tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Nigdy nie próbowałem, ale mówię potrzebny Ci jest wzmacniacz, a komp to tylko taka alternatywa :P
Musisz zakupić jeszcze wzmacniacz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przełączasz to na niepodłączonej gitarze, to oczywiste, że nic się nie zmieni ;) Ja dopóki nie miałem pieca, wpinałem gitarę pod głośniki, albo wieże. Wystarczy kupić kabel chinch na duży jack. I tyle. Ale piec musisz prędzej czy później kupić, bo takiego metalowego dźwięku nie uzyskasz bez niego. No chyba, że masz naprawde mocną kartę dźwiękową, to możesz pobrać demko Guitar FX box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w tym temacie pojawia się dużo takich postów typu ''czy mógłby ktoś polecić łatwe piosenki...'', ale przeszukałem tak trochę temat i nie znalazłem niczego co by mnie zainetersowało. Wieć, mógłby ktoś polecić w miare łatwe (ale takie serio łatwe :<) piosenki na akustyczną gitare? Jakiś czas już gram... pare akordów znam i 1 piosenke opanowałem tak jakby... (what''s my age again - blink-182, że tez musiałem się nauczyć piosenki ulubionego zespołu, wcale nie było łatwo, a do dobrego zagrania tego to mi jeszcze dużo brakuje...). Najlepiej gdyby to były jakieś tam... miłosne smuty albo coś... phff :P. Może być na akordy, ale może też być poprostu... bez akordów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:51, m4teU5z napisał:

Podejrzewam, że w tym temacie pojawia się dużo takich postów typu ''czy mógłby ktoś polecić
łatwe piosenki...'', ale przeszukałem tak trochę temat i nie znalazłem niczego co by
mnie zainetersowało. Wieć, mógłby ktoś polecić w miare łatwe (ale takie serio łatwe :<)
piosenki na akustyczną gitare? Jakiś czas już gram... pare akordów znam i 1 piosenke
opanowałem tak jakby... (what''s my age again - blink-182, że tez musiałem się nauczyć
piosenki ulubionego zespołu, wcale nie było łatwo, a do dobrego zagrania tego to mi jeszcze
dużo brakuje...). Najlepiej gdyby to były jakieś tam... miłosne smuty albo coś... phff
:P. Może być na akordy, ale może też być poprostu... bez akordów ?


Dżem-Whisky. To jest piosenka na akordy akurat więc myślę, że trudna nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:51, m4teU5z napisał:

Podejrzewam, że w tym temacie pojawia się dużo takich postów typu ''czy mógłby ktoś polecić
łatwe piosenki...'', ale przeszukałem tak trochę temat i nie znalazłem niczego co by
mnie zainetersowało. Wieć, mógłby ktoś polecić w miare łatwe (ale takie serio łatwe :<)
piosenki na akustyczną gitare? Jakiś czas już gram... pare akordów znam i 1 piosenke
opanowałem tak jakby... (what''s my age again - blink-182, że tez musiałem się nauczyć
piosenki ulubionego zespołu, wcale nie było łatwo, a do dobrego zagrania tego to mi jeszcze
dużo brakuje...). Najlepiej gdyby to były jakieś tam... miłosne smuty albo coś... phff
:P. Może być na akordy, ale może też być poprostu... bez akordów ?


Ja jestem w sumie raczej mniej "zaawansowany" niż ty ale Sweet Dreams wydaje się być banalną piosenką xD (przynajmniej ten w wykonaniu Marilyna Mansona, nie wiem czy w przypadku gitary reszta się jakoś różni bo nie chciało mi się sprawdzać :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)
Mam znów problem... Tym razem chodzi o to, że podłączyłem gitarę pod kompa na wejście liniowe tam gdzie się mikrofon podłącza i gitary nie słychać w głośnikach... gra tak jak normalnie bez podłączenia :( ma ktoś może jakiś pomysł??? pls help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 12:44, Gregory47 napisał:

Jak się nauczę tak porządnie grać to sobie wtedy piec kupie ;P

Mi się wydaje, że jeśli chcesz porządnie grać to musisz mieć piec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna gitary elektrycznej. Aktualnie ćwiczę na klasyku siostry. Wybór padł na Cort''a X2 (wiele pozytywnych opini itp. itd.), odnośnie piecyka mam również pewnego faworyta ( http://www.bigbeat.pl/product_info.php/manufacturers_id/49/products_id/5027) jestem jednak otwarty na propozycję na sprzęt w cenie około 300zł. Poza tym słyszałem że pierwsze struny trzeba dość szybko wymienić więc moje pytanie jest takie; jakie struny zapasowe najlepiej kupić do Cort''a X2?

PS: wydaje mi się iż sklep bigbeat.pl jest dobry i tani więc zależało by mi żeby porpozycje były dostępne w katalogu tego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że zmieniam temat, ale wiem że w tym wątku byle kto się nie wypowiada :) więc mam pytanie, a mianowicie czy zna ktoś jakieś ćwiczenie na palce ale tak, żeby to ćwiczenie można było wykonywać bez gitary??? Nie wiem jakieś ćwiczenie rozciągające albo coś, bo mam trudności czasem żeby z 5 progu szybko na 2 wrócić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Chciałbym się zaopatrzyć we wzmacniacz ok 50-60 watt w cenie 800-900 zł w miare dobry i żeby posiadał przester i kilka dodatkow (reverb, chorus). Czy ktoś posiada wzmacniacz o podobnych parametrach? Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 10:06, kabak5 napisał:

Witam!!!
Chciałbym się zaopatrzyć we wzmacniacz ok 50-60 watt w cenie 800-900 zł w miare dobry
i żeby posiadał przester i kilka dodatkow (reverb, chorus). Czy ktoś posiada wzmacniacz
o podobnych parametrach? Bardzo proszę o odpowiedź

udaj się prędzej na Allegro, tam pełno tego w wymienionych przez Ciebie parametrach, pod warunkiem odbioru towaru osobiście.. ja jednak z doświadczenia polecam kostkę osobno + piec, to daję większe możliwości i nie tylko brzmieniowe ale przede wszystkim, przełączanie efektów stopą nie odrywając rąk od wiosła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 12:44, Gregory47 napisał:

Jak się nauczę tak porządnie grać to sobie wtedy piec kupie ;P

znaczy granie na klasyku a na elektryku to trochę inne bajeczki.. kupować piec radzę i to jak najszybciej, frajda nieopisana.. nawyki, ich trzeba nabrać ;) ..jeszcze ważne jaki styl preferujesz, ale jeszcze nie spróbowałeś wszystkiego więc, przejdź się po sklepach, poproś sprzedawcę niech da Ci sprzęt na wypróbowanie, będziesz wiedział na czym stoisz.. osobiście polecam kostkę osobno.. pisałem wyżej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Czy gdybym kupił piec i podczepił pod niego wiosło to gdybym przełączył na hambuckery to wyszły by takie dźwięki metalowe (dży dży) ??? Czy musiałbym mieć jeszcze jakiś multiefekt ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 13:04, Gregory47 napisał:

Mam pytanie... Czy gdybym kupił piec i podczepił pod niego wiosło to gdybym przełączył
na hambuckery to wyszły by takie dźwięki metalowe (dży dży) ??? Czy musiałbym mieć jeszcze
jakiś multiefekt ???

Nawet jakby się udało(kombiowanie z położeniem), to przester byłby bardzo mały... Ale to nie znaczy, że musisz odrazu kupować efekt - możesz też na piecu ustawić pokrętło "gain", ale i tak nie da to takiego brzmienia. Żeby mieć taki całkowicie metalowy dźwięk musisz kupić efekt - i to nie jakiś-tam multiefekt, ale efekt "kostkę". Poszukaj na allegro efeftu "distortion". Szczególnie polecam te od Boss''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się