tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

Nie no, 1000 to trochę za dużo jak na pierwszą gitarę.


Podałem tylko przykładowy model. Co szkodzi szukać używanej? Takie gitary (te ze nisko-średniego przedziału cenowego bardzo tracą na wartości od razu po zakupie, wiec można by coś znaleźć).

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

Ale wiesz, dla mnie to one się niczym nie różnią poza ceną.


To najwyższa pora nauczyć się odróżniać gitary już po specyfikacji.

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

Więc może tak, co sądzisz o gitarze zaproponowanej przez W.S.A.D-a, to znaczy
tej http://www.rnr.pl/p5111.893_epiphone_les_paul_special_ii_vs_gitara_elektryczna.html
Nie chodzi mi o brzmienie czy coś w tym stylu, bo pewnie i tak nie poznam różnicy na
gitarze za 200 i za 5000 zł. Czy to jest jakaś dobra... no nie wiem firma,


Jeśli nie zauważyłeś, to polecałem Ci (za pierwszym razem) wiosło tej samej firmy, ten sam typ, tylko wyższy model. Moje zdanie już znasz - Epiphone robi gitary na licencji mojego ulubionego Gibsona, jestem fanem Les Pauli... Jeśli miałbym wybierać na Twoim miejscu to brałbym najdroższy model tej firmy, na jaki mogę sobie pozwolić.

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

czy te wszystkie
mądre słowa (tune-o-matic, humbucker) są takie jak trzeba??


Ajj, to podstawy... Widać, że nie wiesz czego chcesz i gitarę wybierasz na czuja. Jeśli chciałbyś, to mogę wyjaśnić Ci co oznaczają te nazwy, na tyle, na ile pozwoli stan mojej wiedzy.

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

Bez wątpienia będę się musiał
podszkolić w tym nazewnictwie, bo ten wszystkie menzury nic mi nie mówią. A jeśli nie
powyższy model, to na co zwracać uwagę przeglądając inne egzemplarze?? Ewentualnie może
wiesz coś więcej o tej, co polecasz http://www.bigbeat.pl/produkt-36_37-3263.html
bo nie ma tam za wiele informacji. Ale z wyglądu jest przekozacka :)


Sam mam prawie identycznie wyglądająca gitarę, tylko firmy Silvertone. Daje radę na dobrym wzmacniaczu. Tego modelu nie ogrywałem, bo po co mi druga prawie taka sama gitara? Jakbym miał w Kielcach R''n''R to bym mógł Ci coś powiedzieć. A do Krakowa nie chce mi się jechać teraz tylko wiosło sprawdzać, więc przykro mi, ale nie mogę nic powiedzieć.

Dnia 29.05.2008 o 20:43, Erton napisał:

Ale za to obczaiłem, że sklep Rock''n''Roll czy jak to się tam zwie ma placówkę praktycznie
w samym centrum Warszawy, a że ja i tam mam szkołę, więc będę mógł po lekcjach się przejść.
Wezmę swojego ziomala i przyjdę. Ale co ja mam tam zrobić?? Poprosić o ten konkretny
model do wypróbowania i co dalej. Brzdąknąć i zobaczyć czy mi się dźwięk spodoba?? Czy
co to się robi w celu sprawdzenia gitary??


Jak Twój kumpel potrafi grać, to poproś by zagrał kilka riffów, posłuchaj. Potem niech popróbuje różnych technik (legato, flażolety, tapping, jeśli umie), oceń brzmienie, a on wygodę grania. Potem poproś o leworęczny model i spróbuj sobie pobrzdąkać samemu, by sprawdzić jak Tobie pasuje. Acha, w tych tanich gitarach nie ma co za bardzo liczyć na wajchę - rozstroisz się i tyle z tego będzie po jednym użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Kupiłem dzisiaj procesor do gitary firmy Digitech - model RP70. Multum efektów, można zaprogramować d0 80 różnych kanałów... Cena ~~300 złotych. Niby takie małe cacko, ale na kilka lat wystarczy, a naprawdę warto. Zabieram się do rozgryzania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

Podałem tylko przykładowy model. Co szkodzi szukać używanej? Takie gitary (te ze nisko-średniego
przedziału cenowego bardzo tracą na wartości od razu po zakupie, wiec można by coś znaleźć).

