tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ano właśnie, poza grą...zapoznaj się z ogólną budową gitary, co i jak, i co gdzie jest ;)
Oprócz kostek możesz zaopatrzyć się w stroik...ale to zależy od tego, na jaki okres czasu
będziesz mieć do dyspozycji wiosło. Bo jeśli to ma być kilka dni to takie zakupowe operacje nie mają sensu.
Kostka jest pomocna, aczkolwiek nie trzeba jej używać, to już zależy od użytkownika.
Niektórych kawałków nie sposób zagrać kostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 11:41, Probos napisał:

A takie pytanko, to 1,2,3,4,5,6 oznacza konkretnie co ? :P Tą taką dziurkę między tymi
metalowymi wzniesieniami liczoną od strony ... tej grubszej ? :D


cyfry oznaczają progi, a literki struny (w tabulaturach). Jeżeli mamy coś takiego:
e|------0--------
B|------2--------
G|---------------
D|---------------
A|---------------
E|---------------

To znaczy że musimy uderzyć strunę B dociskając ją do progu drugiego na gryfie, i jednocześnie uderzyć strunę e, nie dociskając jej do progu (pusta struna). e to struna najcieńsza o najwyższym dźwięku znajdująca się najniżej B jest wyżej e i tak aż do E. E to najgrubsza struna znajdująca się na samej górze i wydająca najniższy dźwięk. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam. Czy nie lepiej byłoby zamiast pieca z przesterami kupić np lampiaka epiphona a resztę zainwestować w procesor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 12:41, adi54 napisał:

Tak sie zastanawiam. Czy nie lepiej byłoby zamiast pieca z przesterami kupić np lampiaka
epiphona a resztę zainwestować w procesor??


W jaki procesor? A tak to zależy co chcesz grac, piec z możliwością przesterowania się przydaje nieraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już jedną gitarę i jeden wzmacniacz(który chyba chyli się ku końcowi swego żywota... niestety), teraz chcę dokupić drugą gitarkę i sam nie wiem, ale moim zdaniem chyba się nie opłaca kupować zestawu co nie? Myślałem raczej o kupieniu nieco lepszego wzmacniacza(naprawdę nieco bo moje fundusze są naprawdę małe) z dwoma wejściami i drugiej gitary, może nie najlepszej ale oddzielnej... A wy co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 16:15, dualowiec napisał:

> Tak sie zastanawiam. Czy nie lepiej byłoby zamiast pieca z przesterami kupić np
lampiaka
> epiphona a resztę zainwestować w procesor??

W jaki procesor? A tak to zależy co chcesz grac, piec z możliwością przesterowania się
przydaje nieraz

No procesor gitarowy. Jakiś digitech albo BOSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 16:33, Probos napisał:

http://www.gitara.ethelred.strefa.pl/?menu=akordy/podst
Zgodnie z tą stroną, jak mam jeden dźwięk, to resztę strun mam grać jako puste ? :P
Czy też nie ? :P


Akordy są tutaj oznaczone inaczej niż tabulatury ;) Otóż cyfry na "strunach" oznaczają w jakiej kolejności należy kłaść palce na gryfie, natomiast cyferki prostopadłe do literek oznaczających struny oznaczają progi. Gdy już weźmiesz cały chwyt, uderzasz wszystkie struny, nieoznaczone pozostawiasz puste. Jeżeli czegoś nie rozumiesz wejdź na mój gramsajt i napisz do mnie na GG.

@adi54 Ja wziął bym piecyk z przesterami, bo większość tego co lubię jest na przesterach. Nigdy natomiast nie grałem z procesorem więc nie mam porównania.

@Co?, koniecznie potrzebujesz drugiej gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 17:00, dualowiec napisał:

@Co?, koniecznie potrzebujesz drugiej gitary?


Tak, bo tamta jest mojego brata i chciałbym sobie w końcu własne wiosło zafundować, a piecyk to raczej wspólny zakup, dlatego na dwa wejścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > @Co?, koniecznie potrzebujesz drugiej gitary?
>
> Tak, bo tamta jest mojego brata i chciałbym sobie w końcu własne wiosło zafundować, a
> piecyk to raczej wspólny zakup, dlatego na dwa wejścia...
>

Skoro tak, to bierz po prostu piecyk z dwoma wejściami. Jeżeli to jest do grania domowego to jakiś super piecyk Fendera za 5k zł Ci nie potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 15:08, 666Nergal666 napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy opłaca się kupować

http://allegro.pl/item448364669_gitara_elektryczna_j_d_duke_10_t_czarny_mat.html



Mam akustyka od J&D i jest niezły. Ja bym kupił tego elektryka (o ile nie masz więcej pieniędzy), w tej cenie możesz też otrzymać niektóre modele washburn''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 09:01, dualowiec napisał:

Skoro tak, to bierz po prostu piecyk z dwoma wejściami. Jeżeli to jest do grania domowego
to jakiś super piecyk Fendera za 5k zł Ci nie potrzebny ;)


Nie 5k to ja nawet nie mam do wydania, a jeszcze przecież gitarkę chcę kupić... no cóż na razie szukam, ale np. w te wakacje w sklepie muzycznym(Sklep muzyczny Riff - kryptoreklama ;]) była przecena aż o 70% i piecyk Marshall(modelu niestety nie pamiętam) z dwoma wejściami, może nie jakiś super ale mi by wystarczył, kosztował(był przeceniony z 1099zł) 329zł, więc jak dla mnie git, trzeba będzie jakiejś podobnej promocji w święta, albo po nowym roku poszukać(żałuję, że go nie kupiłem, ale może znajdę lepszy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 18:17, michal hunter napisał:

Siema, mam pytanie chce kupić nowe struny do gitary tylko nie wiem kompletnie jakie.
najlepjej zeby była takie ogulne na których moge grać cięzki metal,rocka ale też lekkie
brzmienie na clean???



Są takie struny z metalicznym podźwiękiem ale nie pamiętam jak się nazywają dokładnie. One się bardzo nadają do grania metalu i dają niezły efekt xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś mniej więcej jak ustawić wzmacniacz, żeby brzmiał jak gitary w Amon Amarth/Dismember(drive,bass,miid,treble), nie wiem jak to opisać.... żeby było takie mięsiste, nasycone i ostre, nie weim jak to powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś poda "instrukcje gitary elektrycznej" bo nic o niej nie wiem a niedługo oddam zakup i zastanawiam sie czy ma to byc klasyk czy elektryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:22, kindziukxxx napisał:

czy taki zestaw na naukę będzie dobry, bo chcę zacząć soją przygodę z gitarą i się zastanawiam
:) http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/paki-gitarowe/squier-bullet-pack

mimo iż sam dopiero będę zaczynać to się wypowiem :) wg mnie ten zestaw na pewno nie jest zły... nauczysz się na nim grać a i posłuży ci dłużej jeżeli nie będziesz miał możliwości wymiany na coś super profesjonalnego... np. Gibsona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się