tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 00:56, Leber16 napisał:

Że ile, na co? Co to za koncert? Za 900 zł...to używaną 50W możesz dostać co najwyżej.

A inne sposoby nagłośnienia? Kolumny dałbym radę załatwić, ale się na tym ni cholery nie znam szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 12:31, kuba9876543210 napisał:

http://allegro.pl/listing/search.php?string=cube+20x&from_showcat=1&category=0

Tu masz kilka uzywanych, jedno kup teraz po 550zl, ale w innych aucjach moze bedzie mniej.
Poszukaj jeszcze Vox AD VT i Marshall Valvestate.


Valvestate to chyba trochę więcej niż te 15 watt :P A więcej nie wchodzi w grę ;/ Rozumiesz, rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 14:00, Qbasmok napisał:

1. Polećcie jakąś ciekawą ''metalową'' kostkę, najlepiej, żeby nie przekraczała 300zł.


BOSS DS-2, imo najlepszy distortion na rynku. :P

Dnia 30.12.2009 o 14:00, Qbasmok napisał:

2. Lece na fabrycznych strunach od 3 miesięcy i trochę się, że tak powiem, z zużyły,
nie trzymają już tak dobrze stroju itepe. Na jakie struny warto zwrócić uwagę? Jakiego
producenta i jaką grubość polecacie? I czy jest dużo kombinowania z założeniem takowych
strun na elektryka, jeżeli wcześniej się tego nie robiło?


Ogólnie to albo D''addario albo Ernie Ball, wypróbuj obie marki, mi się osobiście lepiej gra na D''addario. A grubość? Zależy od twojego stylu gry, ale ogólnie polecam .9-.42, .10-.56. Z zakładaniem może być trochę zabawy, ale poszukaj w internecie poradnika na ten temat i nie powinno być tak źle.

Dnia 30.12.2009 o 14:00, Qbasmok napisał:

3. Jak to zagrać? 12>>>12b, b oznacza podciągnięcie, ale te strzałki?


Nie spotkałem się z takimi strzałkami, więc to pewnie jakaś inwencja twórcza autora, a bend zagrać powinno się normalnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:10, Mateuszencjowaty napisał:

Valvestate to chyba trochę więcej niż te 15 watt :P A więcej nie wchodzi w grę ;/ Rozumiesz,
rodzice


Najslabsze Valvestatey maja 10 watt. Moj Marshall Valvestate 15R ma... 15watt ;] Kupilem za 320zl uzywke na allegro, ale widzialem tez aukcje, ktora skonczyla sie na 270zl. A piec gra bardzo dobrze jak na swoja cene: przester bdb, clean sredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:21, Assassin93 napisał:

BOSS DS-2, imo najlepszy distortion na rynku. :P


A coś kapkę tańszego, ale nie mniej gorszego by się znalazło? ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ale po co? Rozumiem, że zależy Ci na piecu? Można by poszukać jakiegoś Fendera albo Voxa używanego, myślę, że zmieściłbyś się w tych 900 zł. Sami mamy na stanie w szkole dwa piece 50 W, jeden Fender i drugi Laney. Laney''a bym nie polecał, ale Fenderowskiego jak najbardziej. Co prawda mamy tam jakieś kolumny Unitry, główki do tego. Ale myślę, że jednak na mały koncert w szkole czy coś taki piec 50W do połowy nawet nie musisz rozkręcać i jest git. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:41, ZO_S_O napisał:

To może BOSS DS1?

Stówkę tańszy, więc lepiej, ale czy brzmienie i wykonanie na tym nie ucierpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica na nim chyba Kill''em All nagrywała, soł...

Ale ja bym na twoim miejscu dozbierał trochę kasy, zrobił samemu risercz i kupił to co Ci brzmieniowo będzie najbardziej pasowało. Kupowanie czegoś byle grało chyba nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 17:08, Rumcajsev napisał:

Ale ja bym na twoim miejscu dozbierał trochę kasy, zrobił samemu risercz i kupił to co
Ci brzmieniowo będzie najbardziej pasowało. Kupowanie czegoś byle grało chyba nie ma
sensu ;)


Pewnie, że nie ma sensu, dlatego udzielam się tutaj na forum ; ] I najbardziej by mnie interesowały opinie osób, które opisując daną kostkę miały kiedykolwiek okazję nią się trochę pobawić, pokręcić, ukręcić i Bóg wie co jeszcze zrobić. Coś, żeby w końcu przester dawał kopa przy metalowych kawałkach, ot wszystko czego wymagam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Metal muff ;] Droga kostka, ale kopie i poszerza odbyt +_+ Jest jeszcze wersja pocket tego przesteru, ale wiadomo. Lepiej kupić "pełną" wersję
http://www.youtube.com/watch?v=2jzVOMpTsug
Masz tu przykładowe demo. Trochę pierdzielenia na początku, ale potem już gra

EDIT- Od urządzonka zwanego MT-2 trzymaj się z dala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może da radę kawałek intra no Nothing Else Matters ?
S&M: 0:24
e|--------0-------|--------0-------|--------0-------|--------0----7--|
B|------0---0-----|------0---0-----|------0---0-----|------0---0-----|
G|----0-------0---|----0-------0---|----0-------0---|----0-----------|
D|----------------|----------------|----------------|----------------|
A|----------------|----------------|----------------|----------------|
E|-0--------------|-0--------------|-0--------------|-0--------------|
Em
e|-7------7p0-----|(0)--7--8-7h8s5-|--7---5p3s2--0--|------2p0-------|
B|---0----0---0---|-----0--0-------|--0-------------|-5---5-----5----|
G|-----0--------0-|---0------------|----------------|---5----------5-|
D|----------------|----------------|----------------|----------------|
A|----------------|----------------|----------------|-0--------------|
E|-0--------------|-0--------------|----------------|----------------|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 14:05, jcl99 napisał:

Szukam tabu, który można zagrać pierwszy raz na gitarze (dzisiaj zaczynam), ważne aby
był łatwy.


Proponował bym popróbować Smoke on the Water - Deep Purple. Nothing else Matters możesz popróbować, ale nie nastawiaj się, że zagrasz na początku więcej niż pierwsze cztery takty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję.
P.S Czy w wzmacniaczu zmienia się coś, aby dźwięk był bardziej ostry (taki jak rock, czy hardrock) czy to zależy od tego jak się gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja pierwszy raz na gitarze zagrałem pierwsze 4 takty "one" i 4 takty Nothing Else Matters właśnie .
Ale jaki byłem podniecony jak mi kolega pokazał xD ;]
@jcl99
przester "gain"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekrec potencjonometr (albo potencjonometry) gain w prawo ;) Byc moze bedziesz musial treble (wysokie tony) tez troche przekrecic i pokombinowac z srednimi tonami i basami. Po prostu ustaw to tak, zeby piec wydawal jak najmniej nieporzadanych dzwiekow; pamietaj, ze w gitarze masz jeszcze przynajmniej jedno pokretlo Tone i kilka opcji ustawienia przystawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się