Jeśli masz na myśli kupowanie na przykład na Allegro używane, to mam awersję do tego typu rzeczy. A nikt z mi znajomych nie gra na gitarze elektrycznej dla leworęcznych. Ewentualnie jak już bardziej wejdę w temat to mógłbym coś szukać. Ale tak na pierwszy raz to bym wolał nówkę

Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

To najwyższa pora nauczyć się odróżniać gitary już po specyfikacji.

No wiem :)

Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

Jeśli nie zauważyłeś, to polecałem Ci (za pierwszym razem) wiosło tej samej firmy, ten
sam typ, tylko wyższy model. Moje zdanie już znasz - Epiphone robi gitary na licencji
mojego ulubionego Gibsona, jestem fanem Les Pauli... Jeśli miałbym wybierać na Twoim
miejscu to brałbym najdroższy model tej firmy, na jaki mogę sobie pozwolić.

Zobaczyłem te horrendalne ceny i więcej nie patrzyłem :) Co do najdroższego modelu, to mogę sobie pozwolić na coś do 500 zł, więc ta za 429 jest chyba w sam raz.

Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

Ajj, to podstawy... Widać, że nie wiesz czego chcesz i gitarę wybierasz na czuja. Jeśli
chciałbyś, to mogę wyjaśnić Ci co oznaczają te nazwy, na tyle, na ile pozwoli stan mojej
wiedzy.

Jasne, że bym chciał. Jak znajdziesz czas to skrobnij na gg (8461641), popołudniami zazwyczaj bywam

Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

Sam mam prawie identycznie wyglądająca gitarę, tylko firmy Silvertone. Daje radę na dobrym
wzmacniaczu. Tego modelu nie ogrywałem, bo po co mi druga prawie taka sama gitara? Jakbym
miał w Kielcach R''n''R to bym mógł Ci coś powiedzieć. A do Krakowa nie chce mi się jechać
teraz tylko wiosło sprawdzać, więc przykro mi, ale nie mogę nic powiedzieć.

Na szczęście okazało się, że kolega gra na prawie takiej samej jak ta polecona tam wyżej (Epiphone Les Paul Special II) i bardzo ją poleca, więc jakby coś, to nie wezmę jakiegoś niewiadomoczego

Dnia 29.05.2008 o 21:27, Łowca Gier napisał:

Jak Twój kumpel potrafi grać, to poproś by zagrał kilka riffów, posłuchaj. Potem niech
popróbuje różnych technik (legato, flażolety, tapping, jeśli umie), oceń brzmienie, a
on wygodę grania. Potem poproś o leworęczny model i spróbuj sobie pobrzdąkać samemu,
by sprawdzić jak Tobie pasuje. Acha, w tych tanich gitarach nie ma co za bardzo liczyć
na wajchę - rozstroisz się i tyle z tego będzie po jednym użyciu.

Tak, mój kolega potrafi grać. I to nawet tak niezgorzej mi się wydaje. Czyli co poprosić, żeby pobrzdąkał tymi róznymi technikami, a samemu wziąć egzemplarz dla leworęcznych i się pobawić?? I na co ewentualnie zwrócić uwagę. Jakieś tajemne techniki typu "jeśli wciśniesz wszystkie struny i zrobisz coś tam, to jeśli pojawi się taki a taki dźwięk, to tego egzemplarza nie brać". Chociaż zapewne mój kolega będzie wiedział, ale wolałbym się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:32, Vesania666 napisał:

