tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2010 o 18:57, Jcl napisał:

Po jakim mniej więcej czasie byliście w stanie zagrać solo z Master of Puppets?


Master to nie jest jakiś specjalny majstersztyk. Nauczysz się poprawie i w miarę szybko kostkować z góry i zagrasz jak w oryginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat Stairwaya?
Ja do tej pory grałem ze słuchu, głównie wszystkie favourite band, ale teraz mam dużo czasu i mnie naszło na coś innego i na granie z tabów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 21:46, Jcl napisał:

Czemu akurat Stairwaya?
Ja do tej pory grałem ze słuchu, głównie wszystkie favourite band, ale teraz mam dużo
czasu i mnie naszło na coś innego i na granie z tabów.


bo to moim zdaniem najlepiej wyrabia place do gry i uczy podstawowych ruchów, no i dobrze brzmi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 01:53, Ksar666 napisał:


Marshall nie, seria MG to naprawdę gówno. Z takim laneyem się nie zetknąłem, niby ma dużo efektów, ale może być gówniany też, takie nowości z bajerami są często średnie.

Jaka moc Cię interesuje bo marshall widze 100 wat a laney juz tylko 20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 02:42, xefs napisał:

Marshall nie, seria MG to naprawdę gówno. Z takim laneyem się nie zetknąłem, niby ma
dużo efektów, ale może być gówniany też, takie nowości z bajerami są często średnie.


Jaka moc Cię interesuje bo marshall widze 100 wat a laney juz tylko 20 ?

Nie, na mocy mi nie zalezy...Po prostu widzialem tani piec 100 W i sie zastanwialem jakies to jakosci ; P 20 W jak najbardziej wystarczy, moze byc cos uzywanego....jak bedzie mialo wiecej mocy to tez zle nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 03:14, Ksar666 napisał:


Może być :) jak masz 500zł to dokupisz jakąś kostke i będzie dawał czadu ;p

Możesz też sprobować z hybrydą, coś takiego, kolega ma takiego voxa tylko 30 i jest całkiem niezły z tego co grałem i słyszałem :)

http://allegro.pl/vox-ad15vt-valvetronix-15w-hybrydowy-tanio-i1364704444.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 01:53, Ksar666 napisał:


jak dla mnie to nie piec a sam head ;] przynajmniej ten marshall

jak coś polecam
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-15r za 389 zł lub
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/orange-cr20ldx za 471 z wbudowanymi efektami, piecyki orange cieszą się naprawdę dobrymi opiniami, ale ja nie miałem przyjemności słuchania ale jest wart polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze aby nauczyc sie dobrze grac na gitarze, trzeba zaczynac od malego bo jak zaczniemy pozniej, myslimy ze umiemy grac a tak naprawde idzie nam srednio/kiepsko. Czy to prawda? Bo zamierzam kupic niedlugo gitare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 15:48, Razrash napisał:

Slyszalem ze aby nauczyc sie dobrze grac na gitarze, trzeba zaczynac od malego bo jak
zaczniemy pozniej, myslimy ze umiemy grac a tak naprawde idzie nam srednio/kiepsko. Czy
to prawda? Bo zamierzam kupic niedlugo gitare.

Bullshit :P
Niewielu zawodowych i znanych dzisiaj gitarzystów zaczynało od małego. Średnio, zaczynali od jakiegoś 12-13 roku życia. Wszystko zależy, ile czasu poświęcisz na ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gowno prawda ;)
Wazne, ile czasu poswiecasz na granie i nauke, oraz jak efektywnie sie uczysz.

@Jaku_Gahn

nie ma czegos takiego jak melodic metal, najwyzej melodic power albo melodic death ;p
mniejsza o to.. do czego bedziesz to podlaczal?

----

Aha, ja mam pytanie: jak sie gra na gitarze akustycznej bez wciecia (chodzi mi o progi > 12)?! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 15:48, Razrash napisał:

Slyszalem ze aby nauczyc sie dobrze grac na gitarze, trzeba zaczynac od malego bo jak
zaczniemy pozniej, myslimy ze umiemy grac a tak naprawde idzie nam srednio/kiepsko. Czy
to prawda? Bo zamierzam kupic niedlugo gitare.


a Glenn Tipton - gitarę wziął do rąk w wieku 21 lat a nie przeszkadza mu to grać dobrze technicznie ;]


Jaki_Gahn


http://allegro.pl/ibanez-rg-370-dx-i1375087496.html


kuba9876543210

gra się jak na akustyku bez łatwego dojścia do progów więc jesteś trochę przymuszony do grania akordowo jednak nic na siłę, bo jak się uprzesz to i na klasyku można grać solowo w miarę ilości progów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli uwazam ze bede duzo gral bo od dawna chce miec gitare i moim zdaniem jest to dowod na to ze nie jest to chwilowa zachcianka oraz w przyszlosci zamierzam isc na jakas nauke gry na gitarze to bedzie good? Bo wyludzilem od mamy ze kupi mi gitare w poniedzialek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 21:02, Razrash napisał:

Czyli jesli uwazam ze bede duzo gral bo od dawna chce miec gitare i moim zdaniem jest
to dowod na to ze nie jest to chwilowa zachcianka oraz w przyszlosci zamierzam isc na
jakas nauke gry na gitarze to bedzie good? Bo wyludzilem od mamy ze kupi mi gitare w
poniedzialek :)


powinno być dobrze, ale musi to być gitara a nie kawałek drewna imitujący gitarę przez który można się zniechęcić, a lekcjie, mimo wszystko polecam zapisywać się bo pozwalają zapoznać się z podstawami takimi jak trzymać dobrze gitarę itp itd, wszystko zależy jednak od jednostki bo jak ktoś nie ma talentu to ... pozostaje mu kilkakrotnie więcej pracy aby osiągnąć pewien poziom, jednak nie ma rzeczy niemożliwych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak trzymac gitare wiem bo mi kolega pokazywal. Jednak zagralem u niego tylko "gdy sie chrystus rodzi", intro do "atwa" system of a down oraz intro do Nothing Else Matters. Na wiecej czasu nie starczylo ale wiem ze bedzie mi granie sprawiac frajde. Co do gitary, to myslalem nad Washburn OG 200 B: http://guitarcenter.pl/catalog/washburn/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og-200-b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 21:34, Razrash napisał:

Znaczy jak trzymac gitare wiem bo mi kolega pokazywal. Jednak zagralem u niego tylko
"gdy sie chrystus rodzi", intro do "atwa" system of a down oraz intro do Nothing Else
Matters. Na wiecej czasu nie starczylo ale wiem ze bedzie mi granie sprawiac frajde.
Co do gitary, to myslalem nad Washburn OG 200 B: http://guitarcenter.pl/catalog/washburn/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og-200-b


na start bdb wybór, ja tam kupiłem gitarę nigdy wcześniej nie trzymając wiosła w rękach i żyję, jednak kilku moich kolegów kupiło podobnie i dość szybko zrezygnowali, więc różnie to bywa, najgorzej jest jak nie widzisz postępów, bo jak są to nauka to przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się