tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

wróciłem przed chwilą z występu (a bardziej lekcji) Ryan''a Roxie, występował w Rock N'' Rollu (dziwś w Katowicach, jutro we Wrocławiu, a po jutrze w Poznaniu). Polecam, wstęp wolny, Ryan gra pare kawałków swoich zespołów, są nagrody dla obeznanych w muzyca (radzę nauczyć się np. od czego pochodzi nazwa gitary Gibson ES 355 etc. za to są nagrody ;), opowaiada historię gitar Gibsona, można mu zadawać pytania itd. Jeśli macie blisko do Rn''R to polecam, poźniej są autografy i katalogi gitar Gibsona, oraz długopisy Gibsona xD.

http://www.gibson.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 16:46, makli napisał:

> Dzięki wielkie.
>
Ja też mogę polecić washe jestem użytkownikiem WR154 i trzeba przyznać, że cudeńko, poszukaj
jakiegoś les paula od epiphona


Hm... grasz na WR 154? I mówisz że gra dobrze? Bo szczerze mówiac ostatnio zainteresowałem się Washburnami i właśnie serią 154. Możesz coś więcej powiedzieć o gitarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 11:26, akwyx napisał:

> > Dzięki wielkie.
> >
> Ja też mogę polecić washe jestem użytkownikiem WR154 i trzeba przyznać, że cudeńko,
poszukaj
> jakiegoś les paula od epiphona

Hm... grasz na WR 154? I mówisz że gra dobrze? Bo szczerze mówiac ostatnio zainteresowałem
się Washburnami i właśnie serią 154. Możesz coś więcej powiedzieć o gitarce?

dane techniczne to sobie podaruje (z czego korpus itp. to na stronach z gitarami se zobacz) gitara nie jest ciężka (3,6kg), fajnie brzmi z marshallem 15 watowym (czystym bez efektów), przełącznik pięcio-pozycyjny, regulacja głośności i tonu, dość płaski gryf przyjemny dla ręki, mostek floyd rose, kostki blokujące struny na końcu gryfu (dzięki nim gitara się tak szybko nie rozstraja) i to chyba wszystko. Ja posiadam kolor czarny i jego wadą jest chyba to, że się szybko palcuje (widać odbicia palców na korpusie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie dla tutejszych gitarowych wyjadaczy ;)
W niedalekiej przyszłości (oby jak najbliższej :D) mam zamiar kupić sobie elektryka. Do tej pory grałem jedynie na akustyku (ano siostra kiedyś kupiła, ale przestała grać, więc przygarnąłem i zacząłem się uczyć na własną rękę) i podstawy jako tako już łapię. Wiadomo, że akustyk i elektryk różnią się między sobą, ale jakoś mnie ciągnie do tego drugiego ;)
Ale nie o tym miałem mówić. Chciałem spytać, co sądzicie o tym: http://www.rnr.pl/p5594_epiphone_les_paul_special_ii_eb_gitara_elektryczna.html jako pierwszym tego typu sprzęcie. Nie jestem wymagający, jako że na elektryku grałem 2 razy w życiu ^^ Les Paule szczególnie mi się upodobały, więc chciałbym poznać wasze opinie nt. tego modelu i ewentualne porady przy zakupie tego typu sprzętu. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj za te pieniądze nowej gitary, zupełnie się nie opłaca. Dozbieraj trochę, pochodź do komisów, popytaj, czy ktoś nie ma do sprzedania, często się zdarza, że świetnie gitary chodzą za śmieszne pieniądze, popatrz na ebay''u, allegro itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 00:07, DDK napisał:

Mam małe pytanie dla tutejszych gitarowych wyjadaczy ;)
W niedalekiej przyszłości (oby jak najbliższej :D) mam zamiar kupić sobie elektryka.
Do tej pory grałem jedynie na akustyku (ano siostra kiedyś kupiła, ale przestała grać,
więc przygarnąłem i zacząłem się uczyć na własną rękę) i podstawy jako tako już łapię.
Wiadomo, że akustyk i elektryk różnią się między sobą, ale jakoś mnie ciągnie do tego
drugiego ;)
Ale nie o tym miałem mówić. Chciałem spytać, co sądzicie o tym: http://www.rnr.pl/p5594_epiphone_les_paul_special_ii_eb_gitara_elektryczna.html
jako pierwszym tego typu sprzęcie. Nie jestem wymagający, jako że na elektryku grałem
2 razy w życiu ^^ Les Paule szczególnie mi się upodobały, więc chciałbym poznać wasze
opinie nt. tego modelu i ewentualne porady przy zakupie tego typu sprzętu. Z góry dzięki
;)

tak jak petergriffin radze ci kupić używaną gitarę bo mówiąc szczerze to LP za 400zł to nie LP, jeśli chcesz już koniecznie coś LP podopnego to polecam Vintage V100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zmieniam gitarę z Eph Juniora na i tu właśnie jest problem mam około 1800-2000 na gitarę + piecyk dlatego proszę was o radę co najlepiej kupić ( myślałem o Sqier Stratocaster)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 09:06, kindziukxxx napisał:

