tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2009 o 23:33, wsaadman napisał:

Może mi ktoś z czystym sercem polecić Epiphone Les Paul Prophecy (GX albo EX)... W zasadzie
nie wiem czy lepiej by mi było grać na aktywnych przetwotnikach, na których jeszcze nigdy
nie grałem. Duża różnica pomiędzy pasywnymi? I która gitara brzmieniowo lepsza (wierze
na słowo, nie mam dźwięku w kompie :d).


Kup coś z S-Coilami ;p Strata albo Tele ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 11:15, Red_Rabbit napisał:


Ja na twoim miejscu wybrał bym LANEY''a a to dlatego że ma większą moc a co za tym idzie kiedy dasz głośniej dźwięk będzie bardziej wyrazisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich mocach to żadna różnica czy tranzystor czy pół lampa, najlepiej jakbyś się udał do jakiegoś muzycznego i obadał co ci bardziej pasuje. Jednak panuje przekonenie że Lanleyów do 1000zł się nei kupuje bo średnie to, chociaż nie grałem złego nie moge o tym piecu powiedzieć. Zaś na tym marshallku grałem, ma świetny przester do tego jakiś ibanez z aktywnymi emg i wogóle wywal w kosmos był jak ogrywałem. Więc z czystym sumieniem moge ci polecić tego marshallka.

Jednak nie rozumiem po co kupować takie piece 50-60wat, bo ani do domu tego nie można bo zagłośne ani na próbe bo nie przebijesz sie przez perke, chyba tylko na jakieś solowe wystepy z samą gitarą. Jeżeli myślisz o graniu w zespole to dozbieraj to 200-300zł i kup 100wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2009 o 21:14, GothixPL napisał:

Jednak nie rozumiem po co kupować takie piece 50-60wat, bo ani do domu tego nie można
bo zagłośne ani na próbe bo nie przebijesz sie przez perke, chyba tylko na jakieś solowe
wystepy z samą gitarą. Jeżeli myślisz o graniu w zespole to dozbieraj to 200-300zł i
kup 100wat.


Co do stwierdzenia że 50 nie przebije berki to się grubo mylisz ludziom udaje się 15 przebić, ja mam 30 grałem z perką i normalnie mój piecyk wyrabiał;] To 50 z pewnością do perki by wystarczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba te 15 i 30 to lampowe to uwierzę, bo na tranzystorach nie da rady, chyba że jakiś beznadziejny zestaw perkusyjny a bębniarz nie umie walic w gary to wtedy zrozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:34, GothixPL napisał:

To chyba te 15 i 30 to lampowe to uwierzę, bo na tranzystorach nie da rady, chyba że
jakiś beznadziejny zestaw perkusyjny a bębniarz nie umie walic w gary to wtedy zrozumiem...


Normalne tranzystory i jak grasz Hard rock to trzeba porządnie przywalić w gary... więc da się grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił ale jak będziesz grał na 30w, dojdzie do tego bas, wokal i ta perka to ciebie wszystko zagłuszy, a jak będziesz miał 100wat to wszystko na luzie będziesz grał zresztą dodać do 200 zł do 100wat to żaden wydatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:59, Sam_Fisher napisał:

Przerwę Waszą fascynującą dyskusję, bo mam pytanie: testował ktoś coś takiego http://allegro.pl/item686954567_gitara_elektryczna_treningowa_rd_akc_mp3.html
i wie, czy jest warte polecenia? ;)


Moim zdaniem kiego czegoś jest bez sensu strata kasy.... Lepiej dać sobie z tym spokój !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, stary... Daruj sobie...

Jako, że ktoś zwinął mi Kramera, to czy ktoś może mi polecić bass do kwoty 600-800zł?

Zależy mi na graniu thrashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 16:43, el-coyote napisał:

Planuje sobie kupic pierwsza gitare elektryczna do 1000zl

co sadzicie o tej:
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/manufacturers_id/113/products_id/8739

Hmm... no z tego co tu widzę to nie jest jakaś specjalnie zła, ale... tak przyznaje się - nigdy nie słyszałem o tej firmie...
PS - wejdź na stronę, albo dwie wcześniej - tam rumcajsev pytał o gitarki do 1000zł
Nawet linki ci dam :d
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=4092

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=4090

Jeszcze ibanezy były jakieś do 1000zł (bodajże z serii RG) - polecam sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heil!

Przybieram się do zakupu gitary basowej i mam na oku trzy modele:
Yamaha RBX 270
SamickFN 54
Marathone Jbb

Co sadzicie o tych firmach/modelach ew. jaką inną gitarę basowa polecacie w granicach 1300-1400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem niewiele osób tutaj posiada basy. Polecam zadać to pytanie na forum magazynu Gitarzysta, bądź na innym forum stricte gitarowym. Szybciej otrzymasz satysfakcjonującą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się