tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

http://www.youtube.com/watch?v=IjTxzrQ4iJo
Nagrałem jeszcze przester, ale słychać było tylko na filmiku jakby kombajn kosił.
Żeby nie było, że nie uprzedzałem teraz, osoby o słabych nerwach nie wchodzić!
Próbowałem wczoraj też na Mega AMP PL-10 i na VOX''ie efekt jest trochę lepszy.
Ci którzy sądzą, że coś źle u mnie z umiejętnościami, źle dociskam struny czy coś to niech przyjdą i sami sprawdzą.
Wg. mnie to wina słabej gitary. Kupować w końcu tego Marshalla JH1 The Jackhammer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1. - żle to grasz - zdecydowanie za szybko i nie w tempo. Złe przejścia.
Po 2. - z tego co słyszałem przester na Pathfinderze jest słaby ( tzn. mało w nim szatana ). No i faktycznie, brzmi to bardziej jak clean.

Widzę dwa wyjścia :

1. Pokombinuj z piecem i gitarą - na wzmaku ustaw dużo gainu, wysoko treble i middle, zwiększ głośność itp., itd. Dźwięk powinien się łatwo przesterować.
Na gitarze ( Encore E99 to kopia Gibsona LP ) pobaw się pick-upami, pomastruj z ustawieniami tone.
Jeśli nie pomaga :
2. Spróbuj z jakąś kostką. Najlepiej zapytaj w sklepie, czy mogą dać Ci jakąś kostkę za kaucją albo najlepiej przytaszcz wzmaka ze sobą ( akurat Pathfinder nie jest taki ciężki; gorzej jakby to był stack ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godfather''a wiem, że za szybko. Tak chciałem akurat to zagrać ;p Piec był ustawiony na clean. Na połowie Gainu słychać tylko jeden wielki trzask.
VOX ma takie coś tylko jak Gain, Treble,Bass, Tremolo i Reverb. Middle nie ma, Treble i Bass na nagraniu miałem na maxa. Trzeba spróbować z kostką. W najbliższym czasie udam się do sklepu i popytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ustaw wszystko na godzinę 12, potem zwiększaj gain, a zmniejszaj głośność. Zwiększ trochę treble, gałkę basu ustaw na godzinę 9. Imo będą jeszcze z tego dzieci.
PS: Twój Pathfinder nie ma przypadkiem czegoś takiego jak "Boost" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

http://www.sendspace.pl/file/7879a7b87bdadad2697a082
http://www.sendspace.pl/file/6e7226672561ff96f77e46f

Interesuje mnie Wasza opinia na temat tego przesteru.
W nagraniach jest wszystko: ślizgi, flażolety, tłumienia, vibrato itp.


jak będę miał jutro czas to nagram mój marny przester piecowy który mimo wszystko brzmi jakby trochę lepiej, jakby miał być od kupienia to nie bierz bo jakiś tak brakowało w nim środka i ciepła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:44, Jcl napisał:

Ma. To chyba od zwiększania głośności dźwięku. I tak go słychać parę domów dalej.

Nagram Ci jutro tutorial jak ustawić tego Voxa :P Jakość będzie słaba, bo komórką ale coś będzie słychać i widać pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudujecie i cudujecie...Czego się spodziewać, jak kolega nie umie grać? Wzmacniacz to wzmacniacz, ustawia się go według własnych preferencji, oczywiście na pewnych stawieniach nie osiągniemy interesującego brzmienia, ale ile można instruować? -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 10:07, Leber16 napisał:

Cudujecie i cudujecie...Czego się spodziewać, jak kolega nie umie grać? Wzmacniacz to
wzmacniacz, ustawia się go według własnych preferencji, oczywiście na pewnych stawieniach
nie osiągniemy interesującego brzmienia, ale ile można instruować? -.-''

Eh, wszyscy poprzedni po prostu starali się nie mówić tego wprost ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czym stwierdzasz, że nie umiem grać?
To zagraj u mnie i zobaczysz, że będzie ten sam efekt.
Przester jest taki kiczowaty, że w radiu byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 14:50, Mateuszencjowaty napisał:

A co ma brzmienie pieca do tego czy się umie grać, czy nie?

To że jeśli nie wiesz jak wydobyc te "odpowienie" dzwieki z gitary to nie zabrzmia one tez dobrze na piecu... Tu wazne jest takie wyczucie które nabywa sie z czasem przyjacielu XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 14:24, Jcl napisał:

Po czym stwierdzasz, że nie umiem grać?

Zero wyczucia rytmu, falsze, bie umiesz robic slideow, bendow, haczysz o struny.
sorry, taka prawda, przygotuj sie jak cos wrzucasz na YT, a na grama tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że na przesterze niech jakoś brzmi, a nie jak uderzę w struny to słychać jakby piorun uderzył w drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się