tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2009 o 20:36, gogiell napisał:

Jedzie ktoś z was bić rekord do Wrocławia ? Bo wydaje mi się, że ktoś się kiedyś tutaj
deklarował... ;).


Nie wiem czy deklarowałem się tutaj, ale chętnie bym pojechał. Niestety chcieć, a móc. Nie ma dojazdu, nie ma grania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po zmianie pozycji przełącznika przez jakiś czas nie ma dźwięku? Nieważne w którą stronę, zawsze prawie po zmianie nie mam dźwięku. Zanika też czasami podczas zwyczajnego grania. Mam Epiphone Les Paul Special II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 21:02, JayL napisał:

Czy to normalne, że po zmianie pozycji przełącznika przez jakiś czas nie ma dźwięku?
Nieważne w którą stronę, zawsze prawie po zmianie nie mam dźwięku. Zanika też czasami
podczas zwyczajnego grania. Mam Epiphone Les Paul Special II.


Ojj nie za bardzo... JA od niedawna też go mam i wszsytko działa. A może powiesz jaki masz piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dość podobny problem i było to spowodowane uszkodzeniami kabla - na szczęście mogłem to szybko sprawdzić bo miałem 2 kable w domu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gitarka ;]
Ja także muszę się w końcu zdecydować na jakąś gitarkę właśnie w tej cenie. Mój do tej pory murowany faworyt czyli Cort EVL-K4 podrożał ostatnio o około 300-400 zł i muszę sobie raczej odpuścić.
No i może ktoś będzie taki dobry i coś w takiej sytuacji poleci. Gitarka elektryczna wyposażona w 24 progi, dobrze by było gdyby był Floyd Rose. No i w rozsądnej cenie. Około 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wszyscy mi coś zarzucają ;p
Mówie, wezme sobie w wakacje na urodziny gitare elektryczną : )
A tu nagle, ba nie jeden, a kilka osób wyskauje, że co ty baranie robisz, kupuj najpierw akustyka, jak nie znasz podstaw na akustyku to się zesrasz, a nie nauczysz grać na elektryku!
Tak właśnie leciało ;p
To jak z tym jest ? Faktycznie lepiej zacząć od akustyka ? ;/ Ale co tam, i tak elektryka będę brał xd
Na elektrycznej gitarze trudniej się gra, że to najpierw od klasyka trzeba zacząć ? Czym takim te dwie niby się różnią (ofc oprócz brzmienia, wyglądau i możliwości podpięcia pod piecyk) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 21:18, Qbasmok napisał:

A tu nagle, ba nie jeden, a kilka osób wyskauje, że co ty baranie robisz, kupuj najpierw
akustyka, jak nie znasz podstaw na akustyku to się zesrasz, a nie nauczysz grać na elektryku!


Podziękuj im za takie porady. Powiedz, że jeśli się nie znają, to nie powinni zabierać głosu. Ja zaczynałem na elektryku i coś gram, mój znajomy zaczął jako 10-latek grać na elektrycznej, teraz wymiata. Akustyk kupił po 3 latach gry dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 17:43, Doktor93 napisał:

No i może ktoś będzie taki dobry i coś w takiej sytuacji poleci. Gitarka elektryczna
wyposażona w 24 progi, dobrze by było gdyby był Floyd Rose. No i w rozsądnej cenie. Około
1000zł

W gitarze w takiej cenie, mostek raczej nie będzie wracał do pierwotnej pozycji, po naciągnięciu. Krótko mówiąc, gitara się rozstroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 22:08, Metal-jestem napisał:

W gitarze w takiej cenie, mostek raczej nie będzie wracał do pierwotnej pozycji, po naciągnięciu.
Krótko mówiąc, gitara się rozstroi.


