tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2009 o 10:58, kindziukxxx napisał:

> Witam,
> ma ktoś może taby do ''Trzech zapałek'' TSA?
> Może być samo intro.
>
> A góry dzięki.
przyjaciel google pomaga http://www.vdm.nazwa.pl/nowa/09_taby/taby.html tam jest na dole
link do pozostałych

Oto cała tabulatura:

--5--5------------
--6--5------------
--5--5--9-10-9-9/-
--7--5--9-10-9-9/-
--5--7--7-8--7-7/-
--5--5--0----0-0--

oO
chciałem głównie intro, taką przedłużona gitarkę na przesterze 120...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 11:36, jackass napisał:

W jakiej cenie mam się rozglądać za elektrykami ,żeby nie naciąć się na kupe ? Widzę
na Allegro nawet po 300zł ,warte to tych pieniędzy ?

Po miesiącu zacznie szumieć. Takie najlepsze w stosunku cena-jakość za niewielkie pieniądze to Epiphony LP Special 2, fajne wiosło za 5-6 stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:07, wsaadman napisał:

Tylko co jak wyda 600zł na gitarę i 200 na wzmacniacz i okaże się, że jednak go to nie
kręci?

To wydaje się 300zł na gitarę klasyczną, ew. akustyczną.
Nigdy nie należy uczyć się grać od podstaw na elektryku. Najpierw klasyk, jak będziesz umiał choćby i na akordach zagrać większość piosenek podstawionych pod nos, wtedy myśl o elektryku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tego nie mów, bo gram od 2 lat ;) I zaczynałem od klasyka, ale jak już pisałem - tak naprawdę podstaw nauczyłem się na elektryku... No, ale w sumie masz rację - jak jackass ma 300zł to może kupić akustyka i się wtedy przekonać czy mu pasi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:20, wsaadman napisał:

Do mnie tego nie mów, bo gram od 2 lat ;) I zaczynałem od klasyka, ale jak już pisałem
- tak naprawdę podstaw nauczyłem się na elektryku...

Wybacz, myślałem, że to Tobie odpowiadałem :P
Ja gram tylko na klasyku na metalowych nieprofilowanych i wyrabiam na tym w kapeli jako rytmiczna i wokal, więc można się nauczyć grać na klasyku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2009 o 22:09, rogoz94 napisał:

To wydaje się 300zł na gitarę klasyczną, ew. akustyczną.
Nigdy nie należy uczyć się grać od podstaw na elektryku. Najpierw klasyk, jak będziesz
umiał choćby i na akordach zagrać większość piosenek podstawionych pod nos, wtedy myśl
o elektryku.

ja tam naukę zacząłem od elektryka i nie powiem, lepiej zrobiłem, przynajmniej moim zdaniem, ale już się rozglądam za porządnym fenderowskim akustykiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 11:36, jackass napisał:

W jakiej cenie mam się rozglądać za elektrykami ,żeby nie naciąć się na kupe ? Widzę
na Allegro nawet po 300zł ,warte to tych pieniędzy ?


Epiphone Les Paul Junior http://allegro.pl/item604604951_epiphone_les_poul_junior_eb_sklep_wawa.html
Jednak możesz się grubo zdziwić jeśli chcesz grać Metallicę lub ogólnie Metal bo większość takich gitar nie posiada Distortion. No chyba, że masz jeszcze trochę kasy na lepszy amp. Co do twojego kolejnego posta. Gitarę Elektryczną bez problemu podłączysz nawet do głośników od komputera lub do kina domowego. Nie będziesz mógł jednak używać equalizera.
Nic więcej nie mam do powiedzenia...

Tera ja :P UWAAAAAAAAGAAAAAAAAA CZYTAĆĆĆĆĆĆĆĆ
Otóż gram na gitarze od 2 lat. Niedawno wyjechałem za granicę i niestety moja gitara z piecem została w Polsce i nie mam możliwości by coś z tego przywieźć. Kupiłem tutaj zestaw gitarowy za niską cenę i muszę przyznać nie spodziewałem się, że gitara będzie taka dobra. Niestety. Ostatnio kupiłem od kumpla efekt bo moja żadnego nie miała oprócz soft bluesa. No i tu jest problem, gdy podłączam efekt do pieca, on wydaję dziwne dzwięki. Patrzyłem, to nie efekt, nie gitara. Fakt mogę grać na głośnikach z komputera, ale wolałbym podłączyć gitarę do pieca. Amp jest bodajże 7. Wiem wiem słaby ale ja grałem Dist na słabszym (5) tak to możliwe. Więc co jest grane efekt to Big Muff Distortion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, mam problem, potrzebuję przestroić gitarę na coś takiego 1=D# 2=A# 3=F# 4=C# 5=G# 6=D# i teraz moje pytanie w jaki sposób to zrobić, mam program AP Tuner, jak pokręcić "korbkami", aby struny wydawały dźwięki na tym poziomie? Potrzebuję tego aby zagrać The bard''s song Blind Guardian''a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2009 o 23:15, kindziukxxx napisał:

> umiał choćby i na akordach zagrać większość piosenek podstawionych pod nos, wtedy
myśl
> o elektryku.
ja tam naukę zacząłem od elektryka i nie powiem, lepiej zrobiłem,

Skąd wiesz, skoro nigdy nie grałeś na klasyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jak mam strunę E to muszę ją odkręcić na te D#, to teraz kolejne pytanie z serii "noob". Kręcić od siebie czy do siebie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się