tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 21:50, Metal-jestem napisał:

> Tylko struny nylonowe sie związuje, nie ma tam kołeczków na końcu.
Są takie struny nylonowe, które mają takie kołeczki.

Potwierdzam sam takowe posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 22:07, BANITA PL napisał:

> > Tylko struny nylonowe sie związuje, nie ma tam kołeczków na końcu.
> Są takie struny nylonowe, które mają takie kołeczki.
Potwierdzam sam takowe posiadam :)


Ok, to przepraszam z takimi się nie zetknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 21:26, pelo94 napisał:

Tylko struny nylonowe sie związuje, nie ma tam kołeczków na końcu.

To akurat mało istotne. Struny nylonowe obwiązuje się dziecinnie łatwo. Takie to proste, że aż przyjemne.

Tylko... o co chodzi z tą regulacją naprężenia gryfu...? Słyszałem, że struny stalowe mogą zniszczyć klasyka przez swoją siłę naciągu, ale odwrotnie chyba nie powinno być problemów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy istnieją gitary elektro-akustyczne ze strunami nylonowymi? Nie mogłem znaleźć informacji na ten temat w internecie, a mimo to mam wrażenie, że już nie raz widziałem w realu taki instrument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:15, sprite39 napisał:

Tylko... o co chodzi z tą regulacją naprężenia gryfu...? Słyszałem, że struny stalowe
mogą zniszczyć klasyka przez swoją siłę naciągu, ale odwrotnie chyba nie powinno być
problemów...?


Przy standardowych strunach w gitarze akustycznej, gryf(a właściwie pręt napinający) ustawiony
jest tak żeby równoważyć siłę naciągu strun stalowych(pozostając w pozycji delikatnej łódeczki), jeśli założymy
struny ze słabszym naciągiem gryf odegnie się w drugą stroną i będzie trzeba to skorygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:19, sprite39 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy istnieją gitary elektro-akustyczne ze strunami
nylonowymi? Nie mogłem znaleźć informacji na ten temat w internecie, a mimo to mam wrażenie,
że już nie raz widziałem w realu taki instrument.


Nie ma elektro-akustyka z nylonami, są elektro-klasyki.
Np.
http://www.mastersound.pl/index.php?akcja=opis&iKatId=61&iProdId=5166

Proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to ma cel...

W takim układzie to po co elektro-akustyki i elektro-klasyki? Powinno zostać akustyki jeśli można założyć do nich nylony.

Ludzie zakładanie nylonów do akutyka mija się z celem. Nie lepiej kupić sobie gitarę przeznaczoną na nylony?
Akustyk z nylonami nie jest juz akustykiem.
Ale to moje zdanie, każdy może uważać co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:15, sprite39 napisał:

Tylko... o co chodzi z tą regulacją naprężenia gryfu...? Słyszałem, że struny stalowe
mogą zniszczyć klasyka przez swoją siłę naciągu, ale odwrotnie chyba nie powinno być
problemów...?


Mój kumpel założył do starego klasyka struny stalowe i mu gryf pękł :D Więc nie radzę ryzykować :D
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 17:43, BANITA PL napisał:

> Tylko... o co chodzi z tą regulacją naprężenia gryfu...? Słyszałem, że struny stalowe

> mogą zniszczyć klasyka przez swoją siłę naciągu, ale odwrotnie chyba nie powinno
być
> problemów...?

Mój kumpel założył do starego klasyka struny stalowe i mu gryf pękł :D Więc nie radzę
ryzykować :D
Pozdrawiam ;)

Eee... Npisał że odwrotnie, czyli nylony do akustyka, czyli mniejsze naprężenie gryfu więc raczej nie pęknie ;)
Też pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 20:30, akwyx napisał:

> > Tylko... o co chodzi z tą regulacją naprężenia gryfu...? Słyszałem, że struny
stalowe
>
> > mogą zniszczyć klasyka przez swoją siłę naciągu, ale odwrotnie chyba nie powinno

> być
> > problemów...?
>
> Mój kumpel założył do starego klasyka struny stalowe i mu gryf pękł :D Więc nie
radzę
> ryzykować :D
> Pozdrawiam ;)
Eee... Npisał że odwrotnie, czyli nylony do akustyka, czyli mniejsze naprężenie gryfu
więc raczej nie pęknie ;)
Też pozdrawiam


No tak niedoczytanie przepraszam (sorki za offtop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 17:22, pelo94 napisał:

Ludzie zakładanie nylonów do akutyka mija się z celem. Nie lepiej kupić sobie gitarę
przeznaczoną na nylony?
Akustyk z nylonami nie jest juz akustykiem.

Z tym, że klasyk nie posiada ani wcięcia, ani 21 progów, ani stalowego pręta wbudowanego w gryfie, wzmacniającego konstrukcję instrumentu (jest on raczej wbudowany ze względu na silny naciąg strun stalowych, ale drogą dedukcji można wywnioskować, iż gitara z takim prętem jest po prostu wytrzymalsza i mnie podatna na złamanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:56, sprite39 napisał:

> Ludzie zakładanie nylonów do akutyka mija się z celem. Nie lepiej kupić sobie gitarę

> przeznaczoną na nylony?
> Akustyk z nylonami nie jest juz akustykiem.
Z tym, że klasyk nie posiada ani wcięcia, ani 21 progów, ani stalowego pręta wbudowanego
w gryfie, wzmacniającego konstrukcję instrumentu (jest on raczej wbudowany ze względu
na silny naciąg strun stalowych, ale drogą dedukcji można wywnioskować, iż gitara z takim
prętem jest po prostu wytrzymalsza i mnie podatna na złamanie).