Witajcie zmieniam gitarę z Eph Juniora na i tu właśnie jest problem mam około 1800-2000
na gitarę + piecyk dlatego proszę was o radę co najlepiej kupić ( myślałem o Sqier Stratocaster)

Ja polecam ibaneza RG 370, kumpel ma i dźwięk cudeńko nie wahaj się na niego kasy wydać a piec to jakiegoś marshalla 15 watowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:00, makli napisał:

> Witajcie zmieniam gitarę z Eph Juniora na i tu właśnie jest problem mam około 1800-2000

> na gitarę + piecyk dlatego proszę was o radę co najlepiej kupić ( myślałem o Sqier
Stratocaster)
>
Ja polecam ibaneza RG 370, kumpel ma i dźwięk cudeńko nie wahaj się na niego kasy wydać
a piec to jakiegoś marshalla 15 watowego

marshalla 15w? toż to jest g****, Peavey Rage 158 niech sobie lepiej kupi do 300zł nie ma nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie opłaca się kupować takiego małego Marshalka. Po za tym tutaj płacisz też za samą markę. Jak nie masz dużo kasy, to lepiej kupić coś mniej wypaśnego. Ja ze swojej strony polecam Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 00:07, DDK napisał:

Mam małe pytanie dla tutejszych gitarowych wyjadaczy ;)
W niedalekiej przyszłości (oby jak najbliższej :D) mam zamiar kupić sobie elektryka.
Do tej pory grałem jedynie na akustyku (ano siostra kiedyś kupiła, ale przestała grać,
więc przygarnąłem i zacząłem się uczyć na własną rękę) i podstawy jako tako już łapię.
Wiadomo, że akustyk i elektryk różnią się między sobą, ale jakoś mnie ciągnie do tego
drugiego ;)
Ale nie o tym miałem mówić. Chciałem spytać, co sądzicie o tym: http://www.rnr.pl/p5594_epiphone_les_paul_special_ii_eb_gitara_elektryczna.html
jako pierwszym tego typu sprzęcie. Nie jestem wymagający, jako że na elektryku grałem
2 razy w życiu ^^ Les Paule szczególnie mi się upodobały, więc chciałbym poznać wasze
opinie nt. tego modelu i ewentualne porady przy zakupie tego typu sprzętu. Z góry dzięki
;)

Pytanie brzmi co ty chcesz grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LP Special II to była moja pierwsza gitara i wspomnienia mam bardzo dobre. Piękne brzmienie (czyste i przester) mimo iż to gitarka dla początkujących:)
(Sorry za dwa posty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:30, W.S.A.D napisał:

LP Special II to była moja pierwsza gitara i wspomnienia mam bardzo dobre. Piękne brzmienie
(czyste i przester) mimo iż to gitarka dla początkujących:)
(Sorry za dwa posty)


Właśnie ja też słyszałem dobre opinie o tym modelu, ino chciałem się upewnić, co do niego. A inna, niż dla początkujących mi niepotrzebna ;)

A co do komisów i gitar używanych. Rozejrzę się jeszcze, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, żebym wcześniej tego nie robił. Po prostu u mnie w mieścinie (Płock) ciężko o takie rzeczy ^^

Mateusz9214
W sumie to chciałbym grać bardziej rockowe, ostatecznie metalowe kawałki. Oczywiście bez szaleństw, za dużo to ja jeszcze nie umiem ^^ Chociaż nauczyć się takiego funka też byłoby fajnie, podoba mi się to brzmienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:44, W.S.A.D napisał:

Naprawdę nie ma się co zastanawiać! Jak chcesz tanią dobrą i NOWĄ gitarę to jest naj-idealniejszy
wybór :)


Ok, dzięki, dobrze usłyszeć takie słowa od osoby mającej kiedyś do czynienia z tym sprzętem ;) Zwłaszcza, że ja wymagający nie jestem, jak się poduczę, to wtedy zacznę się rozglądać za czymś porządniejszym. Oczywiście pewnie i tak w deseń Les Paula :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem ciekaw czy wiosło można zmusić do współpracy z wieżą :D Jeśli można, to chciałbym wiedzieć jakie okablowanie trzeba itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 16:48, McAbre napisał:

Witam. Jestem ciekaw czy wiosło można zmusić do współpracy z wieżą :D Jeśli można, to
chciałbym wiedzieć jakie okablowanie trzeba itp itd


Ja mam tylko akustyka więc nigdy nie próbowałem tego robić, ale jako, że nikt nie pędzi z pomocą to wpisałem krótki tekścik do Google "Gitara podłączenie do wieży" i pierwsze co dorwałem http://prmg.art.pl/faq/pytanie4.9
Powpisuj sobie i poczytaj co nieco. Nie wiem na ile to prawda. Ale lepiej poczytać niż później żałować...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się