tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2010 o 12:20, theZoSo napisał:

GITARO! - odpowiadajże! Czy kupienie Vintage V100 i wymienienie przetworniczków z oryginalnych
Wilkinsonowych na set Duncanów SH-2 i SH-4 to dobry/opłacalny pomysł? Bo jest to jeden
z moich dwóch wymyslonych sposobów na kupno/posiadanie dobrego nowego sprzętu.


kup Standarda, wyjdzie Cię chyba lepiej, no chyba że na kimś chcesz się wzorować to zostawiam wolną rękę, ale jak chcesz się bawić w wymienianie przetworników, to kup coś chińskiego prawie ze "no name" z dobrą Dechą, i wtedy wymieniasz przetworniki i potencjometry i masz dobra gitarę


Edit: wpadnij na IRca i daj mi Voica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej domówce moja gitara przeszła małe załamanie. Dokładniej tam gdzie wkłada się kabel prowadzący od pieca, coś w środku się poluzowało i to co trzymało kabel zapadło troszkę w głąb gitary, że po włożeniu wtyczki ta od razu wypada. Tutaj pytanie, czy jest to na tyle prosta operacja, że można samemu rozkręcić gitarę i spróbować to naprawić, czy lepiej mimo wszystko zawieźć ją do jakiegoś profesionalisty (czyt. gość w sklepie)? Btw, ostatnio, właśnie na w/w domówce ze znajomymi zrobiliśmy mały koncert, perkusja, bas i gitara elektryczna. Mimo, że kompletnie się nie przygotowywaliśmy do grania razem tak wyszło nam to zajebiście improwizując, w dodatku pierwszy raz poczułem się jak na scenie grając z innymi instrumentami niż tylko z drugą, czy z trzecią gitarą ; ] Świetne doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz to samemu poprawić (w sumie tego się nie da nawet nazwać naprawą ;)). Odkręcasz płytkę z tyłu gitary i dociskasz gniazdo.

Prawdopodobnie wypadła Ci nakrętka od zewnątrz, dlatego gniazdo wchodzi do środka, w tym przypadku musisz użyć nowej nakrętki. Jeśli będziesz kupował, to pamiętaj, by brać niską, nie normalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam gitarę, niestety klasyczną i niestety z ''trefnymi'' strunami. Była kiedyś dobra zajawka, to się kupiło, nauczyło i grało, teraz też czasami się zagra ale nie tak dużo jak kiedyś. Gitara ma może z dwa lata, pudło i gryf i wszystko inne prócz strun jest w nienagannym stanie :)
Zastanawiam się nad sprzedażą gitary. Warto sprzedawać czy myślicie, że kiedyś może się jeszcze przydać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam klasyka (elektryka też :), ale jeszcze z niego [klasyka] korzystam do utworów typu The Unforgiven (wstęp na klasyku, reszta na elektryku), czy Nothing Else Matters.
A jak mamy wycenić, to podaj model gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 16:25, Harrolfo napisał:

Ja wiem? Jakieś 650 zł?


Dobre i to, w sumie dołoży się pokrowiec + kostki i troszkę więcej się zgarnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 19:41, ThimGrim napisał:

O, ukazało się nowe Guitar Pro.


Już jakiś czas temu. Swoją drogą, nie polecam za bardzo. Jedyna różnica to diametralnie zmieniony interfejs oraz masa nowego RSE. Osobno piecyki, efekty, equalizery itd. MIDI już w ogóle nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 20:30, kuba9876543210 napisał:

Jak sie sprawuje nowe RSE? Przede wszystkim czy brzmi lepiej? ;)


brzmi realistycznie, tylko że zasobożerność jest masakryczna, do czasu aż nie będe miał 2 jajowgo proca nie mogę podchodzić , a każdy efekt możesz samodzielnie modyfikować jakby sam kręcił gałkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 21:43, kuba9876543210 napisał:

No to musze sprobowac :D
U mnie raczej nie bedzie ciac (C2Q Q9300 @ 3,25GHz) :)

dźwięki można naprawdę wszelakie ukręcić, to ściągaj i próbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 20:30, kuba9876543210 napisał:

Jak sie sprawuje nowe RSE? Przede wszystkim czy brzmi lepiej? ;)


No brzmi lepiej, ale trochę trzeba pokombinować, żeby dobre distortion uzyskać. Najłatwiej to akustyczne przetwarzać na jakieś delaye, wahy, chorusy... Jest tego trochę, choć po jakimś czasie zabawa efektami zaczyna nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzucam dość kiepskim nagraniem. Nie bić, nagrywałem na raz, wiem że zjeeebanie wyszło :P

Ale liczy się brzmienie. Jeśli chodziło Ci o takie thrashowe, heavy metalowe klimaty. Może chodziło o wyrywająće jaja szatańskie brzmienia prosto z piekła :P

W każdym razie łap.

http://w641.wrzuta.pl/audio/2OEqfeIkKpT/boss_me-25_test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się