Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ja tam zespołów po kraju pochodzenia nie dyskryminuję, nawet w Niemczech jest sporo świetnych kapel (ot choćby Sylvan, RPWL czy Rammstein ;P). W Stanach też źle nie jest (Death jeśli mnie pamięć nie myli jest jak najbardziej amerykański), więc nie rozumiem tej antypatii. A że tam łatwiej jest nagrać i wydać płytę, to chyba dobrze, prawda? Nie to co w Polsce, gdzie mnóstwo kapitalnej muzy można usłyszeć tylko na różnorakich przeglądach i festiwalach.
Jeśli chodzi o godne polecenia zespoły metalowe, to ja polecę raz jeszcze wszystkim zapewne znany Dream Theater. Mój stosunek do tej muzyki był wcześniej raczej nienajlepszy, ale zdarzyło mi się być na ich koncercie w Poznaniu. A to, co tam się działo, to proszę pań i panów ludzkie pojęcie przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 22:35, siepu napisał:

Ja tam zespołów po kraju pochodzenia nie dyskryminuję, nawet w Niemczech jest sporo świetnych
kapel (ot choćby Sylvan, RPWL czy Rammstein ;P).


NAWET w Niemczech? NAWET? O_O
Jeżeli chodzi o metal to Niemcy wydały wiele wspaniałych kapel, więc trochę nie za bardzo rozumiem Twój tekst, chociaż... nie tłumacz.
Przykładami są chociażby takie kapele jak Blind Guardian (chociaż ich nie każdy lubi, z tego co wiem) albo Helloween, ojcowie speed, power (jak zwał tak zwał :P) metal. :) Taki Rammstein się do nich nie umywa (zresztą, co to za porównanie, skoro Rammstein nie gra metalu).
Rzekłbym wręcz, że tak jak my teraz jesteśmy królami sceny black metalowej (behemoth i Vader - dla mnie ciąąąągle black), tak oni power metalowej.
Obiektywnie - chyba po raz pierwszy, co do Niemiec na tym forum - uważam, że stwierdzenie nie na miejscu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, a jak juz wspominamy niemieckie kapele to wspomnialbym tez Kreator i Rage.Ale nie wiem jak wpadles na to zeby zaliczyc Vadera do blacku ??? takiej teorii jeszcze nie slyszalem, Vader to w 100% deathowy zespol, nie jestem fanem szufladkowania ale w tym wypadku roznica jest zasadnicza.Teksty i poglady muzykow nie maja tu zadnego znaczenia chodzi o technike grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 00:16, dobrakos napisał:

Ale nie wiem jak wpadles na to zeby zaliczyc Vadera do blacku ??? takiej teorii jeszcze nie slyszalem,
Vader to w 100% deathowy zespol, nie jestem fanem szufladkowania ale w tym wypadku roznica
jest zasadnicza.Teksty i poglady muzykow nie maja tu zadnego znaczenia chodzi o technike grania


A normalnie, tak słyszałem. Poza tym wokal... ten piekielny blackowy wokal, którego tak nie lubię. :/ Deathowy jest troszkę inny, chociaż to są w sumie pojęcia względne i pewnie trochę co innego po nimi rozumiemy. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta w niemczech też jest spoko muzyka. rammstein, nine inch nails, oomph! są spoko. a ogólnie to jakby ktoś chciał czegoś nowego posłuchać to wskazuj na: mudvayne, disturbed, static-x, avenged sevenfold, b.e.t.h., coma, rob zombie, murder dolls, chevelle, aborned brood, stone sour, bullet for my valentine, helmet, tool, tenacaius-d. wybierajcie dużo tego, a to i tak nie wszystko czego słucham, może ledwo połowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 00:25, Vaxinar napisał:

A normalnie, tak słyszałem. Poza tym wokal... ten piekielny blackowy wokal, którego tak nie
lubię. :/ Deathowy jest troszkę inny, chociaż to są w sumie pojęcia względne i pewnie trochę
co innego po nimi rozumiemy. :]

no faktycznie nie rozumiem co masz na mysli mowiac "piekielny blackowy wokal". Ale niech i tak bedzie, w kazdym razie to nie ja wymyslilem Vader jako deathowa kapele z thrashowymi korzeniami tylko tak po prostu sie o nich mowi na calym swiecie. Dla fanow innych gatunkow muzyki roznice death / black moga byc faktycznie bardzo plynne.
jak ktos zainteresowany moze looknac - dosc rzetelne info o najbardziej zasluzonym polskim zespole metalowym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Vader

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 23:15, Vaxinar napisał:

Rzekłbym wręcz, że tak jak my teraz jesteśmy królami sceny black metalowej (behemoth i Vader
- dla mnie ciąąąągle black), tak oni power metalowej.


