tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 22:08, LifeInLie napisał:

Kumple namawiali żebym grał na basie, ale mnie chce mi się uczyć grać na nim :/


A co, juz kupiles gitare i straciles checi czy nie wiesz na co sie zdecydowac? Moze od akustyka/klasyka zacznij jak nie wiesz czego chcesz. :P Ja wiedzialem, wiec wzialem od razu elektr.
Albo nauczyciela jakiegos poszukaj, tyle ze musisz chciec. :P

p.s.
http://www.wykop.pl/link/399295/ciekawy-instrument/
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 22:08, LifeInLie napisał:

Kumple namawiali żebym grał na basie, ale mnie chce mi się uczyć grać na nim :/


Znaczy nie bardzo wiem o co chodzi, mamy Cię zachęcić?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 09:27, LifeInLie napisał:

> mamy Cię zachęcić?;)
Nie :)

Więc o co chodzi? ;)

No a wracając do tematu, na prawdę nie ma tu nikt vypyra? ;/ W necie też nie mogę nic znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 11:20, LifeInLie napisał:

> Więc o co chodzi? ;)
O nic nie chodzi, tak tylko napisałem.

Yyy fajnie? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 11:20, LifeInLie napisał:

> Więc o co chodzi? ;)
O nic nie chodzi, tak tylko napisałem.

to weź zweryfikuj sens twojej wypowiedzi skoro nic nie wniosłeś do tematu... nie grasz, nie masz zamiaru grać, (tego nie wiem) nie potrafisz dobrze doradzać jeżeli idzie o zakup sprzętu, w takim razie ten temat nie jest dla Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 19:18, Jcl napisał:

Jak się gra z metronomem?

Yyyy ogołem.. masz sie zmiescic ładnie i rowno z tym jego tykaniem...Zależy co konkretnie chcesz cwiczyc... mi np. nauczyciel kazał grac cwiczenia tak zeby kazdy dziwiek byl na "tik" potem to samo ale co drugi dzwiek na "tik" a potem kazy dzwiek na "tik" ale tak zeby nie trwal dłuzej od tego... "tika"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostanę Respect +1 !
Jeżeli brutalnie, to pierwsze bo mi przyszło na myśl to Cannibal Corpse.
A jeżeli cannibal corpse to "Evisceration Plague" Metal Blade ; ]
@jcl99
Równo z tempem jakie sobie ustawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 19:18, Jcl napisał:

Jak się gra z metronomem?

Metronom, to urządzenie wykorzystywane w grze do utrzymania rytmu. Wydaje z siebie charakterystyczne "tyknięcia" w równych odstępach czasowych zależnych od metrum.
http://www.sendspace.pl/file/cf9bb949a9ccdac9c8d73b2
Oto nagranie, w którym słychać gitarę akustyczną midi grającą z metronomem. Tempo - 150 BPM, metrum - 4/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zacząć grać na gitarze? Dużo bardziej kręci mnie co prawda perkusja, ale możliwości nie pozwalają obecnie owej posiadać. Więc po garkach sobie nie ponawalam, ale mam idealną sytuację, żeby sobie poszarpać struny. Ale nie mogę coś zdecydować. Nigdy nie grałem praktycznie na gitarce, ale mam pytanie. Trudne to to? Ile się trzeba uczyć, żeby móc coś już zagrać, jakąś pioseneczkę? I mówię tu o akustyku i elektryku, to nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trudne to to?
No trudne to to jest, masz pełno technik grania (hammer-ony, pull-ofy, slidy, tapping, vibrato,... - i o ile niektóre moga wydawać się łatwe, to mogą czasem sprawiać trudności)
>Ile się trzeba uczyć, żeby móc coś już zagrać, jakąś pioseneczkę?
To zależy od piosenki, bo np. takie "Ain''t no Sunshine", to jakieś pół godzinki (jak masz już przyzwyczajone do strun palce), ale już takie np. "One " czy "Master of Puppets" Metalliki zdecydowanie dłużej musisz się uczyć. Średnio, to tak jakoś 2, 3 lata na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


czy to jest trudne?
być może, ale wszystko jest uzależnione od ćwiczenia... a jakąś pioseneczkę to zagrasz nawet po 1-2 tyg... ale wszystko zależy na co się porwiesz na starcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił pokrowiec. Futerał to droga rzecz w sumie, ale wydaję mi się, że futerały są tak jakby uniwersalne do takich gitar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam pewną zagwozdkę. Uczę się sam gry już ponad rok. Nie powiem, żebym był pilnym uczniem samego siebie bo często gęsto odkładałem gitarę na jakiś czas z braku czasu (głównie przez maturę). Jako pierwszą piosenkę do nauki wybrałem sobie Sweet Dreams, potem dosyć szybko przeszedłem do Iron Maiden (przez co o ile całkiem dobrze idą mi riffy i piosenki idące na częstej zmianie pojedyńczych strun, tak typowych chwytów nie umiem kompletnie :D). Fear of the Dark mam opanowane w 3/4 zostaje tylko jeden problem... solówka. Ja wiem, że to jest na ogół najtrudniejsza rzecz, ale ja patrząc na zapis taba w pro tab nie wyobrażam sobie jak można tak szybko dociskać struny i to jeszcze na odpowiednich progach :|. Moim pytanie brzmi, czy jest gdzieś jakiś haczyk nauczenia się solówek, czy naprawdę trzeba po prostu wyćwiczyć palce i nauczyć się z taką prędkością trafiać w progi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się