> Sklepy RnR są prawdopodobnie w całej polsce:) musisz tylko poszukać w swoim(albo
bliskim)
> mieście:) Najlepiej przez internet:)
>

tak, patrzalem na ich stronie, znam adres, tylko czy będą tam te wszystkie gitary i wzmacniacze,
które widać na ich stronie internetowej i chcialem się zapytać, widzialeś tam Schectera
Extreme, lub wzmacniacz LINE 6 - 30W ;]
(chodzi o Katowicki RnR)


Nie bo mieszkam w Częstochowie:) Jeżeli nie ma takiej gitary wystawionej, to powiedz, że chcesz taką zamówić - oni przy następnej dostawie taką dostarczą do sklepu a ty spokojnie ją odbierzesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:07, Konował napisał:

Zamierzam kupić swoją pierwszą gitarę.
Co sądzicie o tej?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=370980449

Wydaje mi się niezła i na dodatek cena jest w porządku(tyle ile chciałem wydać).

Nie no bez przesady wzmacniacz tylko 10W, kupuj wszystko osobno piec przynajmniej 15W
Jak już podaj mniej więcej ile wszystko miało by kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:13, makli napisał:

Nie no bez przesady wzmacniacz tylko 10W, kupuj wszystko osobno piec przynajmniej 15W

Uważasz że wzmacniacz jest za słaby?No sam nie wiem, dopiero zacznę grać. Nie wiem czy mi będzie potrzebny mocniejszy wzmacniacz. A co sądzisz o gitarze?

A co do kosztów to myślę że koło 600-700 za wszystkie graty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Niedawno temu poszła mi struna w gitarze klasycznej, a chciałbym zamówić nowy komplet.
I tu pojawia się problem. Czy takie struny, które mają duży naciąg mogą mi wygiąć gryf? ( http://taniestruny.pl/daddario-ej27h-2944-p-64.html)

Nie mam pojęcia jakiej grubości mam teraz założone, ale kolega który gra na średnim naciągu (medium) mówi, że ja mam ''''twardą'''' gitarę i powinienem właśnie kupić te twardsze struny.

Czy wszystko będzie ok jeśli takie kupię?

Czekam na odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć Les Paula to bierz wersję "Special II"
Nic specjalnego w przeciwieństwie co sugeruje nazwa, ale na początek wystarczy
http://www.rnr.pl/p5592.893_epiphone_les_paul_special_ii_hc_gitara_elektryczna.htm l
Możesz jeszcze dorzucić 3 stówy na coś lepszego :)
http://www.rnr.pl/p5094.893_epiphone_les_paul_100_gitara_elektryczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:36, kibot napisał:

Witam, mam problem. Niedawno temu poszła mi struna w gitarze klasycznej, a chciałbym
zamówić nowy komplet.
I tu pojawia się problem. Czy takie struny, które mają duży naciąg mogą mi wygiąć
gryf?
( http://taniestruny.pl/daddario-ej27h-2944-p-64.html)

Nie mam pojęcia jakiej grubości mam teraz założone, ale kolega który gra na średnim naciągu
(medium) mówi, że ja mam ''''twardą'''' gitarę i powinienem właśnie kupić te twardsze
struny.

Czy wszystko będzie ok jeśli takie kupię?

Czekam na odpowiedź :-)


