tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

No bez przesady! 4 stówy!!! Przecież kolega Fucio napisał, że za gitarę zapłacił 250 zł za swoją gitarę.
Fucio -> jaką gitarę (nazwa) kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co ty, też zastanawiam się nad kupnem gitary, ale nie widzi mi się już na starcie wydawać pół tysiaka. :D Przekopałem trochę internetu, dowiedziałem się w sumie, że za 200-300 złotych raczej trudno kupić dobrą gitarę, masz do wyboru tylko słabe i bardzo słabe. Poniżej dwustu masz już tylko badziewia, totalne badziewia i rozpałki do pieca. ;] Sam na razie zastanawiam się nad czymś takim=> http://www.allegro.pl/item679454119_markowa_gitara_akustyczna_4_4_j_d_ag_6_gratisy.html
Z tego co wyczytałem, to jeśli już trzeba kupić gitarę za taką kasę, to właśnie to - mniejsze zło. :D

@ZO_S_O
Sprawdzałeś w ogóle co jest na końcu linków, które podałeś? Tak z ciekawości pytam, może gitara 12-strunowa to jest faktycznie dobry wybór dla początkującego, ja się nie znam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 00:58, rob006 napisał:

Sprawdzałeś w ogóle co jest na końcu linków, które podałeś? Tak z ciekawości pytam, może
gitara 12-strunowa to jest faktycznie dobry wybór dla początkującego, ja się nie znam
;]

Yu''re right man... I f***ed it :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 08:18, Rumcajsev napisał:

To powonno być "I''ve fucked this up" ;)

Co bardziej wymagający dopiszą sobie to "up"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:27, Harrolfo napisał:

Fucio -> jaką gitarę (nazwa) kupiłeś?

Durango, takie coś... http://gitary.com.pl/index.php/catalog/catalogview/action/detail/product%5Bcatalog_id%5D/636/?SGLSESSID=869969543fd31264008224f26b325c45&/1/ Według mnie jest to dobra gitara dla tych, którzy chcą zacząć naukę gry, ale boją się, że jak kupią od razu drogiego elektryka, to im się znudzi i stracą pieniądze (np. ja). Tym którzy są zainteresowani grą klasyczną poleciłbym jednak coś droższego...
Tak czy siak, uważam, że jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoj. Doradźcie coś, mam na zakup gitary jakieś 1000zł + 400-500zł na piecyk. Grać chciał bym rocka i metal, i fajnie jak by miała jeszcze kształt stratocastera ;)
To będzie pierwszy mój elektryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tylko inne propozycje, więc tamtego już nie wymieniałem ;)
Chociaż nie zmienia to faktu, że najchętniej wziąłbym ten od Orange ( lub od VOX'a ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:27, Harrolfo napisał:

No bez przesady! 4 stówy!!! Przecież kolega Fucio napisał, że za gitarę zapłacił 250
zł za swoją gitarę.

I co z tego ? Gdybym polecił Ci akustyka za 20 zł z allegro i powiedział, że dobry sprzęt, też byś kupił ?
W takim razie w ramach oszczędności polecam kupić Ci ten sprzęt:
http://www.allegro.pl/item675928273_gitara_klasyczna_za_49_90_niemozliwe_sprawdz.html
Owszem, jest uszkodzona, ale co tam, kupisz 2 i złożysz w 1 !
A tak na serio, kupowanie gitary poniżej pułapu 400 złotych nie ma żadnego sensu, nawet dla początkującego.
Gitara którą polecił Ci Fucio, jest jakaś powiedzmy dziwna. Bo nie dość, że to gitara marki gitara, to nie wygląda jak typowy Akustyk, tylko klasyk z innymi strunami.
Nawet jak gitara za 4 stówy Ci nie podpasuje, to można ją zawsze odsprzedać komuś na allegro... A jak Ci się spodoba, to w przy kupnie elektryka też można ją odsprzedać.

Ze swojej strony polecam to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/epiphone-dr100-na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:50, gogiell napisał:

Nawet jak gitara za 4 stówy Ci nie podpasuje, to można ją zawsze odsprzedać komuś na
allegro... A jak Ci się spodoba, to w przy kupnie elektryka też można ją odsprzedać.


To nie lepiej kupić gitarę za 2 stówy i jak się nie spodoba to ją odsprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że grałem już na paru sprzętach z tej półki cenowej i granie na nich to przynajmniej dla mnie straszna męka. Nie wiem w jaki sposób mógłbym się na takim "czymś" nauczyć grać. Grałem nawet na gitarce z allegro która miała źle nabite progi :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:50, gogiell napisał:

Gitara którą polecił Ci Fucio, jest jakaś powiedzmy dziwna. Bo nie dość, że to gitara
marki gitara, to nie wygląda jak typowy Akustyk, tylko klasyk z innymi strunami.

Masz racje, jest trochę dziwna. Tylko metalowe struny i pręt w gryfie czyni z niej akustyka... Nawet sprzedawca (raczej nie wiele wiedzący o gitarach) myślał, że to klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:00, gogiell napisał:

Problem taki, że grałem już na paru sprzętach z tej półki cenowej i granie na nich to
przynajmniej dla mnie straszna męka.


Może dla ciebie, ale ktoś kto nigdy gitary nie trzymał w rękach, może nie zauważyć różnicy. :D A taką osobę bardziej od gry odstraszy konieczność wydania 5 stów, niż brzmienie nie takie jak trzeba. Jak komuś gitara nie będzie przeszkadzała, to będzie na niej brzdąkał, jak zechce coś lepszego, to zawsze będzie mógł ją sprzedać - podobna filozofia jaką ty zaprezentowałeś, z tą różnicą że na starcie wystarczy mieć 200-300 złotych, a nie 2 razy tyle ;].

A co do gitary Fucio - może to jakaś hybryda 2w1 - zakładasz struny nylonowe i masz klasyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:10, rob006 napisał:

A co do gitary Fucio - może to jakaś hybryda 2w1 - zakładasz struny nylonowe i masz klasyka
:P

Dokładnie, ale podobno to przereklamowana opcja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się