tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2010 o 12:05, xmarqinaxnellx napisał:

Hej hej po latach ;)
Moglibyście zaproponować trochę kawałków/riffów/solówek - godnych nauczenia się? Ostatnio
mało grywałam, więc przydałyby się jakieś kawałki motywujące do grania.

Solo nothing else matters, bądź unforgivena ; ]
Do tego - standard - to wszystko co wymienią i zapewne już wymienili koledzy i jakaś nirvana, aczkolwiek NIC z Nevermind bo to żałośnie proste jest. Przesłuchaj sobie In Utero i tam popatrz - takie np. Serve the Servants ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 12:05, xmarqinaxnellx napisał:

Hej hej po latach ;)
Moglibyście zaproponować trochę kawałków/riffów/solówek - godnych nauczenia się? Ostatnio
mało grywałam, więc przydałyby się jakieś kawałki motywujące do grania.


Solo Zakka Wylde''a-Sold My Soul ;D Chyba, że grasz już lepiej to Lucretia i Tornado Of Souls Megadethu. Kocham grać te solówki, w dodatku obie piosenki aż ociekają zajebistymi riffami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Paranoid" Black Sabbath''a - bo to chyba najłatwiejszy riff na świecie. W ogóle to wszystko Black Sabbath''a :P A może i coś Pantery - Walk, Cowboys from Hell. Ew. Whole Lotta Love - Zeppelinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spiszę więc sobie, żeby mieć łatwiejszy dostęp:)

Solo "Sweet Child O'' Mine"
Całe "Ain''t no sunshine", początek do "Paint it Black", główna część "Sunshine of your love"
Raining Blood Slayera, Solo Zakka Wylde''a-Sold My Soul , Lucretia i Tornado Of Souls Megadethu, Serve the Servants, "Paranoid" Black Sabbath, Pantera - Walk, Cowboys from Hell, Whole Lotta Love - led Zeppelin


Resztę na razie wymienionych już umiem;)


> nirvana, aczkolwiek NIC z Nevermind bo to żałośnie proste jest.

Ale za to jak brzmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś wskazówki co do grania typowo thrashowych gallop riffów, może jakiś poradnik w necie czy coś ? bo właśnie sobie wykręciłem fajne brzmienie na piecu ale nigdy nie mogłem tak elegancko ponapierdalać, zastanawiam sie czy potrzeba poprostu dużo ćwiczenia tego czy coś źle robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 12:07, Harrolfo napisał:

Solo "Sweet Child O'' Mine" z łatwiejszych

Khem... chodzi Ci o intro czy to solo z kaczuchą pod koniec? Bo tego drugiego do łatwiejszych bym nie zaliczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:33, theZoSo napisał:

Khem... chodzi Ci o intro czy to solo z kaczuchą pod koniec? Bo tego drugiego do łatwiejszych
bym nie zaliczył...


Wydaje mi się, że chodzi mu o ten fill po refrenie ;p Chociaż samo solo też jakieś strasznie trudne nie jest, raczej taki medium skill jest wymagany do zagrania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... początek jest łatwy, to fakt. Ale dalsze zapierniczanie po gryfie i kaczuchą jednocześnie raczej "z łatwiejszych" nie jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem struny. I mam pytanie. To normalne, że jak benduję G...to nie brzmi? W sensie nie jest ładny dźwięk, bend, tylko takie...no nie brzmi i tyle. Rozchodzi się ta struna? Wiem, że dość durnowate pytanko, ale nie przypominam se, żebym wcześniej tak miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 21:55, Mateuszencjowaty napisał:

Właśnie wymieniłem struny. I mam pytanie. To normalne, że jak benduję G...to nie brzmi?
W sensie nie jest ładny dźwięk, bend, tylko takie...no nie brzmi i tyle. Rozchodzi się
ta struna? Wiem, że dość durnowate pytanko, ale nie przypominam se, żebym wcześniej tak
miał.


no jak dopiero co zmieniłeś, to na początku ze strunami dzieją się dziwne rzeczy :) jutro zobacz jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sprawdź jak ona tam na siodełku, bo w akustyku tak czasem mam że mi nie "siedzi" i trzeba ją tam dokładniej "usadowić" bo jak nie to jest taka... pusta XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powie, czy dobry mam plan zajęć i co ew. w nim zmienić.
1. Akordy, skale
2. Poprawa techniki gry, czyli wszystko co mi nie wychodzi.
3. Solówki.
4. Tapping.
5. Zabawa i granie utworów. Czyli improwizowanie i po prostu sprawianie sobie przyjemności z grania.

Na pierwsze 4 poświęcam +- 30 min dziennie, na drugie mniej więcej 1,5 h.
P.S Musze się nauczyć wykonywać te cholerne bendy! Chciałem się zabawić w Vaia na sucho i znowu mi pękła struna! Nie wiem jakim cudem, bo wysoko nie podciągnąłem. No ale teraz przynajmniej kupię sobie DR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to moze strune wyzsza podciagaj i dopoki sie nie nauczysz dobrze podciagac, to nie szarzuj za bardzo z ta najciensza. Co prawda ja takich problemow nie mialem, ale nauczyciel mi mowil jak zaczynalem bendy robic, zeby najpierw najcienszej nie podciagac, bo poczatkujacym zdarza sie, ze peka im. Mimo wszystko, najciensza tez podciagalem powyzej jednego tonu i nic nie peklo.
Co do pkt. 3 i 4 to grasz jakies swoje kompozycje czy czyjes?
I w sumie wszystkie punkty mozna laczyc :) a pkt. 2 bedzie podczas samego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś trefna menda była....Nawet nie cały ton podciągnąłem i JEBS po łapach :P Teraz zamówię bez walonej owijki, biorę 18p zwykłe :P Już całego kompletu nie będę kupować, bo ten jest świeży jeszcze, 1 dniowy :> Ale pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło :) Ale to był znak, żeby więcej nie kupować kompletów z owijaną G xD

Widzę, że nade mną koleś podobnie miał :] Tylko jak się "bawił" w Vaia, to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2010 o 14:57, xmarqinaxnellx napisał:

Solo "Sweet Child O'' Mine"
Całe "Ain''t no sunshine", początek do "Paint it Black", główna część "Sunshine of your
love"
Raining Blood Slayera, Solo Zakka Wylde''a-Sold My Soul , Lucretia i Tornado Of Souls
Megadethu, Serve the Servants, "Paranoid" Black Sabbath, Pantera - Walk, Cowboys from
Hell, Whole Lotta Love - led Zeppelin


Dzięki za spisanie tego, też mi się przyda ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:55, Harrolfo napisał:

Które struny są lepsze?
Te:
Dean Markley Classical Concert STD 28-42
Czy te:
D''Addario EJ27N
?

Ja osobiscie lubie Deany... ale blue steele...
Nie wiem czy pojęcie "lepsze" jest odpowiednie... chyba struny to w duzej mierze sprawa wlasnych upodoban i gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się