tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2010 o 01:57, Qbasmok napisał:

Brzmienie Fear of the Dark na akustyku jest wręcz zajebiste ; ]

Mhm no nie jest złe:P, ale najlepsze będzie na porządnym Overdrivie xD, na którego czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś bym przeżył, ale grając Green Day''a chcę, żeby to wszystko brzmiało tak jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 22:55, wsaadman napisał:

Powiedzieć, że Fendery to przesada to tak samo jak :
"Moim zdaniem porshe to przesada nie wziął bym tego nawet za darmo, wolę jeździć swoim
polonezem" :D
A skoro sądzisz, że nadaje się tylko do lekkiego rocka, to chyba na żadnym nie grałeś
; ]



Cóż, grałem na dwóch stratach i jednym tele, powiem szczerze że dźwięk tych gitar mnie nie powalił. Wiem, bo sporo na nich grałem, tak samo jak mój kumpel, który na gitarach gra od 15 lat i lubi mocne brzmienie, woli jednak swojego mayoneza, czy fendera 86 za 5k zł.

A tak to gibsonów w sumie nic nie mam. Też fajne gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 21:29, Yowie_Northon napisał:

> Powiedzieć, że Fendery to przesada to tak samo jak :
> "Moim zdaniem porshe to przesada nie wziął bym tego nawet za darmo, wolę jeździć
swoim
> polonezem" :D
> A skoro sądzisz, że nadaje się tylko do lekkiego rocka, to chyba na żadnym nie grałeś

> ; ]


Cóż, grałem na dwóch stratach i jednym tele, powiem szczerze że dźwięk tych gitar mnie
nie powalił. Wiem, bo sporo na nich grałem, tak samo jak mój kumpel, który na gitarach
gra od 15 lat i lubi mocne brzmienie, woli jednak swojego mayoneza, czy fendera 86 za
5k zł.

A tak to gibsonów w sumie nic nie mam. Też fajne gitary.


Gibsony to też klasa sama w sobie, ale mi bardziej Fendery podchodzą, a jak chodzi o prawdziwego strata to najmniej za 3k, a szklaneczka jest naprawdę czymś niesamowitym, na a Twój kolega też ma Fendera a jak sam stwierdziłeś 15 lat doświadczenia..., ale tak na prawdę to każdy może sobie sam zbudować gitarę i będzie najlepsze tak jak to zrobił EVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tu po prostu chodzi o indywidualność. Każdy ma jakieś swoje wymogi i każdemu podoba się co innego. Ja np. mam własnoręcznie odrestaurowana gitarę, nawet nie wiem jakiej firmy, ale troche fendero podobne.

i sorki, pomylilem się, tam nie miało być "czy" tylko "niż".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 22:07, Yowie_Northon napisał:

i sorki, pomylilem się, tam nie miało być "czy" tylko "niż".

a teraz zmienia postać rzeczy całe zdanie, ale są gusta i guściki, ale ja mimo wszystko tak twierdze że Fendery są bardzo wygodne do grania .., ale jeżeli idzie już o indywidualności to jest wiele czynników, a ostateczna decyzja wcale nie musi mieć napisu Fender na Gryfie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... w fenderze podobają mi się tylko dwie rzeczy. Brzmienie na cleanie na przystawce mostkowej, bądź gryfowej, i właśnie wygoda gry. Tylko ta cena odstrasza, i jednak wole tak czy siak ibanezy. Ze mną w ogóle jest taki problem, że w zespole gram na basie, a w domu na elektryku. Jedną z przyczyn jest to, że mam 2 metry wzrostu (no... dokładnie 199 cm), wielkie łapska i długaśne ramiona, przez co każdy elektryk wygląda na mnie jak zabawka. Ale już taki Ibanez Silver Syries bass to pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;p
Już jakiś miesiąc na gitarze gram. Na razie umiem motywy z piosenek Hej Kobieto, Staind - Outside, Stone Sour Through Glass, Motyw z Smoke On The Water na 2 strunach ;] i motyw tapiona z DB. I teraz nie mam pomysłu czego można się by tu pouczyć co jest w miarę proste jak na razie. Gram na elektrycznej gitarze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 16:34, mlynar911 napisał:

Witam ;p
Już jakiś miesiąc na gitarze gram. Na razie umiem motywy z piosenek Hej Kobieto, Staind
- Outside, Stone Sour Through Glass, Motyw z Smoke On The Water na 2 strunach ;] i motyw
tapiona z DB. I teraz nie mam pomysłu czego można się by tu pouczyć co jest w miarę proste
jak na razie. Gram na elektrycznej gitarze ;]

riff z "Seven Nation Army"-prościej się nie da:)
Ewentualnie, co by pannom staniki pospadały
http://www.youtube.com/watch?v=vFJoJYTZY0s&feature=PlayList&p=9A2E3769BA786D40&playnext_from=PL&index=0&playnext=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 16:34, mlynar911 napisał:

I teraz nie mam pomysłu czego można się by tu pouczyć co jest w miarę proste
jak na razie. Gram na elektrycznej gitarze ;]


Proponowane Seven Nation Army będzie jak najbardziej ok, poza tym kilka standardowych i ogranych do znudzenia klasyków, które jednak w ramach nauki można pograć - Iron Man, Enter Sandman, One (pomijam solówki w tych utworach, na to jeszcze przyjdzie czas ;D), ja od siebie zaproponuję jeszcze Arctic Monkeys - Dancing Shoes - przyjemne, lekkie, łatwe, niewymagające solo.
Imo dużo zależy od tego, co słuchasz - szukasz tabów do ulubionych wykonawców, patrzysz, czy jest coś, co będziesz w stanie zagrać i to grasz ;> Utwór, który znasz na pamięć daje więcej funu podczas gry :) No i np. nie chciałbym katować tytułami punkrockowymi kogoś, kto słucha death metalu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 16:34, mlynar911 napisał:

I teraz nie mam pomysłu czego można się by tu pouczyć

Miesiąc? Jeżeli lubisz wyzwania, to spróbuj:
Eric Clapton - Tears In Heaven
Metallica - Nothing Else Matters

Chyba Ci ręka nie odpadnie. Zawsze można zacząć naukę w nieco wolniejszym tempie od oryginału (powiedziałbym nawet, że jest to wskazane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:23, LESZ3u napisał:

Używany Hohner HC-06 za 100zł dla żółtodzióba. Myślę, że dobry interes?


jak nie jest uszkodzony to na pewno dobry interes ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się