w tym barowe ^^ Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to że dopiero uczę się bić. I za nic nie mogę znaleźć w necie bicia do tego kawałka. Help me!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak oto trzy dni temu stałem się posiadaczem gitary akustycznej. Dałem za ten sprzęt całe 220zł, niejaki ''Durango'', z Meksyku chyba ;D Cholera, nie widziałem, że tak trudno łapie się akordy. Narazie staram się nauczyć kostkować, bo w struny nawet trafić nie mogę. Umiem początek Welcome Home, trochę Worth Fighting For i Enter Sandman. Po tych trzech dniach już przynajmniej jestem w stanie złapać strunę tam gdzie chcę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się