Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Poprostu Polskie chamstwo... Kupiłem efekt gitarowy, za który razem z przesyłką zapłaciłem 120zł. Pieniążki ładnie wpłaciłem na konto, sprawdzając numery kilkakrotnie, dając nawet innym osobą do sprawdzenia. W tytule podałem wszystkie potrzebne informacje i... Dzisiaj na podany przeze mnie adres przyszedł kurier z przesyłką - co w tym złego? Domagał się 120zł !!!. Czyli ktoś albo się pomylił, albo poprostu mnie wydymał i wziął podwójną kasę (moja babcia zapłaciła za przesyłkę). Próbuje pisać do gościa ( w zasadzie sklepu ), ale kontakt z nim był znikomy od początku mojej przygodny z tym kupnem. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 18:16, Pawlo09 napisał:

Babcia zapłaciła tak.
Ja bym nie dał ani złotówki jak bym już przelał kasę na konto.

Zapłaciła, bo za moimi plecami wszystko uzgodniono z ojcem, z którym się nie widuje i on nie raczył mnie poinformować... Już wszystko wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 20:06, wsaadman napisał:

> Babcia zapłaciła tak.
> Ja bym nie dał ani złotówki jak bym już przelał kasę na konto.
>
Zapłaciła, bo za moimi plecami wszystko uzgodniono z ojcem, z którym się nie widuje i
on nie raczył mnie poinformować... Już wszystko wyjaśnione.

No to jak? Polskie chamstwo na allegro i sami oszuści czy jak? Bo mnie zaciekawiła ta historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:12, Bartkula napisał:

No to jak? Polskie chamstwo na allegro i sami oszuści czy jak? Bo mnie zaciekawiła ta
historia

W zasadzie tak, po pani, która to sprzedawała "nie zajżała na skrzynkę i coś jej się pomyliło". A teraz mi odsyła kasę za towar ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wystawiłem aukcję na allegro i mam pytanie:
pokazał się komunikat, że kwota za tą aukcję wynosi 50gr.
Mam pytanie jak to funkcjonuje:
jak sprzedam towar to nie będę musiał płacić allegro opłaty za aukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 17:30, MadDogg napisał:

Witam.
Wystawiłem aukcję na allegro i mam pytanie:
pokazał się komunikat, że kwota za tą aukcję wynosi 50gr.
Mam pytanie jak to funkcjonuje:
jak sprzedam towar to nie będę musiał płacić allegro opłaty za aukcję?

Jeśli dobrze zrozumiałem to Allegro pobierze Ci te 50 groszy (za wystawienie aukcji) + prowizja od sprzedaży (oczywiście jeśli ktoś kupi przedmiot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 17:33, igor8472 napisał:

Tak, za wystawienie i jeżelli sprzedasz prowizję od sprzedaży. Już oni wiedza jak zarobić...


No to jeżeli sprzedam coś za ok. 100zł, to orientuje się ktoś ile będzie wynosiła ta ich prowizja?
Przepraszam za głupie pytania, ale to moja pierwsza wystawiona aukcja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:16, MadDogg napisał:

No to jeżeli sprzedam coś za ok. 100zł, to orientuje się ktoś ile będzie wynosiła ta
ich prowizja?

Chyba wyjdzie 5 zł prowizji, ale dzisiaj nie jestem w stanie (to znaczy jestem w stanie, ale w innym znaczeniu ;PP) tego obliczyć ze stu procentową pewnością ;PP Tu masz wszystko opisane: http://www.allegro.pl/help_item.php?tid=136&item=102&zoom=N

Dnia 09.10.2009 o 18:16, MadDogg napisał:

Przepraszam za głupie pytania, ale to moja pierwsza wystawiona aukcja :P

Nie ma za co przepraszać :) Każdy kiedyś zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:16, MadDogg napisał:

> Tak, za wystawienie i jeżelli sprzedasz prowizję od sprzedaży. Już oni wiedza jak
zarobić...

No to jeżeli sprzedam coś za ok. 100zł, to orientuje się ktoś ile będzie wynosiła ta
ich prowizja?
Przepraszam za głupie pytania, ale to moja pierwsza wystawiona aukcja :P


Wydaje mi się, że 7 zł ( 5 zł standart + 2 % od ceny końcowej.) Dlatego proponuje sprzedać to coś za 99,99 zł - prowizja 2 zł + 2 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie dwa tygodnie jak sprzedałem przedmiot, a kupujący jakoś nie kwapi się żeby zapłacić... Tydzień temu zapewniał mnie że najpóźniej w poniedziałek zapłaci, a dzisiaj jest piątek a kasy nie ma. Co mogę zrobić? Oprócz ponaglania bo dzisiaj wysłałem już trzeci mail...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:52, Bartkula napisał:

Jutro będzie dwa tygodnie jak sprzedałem przedmiot, a kupujący jakoś nie kwapi się żeby
zapłacić... Tydzień temu zapewniał mnie że najpóźniej w poniedziałek zapłaci, a dzisiaj
jest piątek a kasy nie ma. Co mogę zrobić? Oprócz ponaglania bo dzisiaj wysłałem już
trzeci mail...



wysłać przypomnienie poprzez formularz allegro. Po kilku dniach gdy użytkownik nie nawiąże kontaktu złożysz formularz zwrotu prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:37, Citkowsky napisał:

wysłać przypomnienie poprzez formularz allegro. Po kilku dniach gdy użytkownik nie nawiąże
kontaktu złożysz formularz zwrotu prowizji.

A gdy złoże formularz, to mogę wystawić na nowo czy muszę czekać na zwrot/decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:47, Bartkula napisał:

> wysłać przypomnienie poprzez formularz allegro. Po kilku dniach gdy użytkownik nie
nawiąże
> kontaktu złożysz formularz zwrotu prowizji.
A gdy złoże formularz, to mogę wystawić na nowo czy muszę czekać na zwrot/decyzje?



możesz wystawić ponownie ale możę zdarzyć się tak, że dzięki temu formularzowi typ jednak zapłaci za przedmiot i będziesz musiał wysłac. Lepiej poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowanie biżuterii / wyrobów jubilerskich z opcją dostawy "List polecony priorytetowy" to dobry pomysł zapewniający bezproblemowe dostarczenie paczki itp czy jednak nie za bardzo? Chodzi mi o małe wyroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:11, Tyler_D napisał:

Czy kupowanie biżuterii / wyrobów jubilerskich z opcją dostawy "List polecony priorytetowy"
to dobry pomysł zapewniający bezproblemowe dostarczenie paczki itp czy jednak nie za
bardzo? Chodzi mi o małe wyroby.



To zależy jaka jest wartość tych przedmiotów. Jeżeli powiedzmy powyżej 100zł to lepiej dopłacić kilka złotych i paczkę ubezpieczyć na konkretną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:51, sevrond napisał:

( 5 zł standart + 2 % od ceny końcowej.)

Możesz mi podać linka, z którego wziąłeś te 5 zł standard i 2% od ceny końcowej wynoszącej 100 zł. Nie mogę tego znaleźć, a jeśli to jest prawdziwa informacja to chciałbym zapoznać sie z resztą cennika, gdyż korzystam z tego co podałem na górze, a tam jest 2 zł + 3% od 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


min. 1,00 zł za wystawienie
2 zł prowizja
3 zł - 3 % pow. 100 zł.
zdjęcia, pierdółki zwykle ok. 1 zł
razem ok. 7 zł.
Sprzedawałem grę za 100 zł, i tyle mi wyszło.
Z tymi % to się przyznaję, trochę się pomyliłem, pisałem z paimęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować