tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A jaka jest wtedy między nimi różnica w brzmieniu? :)

Lubię utwory typu "The Unforgiven", "Nothing Else Matters", "Sunshine of your love" i Nickelback (ale są póki co dla mnie too hard - chwyty barrowe...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 17:41, Harrolfo napisał:

A jaka jest wtedy między nimi różnica w brzmieniu? :)

Lubię utwory typu "The Unforgiven", "Nothing Else Matters", "Sunshine of your love" i
Nickelback (ale są póki co dla mnie too hard - chwyty barrowe...)

Wiesz co... Narazie spróbuj jednych, potem drugich, zobaczysz na których bedzie Ci sie lepiej grało. Jedne na co teraz mozesz ewentualnie patrzec to grubość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam sprawdzić, jak muszę jedne kupić, a pieniędzy mam na jeden zestaw ;)
A jak w sklepie otworzą i założą, to towar będzie jako sprzedany chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po kolei... najpierw pograsz na jednych, potem na drugich... Nie musisz kupowac obu zestawów na raz. Osobiście pluję na firmę D''Addario z całej siły, ale są i tacy co toto lubią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogą założyć jedne struny, a potem drugie i wziąć mogę te, które mi się najbardziej podobają, tak? Nie ma z tym problemów?
Sorki za takie noobowskie pytania, ale pierwszy raz będę miał wymieniane struny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż dwa komplety na raz xD

Serio -> Kup najpierw jedne. graj aż się "zużyją" potem kup drugie, i oceń. Za trzecim razem... i czwartym trzymaj się obranych strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:18, Harrolfo napisał:

Ok, to które z tych są według Ciebie lepsze?
I wróciliśmy do początku ;)

Ernie Ball 2215 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koooooooksss. Ernie Ball FTW. Wczoraj założyłem 9-46 i są chyba najlepsze z dotychczasowych moich eksperymentów. Pomijając ukochane 11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:22, Harrolfo napisał:

And DM it''ll be :)
Z ciekawości - co Ci nie pasuje w Deanach?

Chyba w D''Addariach... jeżeli tak, to to, że wołają bardzo duzo za jakieś w miarę dobre strunki. Tańsze są po prostu do niczego (miałem tak, że musiałem do nowego zestawu dwa razy lecieć dokupować pojedynczą strunę, bo pękła przy zakładaniu), a za cenę tychże można chociażby dostać jak na razie idealne IMO Ernie Balle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze używam d''Addariów, raz założyłem Ernie Balle i jakoś mi nie pasowały. Ale ze strunami to pewnie jak z Colą i Pepsi, każdy lubi co innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:22, Harrolfo napisał:

And DM it''ll be :)
Z ciekawości - co Ci nie pasuje w Deanach?

Pękająca owijka przy mostku FTW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gwoli uzupełnienia jeszcze trochę o Deanach.
Grałem na Blue Steelach 10-52 i brzmieniowo wypadały bardzo średnio. Do tego szybko brzmienie przechodziło w nijakie. Ale w porównaniu do pękających przy mostku D''Addario są bardziej godne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DR 10-52 od wczoraj i się fajnie na nich gra. Chyba najlepsze jakie dotąd miałem struny.
I gram tylko na 10-52, bo o ile się nie mylę cieńsze są przeznaczone do niższych strojów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:39, Jcl napisał:

I gram tylko na 10-52, bo o ile się nie mylę cieńsze są przeznaczone do niższych strojów?


Raczej odwrotne, grubsze są do niższych strojów. Na 10-52 od biedy można zejść na drop B, ale są i zespoły co grają na drop G (ot choćby Kylesa czy Weedeater) i na to potrzebne by były 12 - 56. :>

A, i odnośnie dyskusji o d''Addario - nigdy mi nie pękły przy mostku, jedynie normalnie, gdzieś na gryfie, gdy za mocno naciągnąłem przy strojeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu gram na Zakkowskich Dunlopach 10-46 i dla mnie jest ok. Wcześniej grałem na Ernie Ballach 9-42, 11-48 i 10-52 i jak dla mnie, za krótko trzymały tą "świeżość". A na Deanach szybko mi pękła struna. Więc na razie zostaje przy Dunlopach. Ale podobno D''Addario też są bardzo dobre.

EDIT: Jeśli chodzi o pękanie strun, to Ernie zawsze pękały mi przy mostku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak na 3-pozycyjnym przełączniku w gitarze zrobić, żeby na środkowej pozycji wyciszał wszystko - nie odbierał sygnału z żadnego przetwornika?
(Kabelki - Czarny i czerwony od humbów i jeden szary od... od gałek/pokręteł bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się