Hmm nie chcę się czepiać, ale VADER - black metal? BEHEMOTH - tak [do płyty wg mnie "SATANICA" ) A że jesteśmy królami sceny to wiadome :D Jakie polskie zespoły oprócz VADER i BEHEMOTH grały trasę w USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekielne bynajmiej nie miało żadnego związku z satanizmem... :D:D:D Chodziło po prostu, że nie lubię tego wokalu. Tak mnie drażni wokal Nergala, że to jest.... :/
Już nieraz próbowałem się do behemotha przekonać i nic, nie lubię tego wokalu. Dla mnie jest zbyt niezrozumiały.
A Vader... death metal, pokażcie mi chociaż na you tubie jakiś kawałek death metalowy w wykonaniu Vadera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 00:28, pizmak666 napisał:

ta w niemczech też jest spoko muzyka. rammstein, nine inch nails, oomph!


Hola, hola, Nine Inch Nails nie pochodzi z Niemczech, (Michael) Trent Reznor urodził się w USA, stan Pensylwania :) Po za tym to NIN to industrial rock/metal, ciężko go w ogóle do metalu podpinać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 23:15, Vaxinar napisał:

Rzekłbym wręcz, że tak jak my teraz jesteśmy królami sceny black metalowej (behemoth i Vader
- dla mnie ciąąąągle black), tak oni power metalowej.

ale ten tron dzielimy razem z kolegami z północy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 23:15, Vaxinar napisał:

Rzekłbym wręcz, że tak jak my teraz jesteśmy królami sceny black metalowej (behemoth i Vader
- dla mnie ciąąąągle black), tak oni power metalowej.


Nie wiem czy 2 zespoły (ew. możesz doliczyć tak na przyszłość świetny Virgin Snatch) wystarczą na koronację :) Owszem, jakości tym zespołom zdecydowanie nie odmawiam, ale chyba Skandynawowie (zwłaszcza z Norwegii) samą masą nas zaleją.
I to fakt, że się trochę zbłaźniłem przy tych Niemczech - power metal mnie raczej irytuje i w sumie o ile Blind Guardiana jeszcze w małych kawałkach trawię, to już Halloween wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec to mogę wam zaoferować zespół blackmetalowy - Nargaroth (powstał w 1989). Według mnie, to jeden z najlepszych zespołów grających tego typu rodzaj muzyki. Ci którzy nastawili się wyłącznie na Skandynawię często przez nieuwagę niezauważają Nargaroth - a każdy kto słucha BM powienien choć przesłuchać tą niemiecką kapelę. Moim ulubionym kawałkiem z ich repertuaru jest "Black metal ist Krieg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 00:44, mlodyx666 napisał:

Jakie polskie zespoły oprócz VADER i BEHEMOTH grały trasę w USA?

Nie zapomnij, że Doda i Virgin również zapowiadali trasę koncertową w stanach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, jednak trzeba się zgodzić z tym że powoli podbijamy świat (a głównie czyni to Vader choć Behemothowi również wróżę wielką przyszłość). Warto wspomniec zmarłego perkusistę Vadera - Docenta który przez zachodnich krytyków był określany jako Dave Lombardo death metalu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znacie może częstochowski Infernal War !? To jedna z lepszych polskich kapel. Mają bardzo dobrego perkusistę Stormblast (znakomy mojego przyjaciela) - konkretnie bije w gary, do tego z niesamowitą częstotliwością. Bo jeżeli mówimy o dobrych zespołach z Polskich, to ich bym nie pomijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ave!
Ktoś kto słucha Black Metalu niech wejdzie na http://rapidshare.com/files/13603964/Hekatomba_-_01_Pustelnik88.mp3.html i ściągnie mój 1:00 kawałek z gatunku True Black Metal :) Nagrałem go przed chwilą (nie było co robić, a się Darkthrona nasłuchałem :D)

Perkusja: sample
Bass: moja gitara basowa
Elektryk: bass podłączony do Mega Distortion MD-2

mi podoba się moment od 00:34 sekundy do 00:46 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 08:38, freja napisał:

ale ten tron dzielimy razem z kolegami z północy ;)


Eee tam, norweski black to zupełnie inna półka niż my - gorsza półka. Jest tam tego masa, ale my mamy dwóch gigantów. :]

Dnia 27.01.2007 o 08:38, freja napisał:

nie no, jednak trzeba się zgodzić z tym że powoli podbijamy świat (a głównie czyni to Vader choć Behemothowi > również wróżę wielką przyszłość)

Tu się nie zgodzę, behemoth teraz zdaje się wybijać ponad Vadera, koncerty w Australii robią swoje.

-----> siepu

Dnia 27.01.2007 o 08:38, freja napisał:

I to fakt, że się trochę zbłaźniłem przy tych Niemczech - power metal mnie raczej irytuje i w sumie o ile Blind > Guardiana jeszcze w małych kawałkach trawię, to już Halloween wogóle.

Mnie irytuje, a właściwie śmieszy, bo teraz to śmiać mi się chce, nie czuję irytacji, gdy widzę takiego black true metala, który uważa się... za lepszego ponad innych fanów metalu, ponieważ on słucha blacku. :D Nie mówię naturalnie tu o Tobie, ale o innych, spotkałeś kiedyś kogoś takiego? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować