tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 19:16, peryfraz napisał:

A taby do utworu AFI- Miss Morder?
Mam jakieś, ale nie brzmi to tak jak powinno...

http://www.ultimate-guitar.com/search.php?s=Miss+murder&w=songs - wejdź w najlepiej ocenione. A jak jeszcze inaczej ci brzmi, to musisz przestroić gitarę do innego stroju - ja tak miałem przy nirvanie ;) Wogóle korzystaj z tej stronki - chyba najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:21, W.S.A.D napisał:

> A taby do utworu AFI- Miss Morder?
> Mam jakieś, ale nie brzmi to tak jak powinno...
http://www.ultimate-guitar.com/search.php?s=Miss+murder&w=songs - wejdź w najlepiej
ocenione. A jak jeszcze inaczej ci brzmi, to musisz przestroić gitarę do innego stroju
- ja tak miałem przy nirvanie ;) Wogóle korzystaj z tej stronki - chyba najlepsza.

Nadal brzmi źle... cyzli to gitara... dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory że przerywam, ale chciałbym prosić o kilka rad, bo mam problem... niby nic ale jednak trochę nurtuje... mianowicie chodzi mi o to, że jestem samoukiem i uczę się grać różnych utworów z tabów, ale najczęściej gram jakiś utwór i dochodzę do trudnego momentu gdzie nie daję w ogóle rady i zaczynam grać co innego i znowu dochodzę do jakiegoś trudnego momentu i wysiadam :P Ogólnie źle mi nie idzie nauka, ale są takie momenty w których kompletnie nie wiem co mam robić... Macie może porady dla początkującego na tego typu problemy, albo jakieś taby z ćwiczeniami albo nie wiem coś do jedzenia albo do picia dzięki któremu nauczę się szybciej grać np. Woda w proszku albo coś:P Bardzo proszę o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:36, Gregory47 napisał:

i albo nie wiem coś do jedzenia albo do picia
dzięki któremu nauczę się szybciej grać np. Woda w proszku albo coś:P Bardzo proszę o
porady :)


amfa, ale nie polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tak samo, jak miałem ja ;-)
Bierz taki trudny utwór. Graj go cholernie powoli. Dużo razy. Bardzo dużo razy.
Po kilku dniach NUDY spróbuj szybciej. Zdziwisz się, ale zauważysz, że idzie. Znowu szybciej. Jeszcze. Mocniej.
I przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to fajnie opisali (no może poza amfą...). A co do piosenek to fajnym wyborem jest "Smells like teen spirit" (z "solówką"), "Zamki na Piasku" Lady panku, a dalej to się przysłuchaj czego byś się nauczył ;) Tylko pamiętaj żeby zawsze starać się grać piosenkę całą, a nie jakieś 2 riffy i koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 21:36, Gregory47 napisał:

Sory że przerywam, ale chciałbym prosić o kilka rad, bo mam problem... niby nic ale jednak
trochę nurtuje... mianowicie chodzi mi o to, że jestem samoukiem i uczę się grać różnych
utworów z tabów, ale najczęściej gram jakiś utwór i dochodzę do trudnego momentu gdzie
nie daję w ogóle rady i zaczynam grać co innego i znowu dochodzę do jakiegoś trudnego
momentu i wysiadam :P Ogólnie źle mi nie idzie nauka, ale są takie momenty w których
kompletnie nie wiem co mam robić... Macie może porady dla początkującego na tego typu
problemy, albo jakieś taby z ćwiczeniami albo nie wiem coś do jedzenia albo do picia
dzięki któremu nauczę się szybciej grać np. Woda w proszku albo coś:P Bardzo proszę o
porady :)

graj po prostu każdy utwór według tabulatur najpierw powoli i po kilku dniach takiego ćwiczenia zauważysz że zaczyna to brzmieć, tak samo miałem z the trooper - Iron Maiden sam wstęp był już straszny , a teraz to brzmi bo musiało być zagrane szybciej, nie martw sie graj dalej wszystko przyjdzie z czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, dostałem gitarkę z metalowymi strunami i niestety jedna się od razu zerwała [tak to jest jak człowiek się nie zna i próbuje na chama stroić] jeżeli kupię do tego struny nylonowe to coś się stanie?

gitarka wygląda tak jeśli to pomoże: http://www.klinikagitar.pl/obrazy/as-39-bk1.JPG

i czy takie najtańsze struny warto kupować? Zaznaczam że zmaierzam grać tylko od czasu do czasu rekreacyjnie i na żadne ekstremalne dźwięki nie zamierzam tych strun narażać
http://allegro.pl/item571092641_struny_do_klasyka_nylonowe_alice_3_kostki_promo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:44, zbysheck napisał:

gitarka wygląda tak jeśli to pomoże: http://www.klinikagitar.pl/obrazy/as-39-bk1.JPG

Z tego co widzę to jest to akustyk. Do niego są raczej przeznaczone struny metalowe, ale jak założysz nylonowe to też nic się nie stanie.
W odwrotnym przypadku (metalowe struny do klasyka) mogłoby już być nieciekawie.


Teraz ja zadam pytanko: chciałem zakupić przez internet gitarę elektryczną w przedziale cenowym 300-400 zł. Gram jedynie w scholi kościelnej, więc specjalnie wymagający nie jestem.
Na MuzycznyMarket.PL znalazłem coś takiego: http://muzycznymarket.pl/product_info.php?cPath=25_28&products_id=68&osCsid=ce74445f1ac0591898cd33c4e2949075

Interesuje mnie Wasza opinia.

I jeszcze coś: co możecie mi powiedzieć na temat gryfu wkręcanego? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zagrać H7 (na G) ? w sumie nie mam żadnego pojęcia o tabach, znalazłem jakąś gitarę w domu i próbuje coś brzdękać, a jeśli pisze coś więcej niż jakaś cyfra to koniec;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki, znaczy mam coś takiego G----7--5--5-H7---- (fragment), troszkę ciężko mi to będzie zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ;-)
G to struna, mam nadzieję wiesz która ;-)
7-5-5 - to trzy dźwięki na tej strunie, kolejno na 7, piątym i jeszcze raz na piątym progu.
5 H 7 oznacza, iż strunę uderzasz w momencie, gdy przyciskasz ją na progu piątym i robisz tak zwany hammer.
Czyli ciągle trzymając jednym palcem strunę na piątym progu, mocno wciskasz ją palcem drugim na progu siódmym, nie używając przy tym prawej dłoni. Musisz na tyle mocno wcisnąć strunę, aby wydobyć z niej dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem jak się nazywają struny, jedyny problem był właśnie z tym hammerem, bo dochodziłem do tego momentu i stop, o to mi chodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pytanie; czy mógłby ktoś podać mi nazwy kilku utworów, które są w miarę łatwe do zagrania na gitarze elektrycznej? Cokolwiek, byleby było w miarę przystępne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy mam za dużo czasu i nudzę się, więc pomyślałem, że może popróbuję z gitarą elektryczną....
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by napisał co jest potrzebne na początek, poleciłby jakąś markę podał ceny i parę rad na początku: uczyć się samemu czy z kimś itd. itp. Jakby co to mega wola i cierpliwość są ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się