Tak wszytko bedzie ok. Jak bys kupił struny do giatary akustycznej to wtedy by byl juz problem. Ale ze kolega mowi ze ma mednium naciag a ty maszjakis hard to to zalezy od strojenia np 440 hz jest optymalnie. I tez robi roznice w tym "naciagu" to jakie masz grubosci strun, jezeli jestes poczatkujacy to kup sobie takie posrednie a potem mozesz se kupowac te twarde zalezy od gustu. A pozatym bez sensu jest zamawiać, pójdź do sklepu muzycznego i kup;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Otóż przymierzam się do kupna gitary elektrycznej i ciekawi mnie opinia o gitarach firmy Vintage. Myślałem o kupnie gitary w granicach około 800zł i nie wiem czy warto trochę dopłacić i kupić sobie właśnie taką gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 8 stów ? Polecam Epiphona Les Paul 100, bo po przepatrzeniu firmy "Vintage"... Hm, to po prostu takie podróbki "totalne" Gibsonów, więc polecam ci przejrzeć ofertę Epiphona bo on produkuje oficjalne kopie Gibsonów.
Nie wiem też, czy chodziło ci o gitary Gibsona "Vintage", tylko że takie kosztują 3k wzwyż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Widzisz ja wiem że Epiphon robi gitarki na licencji Gibsona i grałem na takiej tylko że grałem na również na paru stratocasterach i szczerze powiedziawszy to to te drugie jakoś lepiej mi w dłoni leżały... i jakoś tak lepiej się grało. Więc celowałbym właśnie w strata i myślałem poważnie o gitarach Squier''a. Jak narazie gitarze stawiam takie warunki: Stratocaster, co najmniej 1 humbucker i 22 progi. No i cena około 8 stów. No chyba że byłaby jakaś bardzo dobra gitara która kosztowałaby właśnie troche drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu muzycznego, i ograj gitarkę. Zapytaj się sprzedawcy o gitarę typu Stratocaster za 8 stów, bo stratów jest cała masa różnych firm (Corta, Squiera)
A na jakim Epiphonie grałeś ? Możesz także spróbować pograć na modelach z serii SG. I ogólnie - co chcesz konkretnego grać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była chyba ta seria Special czy jakoś tak. To była (i nadal jest) gitara mojego brata ciotecznego i poprostu przyjechał do mnie z nią i przez weekend sobie pograłem. A zadając pytanie tak naprawdę chciałem się dowiedzieć czy gitary Vintage są na tyle dobre żeby dopłacić trochę i mieć taką gitarę czy poprostu ostać przy jakimś Squierze czy czymś takim. A na SG nie próbowałem... Jeśli się uda to w czwartek będę w sklepie muzycznym więc spróbuję. O ile sobie przypominam to widziałem gdzieś bardzo atrakcyjnego cenowo Epiphona SG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy gitara prosto od lutnika nie jest bardzo dobrym wyjściem? Znam Pana Zbigniewa Wiącka z Mielca, znajomego taty i mojego nauczyciela ze szkoły muzycznej, który jest jednym z naj w Europie, o ile nie na świecie... Firma Martch Guitars... Robi gitarkę jaką chcesz Ty, na częściach na jakich chcesz Ty, a nie kupowanie w ciemno. Na przykład mój nauczyciel zamówił u niego gitarkę basową, która jak żywo wygląda jak MusicMan (gra baaardzo podobnie), tylko się różni ceną... MusicMan - 8000 zł, od lutnika - 2500zł... Ale gość jest świetny, bo w swoją robotę wkłada masę serca i naprawdę dostanie się od niego gitarkę jaką chce się... Za niedługo u niego zamówię elektryka to może właduję tu zdjątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się już na model gitary i piec jaki kupię, bedzie to Schecter Extreme Ruby 006(ok 950zł) oraz LINE 6 - 30 WAT (ok 650zł - staniał o 100 zł ;]). i mam pytanie od czego powinienem zacząć, jakieś chwyty czy coś, bo raczej będę na początku z tabów. Jakie są dosyć znane piosenki zespołów metalowych dosyć łatwe do zagrania, mam już upatrzone Nothing Else Matters, Chant for Eschaton, Transilvanian Hunger oraz ewentualnie Pantera - Hollow.

macie może jakieś propozycję od czego zacząć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nothing Else Matters" jest z pozoru proste, w rzeczywistości jest dużo grania palcami i dużo akordów. Metalliki dobre na początek jest "Sanitarium", "One". "Hollow" Pantery to całkiem sensowny pomysł, ewentualnie "This Love", akustyczna część "Cemetery Gates" jest w miarę prosta, ale palce mogą na początku mocno boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się