No to chyba w takim razie jednak z tego zrezygnuje i zakup tego typu odłożę na lata przyszłe.
O i pytanie kolejne. Który Les Paul Epiphone''a w cenie około 1000 zł jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 22:08, Metal-jestem napisał:

> No i może ktoś będzie taki dobry i coś w takiej sytuacji poleci. Gitarka elektryczna

> wyposażona w 24 progi, dobrze by było gdyby był Floyd Rose. No i w rozsądnej cenie.
Około
> 1000zł
W gitarze w takiej cenie, mostek raczej nie będzie wracał do pierwotnej pozycji, po naciągnięciu.
Krótko mówiąc, gitara się rozstroi.

no jest jednak jedna możliwość Sqiuer w wersji przynajmniej Affinity, zwykłe tremolo ale wraca dobrze do pierwotnej pozycji, a po odpowiedniej regulacji można mieć dwustronny, ale większość i tak woli gitary z Humbuckerami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 10:36, kindziukxxx napisał:

no jest jednak jedna możliwość Sqiuer w wersji przynajmniej Affinity, zwykłe tremolo
ale wraca dobrze do pierwotnej pozycji, a po odpowiedniej regulacji można mieć dwustronny,
ale większość i tak woli gitary z Humbuckerami :)

Tak jak już pisałem, nie próbowałem takiego rozwiązania. Napisałem tylko jak jest z floyd rose''ami w gitarach za 1000 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2009 o 11:09, Metal-jestem napisał:

Tak jak już pisałem, nie próbowałem takiego rozwiązania. Napisałem tylko jak jest z floyd
rose''ami w gitarach za 1000 zł. :)

no w sumie to racja, bo często same mostki Floyd rose a raczej typu floyd rose od samego kupna gitary wymagają regulacji, no przynajmniej kolega tak miał w Corcie X11, gdzie mostek był krzywo do gryfu, ale tak się zdarza, więc albo trafił na słaby egzemplarz, albo tak już często bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2009 o 09:18, Doktor93 napisał:

O i pytanie kolejne. Który Les Paul Epiphone''a w cenie około 1000 zł jest najlepszy?

w cenie do około 1000 zł z stałym mostkiem polecam dwie gitary, a mianowicie
LP 100
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-lp-100-vs
oraz
G400
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-goth-g400pb
obie są godne polecenia, ale ja z tych dwóch proponowałbym jednak tego G400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż łatwiej gra się zdecydowanie na elktryku... łatwiej łapie się chwyty, bo gryf jest smuklejszy niż w klasycznej... Tak więc takie rady to można sobie do rzyci wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A weźmy np. zamiast tego G400 tę gitarkę http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-viper-50-ow
2 progi więcej no i znaczniki na progach są. Ja nie jestem taki pro, żeby się tak szybko na gryfie odnajdywać ;]

A zamiast LP100 to wiosło
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-ec-50-ow

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 13:23, Doktor93 napisał:

A weźmy np. zamiast tego G400 tę gitarkę http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-viper-50-ow
2 progi więcej no i znaczniki na progach są. Ja nie jestem taki pro, żeby się tak szybko
na gryfie odnajdywać ;]

A zamiast LP100 to wiosło
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-ec-50-ow

Co o tym myślicie?

jak ci się podobają te gitary, to dobrze, możesz takie brać bo są dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peavey Rage 258.

gogiell
Niby mam jeszcze dwa kable, ale są kompletnie do dupy, czyt. szum zagłusza dźwięk. A mieszkam w takim miejscu, że nie ma gdzie sprawdzić co to może być [przynajmniej nie ma sklepu, a ja nikogo grającego nie znam]. Do najbliższego sklepu mam tak min. ze 150km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam się deklarował... Na bicie rekordu jadę, ale raczej popatrzeć, chociaż miałem możliwość nauczenia się Smoke on the Water, bo jest banalne, jednak jakoś niezbyt się za to brałem więc osobiście nie biję rekordu. Może za rok będę mógł pobić jakiś rekord... wątpię jednak czy znów będzie SotW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 15:27, ZO_S_O napisał:

Jam się deklarował... Na bicie rekordu jadę, ale raczej popatrzeć, chociaż miałem możliwość
nauczenia się Smoke on the Water, bo jest banalne, jednak jakoś niezbyt się za to brałem
więc osobiście nie biję rekordu. Może za rok będę mógł pobić jakiś rekord... wątpię jednak
czy znów będzie SotW...


Eee tam, do bicia rekordu potrzebujesz TYLKO Hey Joe na paru akordach - i to się liczy. Bo jak coś to nie musisz brać wzmacniacza, tylko stań sobie z kolesiami którzy mają gitary akustyczne i graj ;). Reszta utworów to dodatek jest ;). Ja do tej pory umiem Smoke`a Hey Joe i Wild Thing, dzisiaj poćwiczę sobie "Little Wing".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się