Prosżę wejść na link, który podałem w wcześniejszych postach to zobaczysz wcięcie.
Nylony nie mają takiego naciągu jak metalowe, więc pręt nie jest potrzebny. Gdyby był zostałby wmontowywany seryjnie w klasykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra mam sprawę, chcę wymieniać przetworniki z tych moich niemarkowych na http://www.zzounds.com/item--DIMPAFBK tak na humba, tylko problem bo u mnie jest miejsce tylko na 3 single więc kupuje dodatkowo inną płytkę http://www.guitarproject.eu/Pickguard_typ_STRATOCASTER_kolor_bialy_perlowy-7.html i tu pytanie czy będzie ta płytka pasowała bo gdzieś niby czytałem że squiery mają pomniejszony korpus, więc nie wiem , ale wydaje mi się że nie powinny, dlatego pytam was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny, muszę Was zapytać o zdanie w pewnej sprawie.

Zaznaczam temat na wstępie: gitary z Allegro.pl - warto czy nie...?
Jestem w dość niezręcznej sytuacji, a mianowicie chciałbym wreszcie zacząć grać publicznie na elektro-klasyku (na dobry początek w scholi kościelnej ^^). Dnia dzisiejszego zawitałem do sklepu muzycznego. Czego potrzebuję? Wzmacniacza (460 zł), gitary (ok. 1000 zł), paska do niej (15 zł). To ceny sklepowe. Wychodzi razem ok. 1500 zł.
Teraz allegro.pl - http://allegro.pl/item544733950_gitara_elektro_klasyczna_msa_perfekcyjna_importer.html
Wszystko co widzicie na tym linku kosztuje 259 zł (na razie bez wzmacniacza). Sprzęt i użytkownik mają bardzo dobre oceny.

Czy warto pomyśleć o zakupie tej gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem otóż na moim LINE6 na kanale "crunch" próbuje ustawić jakieś dobre hard rockowe brzmienie i niemogę za cholere do takiego dojść ktoś pomoże ? żeby było agresywne

do ustawienia mam tak:

Drive
Bass
Mid
Treble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 18:59, sprite39 napisał:

Witam po raz kolejny, muszę Was zapytać o zdanie w pewnej sprawie.

Zaznaczam temat na wstępie: gitary z Allegro.pl - warto czy nie...?
Jestem w dość niezręcznej sytuacji, a mianowicie chciałbym wreszcie zacząć grać publicznie
na elektro-klasyku (na dobry początek w scholi kościelnej ^^). Dnia dzisiejszego zawitałem
do sklepu muzycznego. Czego potrzebuję? Wzmacniacza (460 zł), gitary (ok. 1000 zł), paska
do niej (15 zł). To ceny sklepowe. Wychodzi razem ok. 1500 zł.
Teraz allegro.pl - http://allegro.pl/item544733950_gitara_elektro_klasyczna_msa_perfekcyjna_importer.html
Wszystko co widzicie na tym linku kosztuje 259 zł (na razie bez wzmacniacza). Sprzęt
i użytkownik mają bardzo dobre oceny.


Jeśli chodzi o ogólnie o akustyki to ja bym kupił w sklepie gdzieś gdzie mogę ograć, wiesz w takich gitarach tego samego modelu mogą sie skrajnie różnić, co do wzmaka, tu wiekszych zastrzeżeń nie mam, bo sam zakupiłem przez neta.
Jeśli chodzi o przydatne linki:
www.guitarcenter.pl
www.bigbeat.pl
I oczywiście okazje na allegro :D
BTW.
Patrzyłem to co dałeś w linku... stary dobre elektroakustyki zaczynaja sie od 1000 wzwyż, nie lepiej kupić porządnego akustyka i przystawić mikrofon? ja znam wiele osób co tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 19:28, Mateusz9214 napisał:

Jeśli chodzi o ogólnie o akustyki to ja bym kupił w sklepie gdzieś gdzie mogę ograć,


Ja tylko zwrócę uwagę na to, że kolega chce kupić elektro klasyka, a nie akustyka. A to jednak różnica :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:28, Mateusz9214 napisał:

Patrzyłem to co dałeś w linku... stary dobre elektroakustyki zaczynaja sie od 1000 wzwyż,

I tu już moglibyśmy zacząć dyskutować, gdyż mam nieco inne poglądy na ten temat.
Nigdy nie wiesz kiedy walniesz instrumentem o ścianę, nigdy nie wiesz kiedy się przewróci, nigdy nie wiesz kiedy go upuścisz. W takiej sytuacji - czy gitara nowa czy stara - gryf złamany.
Tak na to patrzę i jestem raczej za wymienianiem gitary co jakiś czas (mówię tu oczywiście o latach).
Ale nie chcę naprawdę na ten temat dyskutować.
W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 18:59, sprite39 napisał:

i użytkownik mają bardzo dobre oceny.


Tak cena jest dobra, tylko trzeba pamiętać, że zazwyczaj cena=jakość. Za tą cenę nie oczekuj niczego wielkiego. Poza tym widzę, że dochodzi tu wiele mniejszych (paski itp) lub większych (osprzęt elektryczny) drobiazgów, które też muszą być zawarte w cenie... Podsumowując - nie wiem czy to najlepszy pomysł. Może tak jak kolega mówi popróbować z mikrofonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się