Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2007 o 15:27, zbysheck napisał:

Szukam ostatnio czegoś z dośc ekstremalnym wokalem, w stylu pierwszego wersu w B.Y.O.B.ie.
Ma ktoś coś do polecenia? Tylko nie szukam głębokiego ryku, chrypliwego skrzeku tylko czegoś
w stylu zarzynanego prosiaka ;D.

Jeżeli szukasz czegoś innego niż tradycyjny growl, to proponuję ci i polecam niemiecki zespół black metal - Nargaroth. Kanwulf fajnie zaciąga, często wręcz wyje :) Polecam "Black metal ist krieg", "Herbstleyd", "Black spell of destriction" (Burzum cover) czy "Possesed By Black Fucking Metal".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/// wszystkie zespoły ze wschodniej Europy to straszne śmiecie. Teledyski są do niczego, muzyka denna i riffy kopiowane od najlepszych. ULTRA KUPA!

Dnia 25.06.2007 o 01:19, Pustelnik 88 napisał:

Nie powinni nazywać tego black metalem tylko True Eastern Shit Metal ///



Rozumiem, że zapoznaleś się z dyskografiami WSZYSTKICH wschodnioeuropejskich zespołów, zeby móc tak twierdzić?

A btw. mi się Trollech podoba ;) I jesli znasz nazwę piosenki, z której zerżneli riff to podaj tytuł, chętnie posłucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 17:38, Istvan napisał:

A btw. mi się Trollech podoba ;) I jesli znasz nazwę piosenki, z której zerżneli riff to podaj
tytuł, chętnie posłucham :)


Więc: początek (już na gitarach) brzmi jak początek Darkthrone - To Walk The Infernal Fields. Drugi riff jak BURZUM. Jeszcze ta perka z sampli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 19:37, Pustelnik 88 napisał:

Więc: początek (już na gitarach) brzmi jak początek Darkthrone - To Walk The Infernal Fields.
Drugi riff jak BURZUM. Jeszcze ta perka z sampli xD


dzięki, poszukam na jutub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuba121 dał tytuł jednej piosenki Cannibal Corpse "Hammer Smashed Face" i tak się zastanawiam czy tym growlem to on coś śpiewa czy wydaje po prostu "mmmmmmrrr", "ggrrrrrmmmmrrrhhh", "ammmbbrrrggg"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 22:16, Sith66 napisał:

Kuba121 dał tytuł jednej piosenki Cannibal Corpse "Hammer Smashed Face" i tak się zastanawiam
czy tym growlem to on coś śpiewa czy wydaje po prostu "mmmmmmrrr", "ggrrrrrmmmmrrrhhh", "ammmbbrrrggg"...

O, właśnie mi przypomniałeś moją ulubioną animację flashową dostępną pod tym adresem. Spodoba wam się :P
http://uploads.ungrounded.net/99000/99528_growl2.swf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:41, Graszczur napisał:

> Kuba121 dał tytuł jednej piosenki Cannibal Corpse "Hammer Smashed Face" i tak się
zastanawiam
> czy tym growlem to on coś śpiewa czy wydaje po prostu "mmmmmmrrr", "ggrrrrrmmmmrrrhhh",
"ammmbbrrrggg"...
O, właśnie mi przypomniałeś moją ulubioną animację flashową dostępną pod tym adresem. Spodoba
wam się :P
http://uploads.ungrounded.net/99000/99528_growl2.swf


Widziałem na twoim gsie, G E N I A L N E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 22:16, Sith66 napisał:

Kuba121 dał tytuł jednej piosenki Cannibal Corpse "Hammer Smashed Face" i tak się zastanawiam
czy tym growlem to on coś śpiewa czy wydaje po prostu "mmmmmmrrr", "ggrrrrrmmmmrrrhhh", "ammmbbrrrggg"...


Mimo wszystko, ta piosenka ma tekst :P a poza tym w cannibal corpse to ten wokal jest nawet zrozumiały w porówniau do innych brutal deathów :P

btw:

najbardziej obciachowy teledysk:

http://www.youtube.com/watch?v=K-607MNG3KU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 08:55, greg_f napisał:

Przeglądam nonsospedię i patrzcie jaką ciekawą "definicję i opis" subkultury emo znalazłem
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie
Zaliczyłem Rotfla ;] Szczególnie z tym Polsilverem :D


Arcy-genialne i prześmieszne :D Mnie najbardziej podobały się to o seryjnym samobójstwie albo te cytaty na poczatku ("Nikt mnie nie koffa. Ide na mo$ciq :( || Jootro impra u Anusi :*" - haha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:57, Vaxinar napisał:

Przypominam, że ja wciąż czekam, aż mi odtworzyć "The Seven Angels" - jak obiecałeś. :)


Vaxinar, a czy to nie był czasem Witek194? (tak mi się tylko wydaje)

@Sth`Devilish >> no ja zaliczyłem rotfla w pracy (lklienci się na mnie patrzeli jak na idiotę ;])
N końcu tego tekstu są odnośniki do emo boya i emo girl ;)
ps. ludziom to się musi strasznie nudzić skoro tworzą takie cuda... :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:13, greg_f napisał:

Vaxinar, a czy to nie był czasem Witek194? (tak mi się tylko wydaje)


Możliwe. W każdym razie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nowy na forum, to i ja się włączę do dyskusji. Jestem wielbicielem Power Metalu. Najbardziej Kapel DragonForce (egzotyczny mix członków zespołu :D, i Nightwisha. Poleciłbym także Excalion, Sonata Arctica i Fairyland.
Chciałem też poruszyć inną kwestię. Wiele osób uważa, że słuchanie Metalu (jakiegokolwiek podgatunku), "skazuje" od razu na noszenie czarnych ciuchów, skóry, glanów. Ja ubieram się tak, żeby było mi wygodnie. Wiele ludzi nie mogło mi uwierzyć, że słucham metalu. Szły txty w stylu "niee, ty nie wyglądasz jak Metal" albo "gdzie masz skórę?"
Nie uważacie że to jest troszkie dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam długie włosy, ale zacząłem zapuszczać zanim zacząłem słuchać metalu. Z "metalowych" ubrań mam jedynie koszulki. Czarne spodnie, glany, skórzane kurtki, ćwieki, pieszczochy- błeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A weź. Gdybyś wyskoczył na ulicę w koszulce DragonForce''a, to byś od pierwszego lepszego metala dostał po mordzie ;]

Ogólnie mnie śmieszą bardzo goście z długimi warkoczami, długą brodą, groźnym spojrzeniem, skóra nabijaną ćwiekami i z koszulką dajmy na to takiego Najtłysza, czy innego SoaDa. xP

Ja sie ograniczam do długich kudeł + parę koszulek + czarne spodnie&skarpetki ;] Glany ssą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś specjalnie się z tym nie obnoszę, że słucham metalu. Mam krótkie, czarne włosy (ale CZARNE!), chodzę w czarnych adidasach (spod długich spodni wyglądają z daleka jak glany, a na pewno są wygodniejsze), noszę jakieś tam czarne t-shirty, a i to nie zawsze, a spodnie - zazwyczaj jeansy, ale jakieś czarne też mam. W każdym razie wyglądam bardziej jak skate niż metal. Ale IMO nie sam wygląd decyduje o tym, czy jest się metalem, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:58, Ivo kudlaty napisał:

A weź. Gdybyś wyskoczył na ulicę w koszulce DragonForce''a, to byś od pierwszego lepszego metala
dostał po mordzie ;]

Wielu metalu ''żali'' się, że nie są akceptowani - ale jak mają być skoro jeden jest przeciwko drugiemu. Tak przynajmniej wynika z twoich słów. Power metal jest mi zupełni obcy, więc tego DragonForce''a nie znam, ale to nie istotne.

Dnia 26.06.2007 o 18:58, Ivo kudlaty napisał:

Ogólnie mnie śmieszą bardzo goście z długimi warkoczami, długą brodą, groźnym spojrzeniem,
skóra nabijaną ćwiekami i z koszulką dajmy na to takiego Najtłysza, czy innego SoaDa. xP

Tzw. ''mroki'' za zwyczaj chodzą w długich płaszczach skórzanych (ładne są te płaszcze), rozpuszczone włosy, są dość masywni i raczej nie słuchają nu metalu czy czegoś w tym stylu. Warkocze na głowie i brodzie noszą przeważnie fascynaci Wikingów, skandynawskiego metalu itd. Nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego.

Dnia 26.06.2007 o 18:58, Ivo kudlaty napisał:

Ja sie ograniczam do długich kudeł + parę koszulek + czarne spodnie&skarpetki ;] Glany ssą ;]

To, że ty się tak nosisz - nie znaczy że ci którzy lubią... ozdoby kojarzące się często z metalem mają się ograniczać jakoś, to nie jest żaden problem, a już na pewno nikomu zabronić tego nie można. Moj wygląd w żaden sposób nie przywołuje skojarzeń z black metalem, a mimo tego słucham tego czego słucham i nie mam potrzeby zmiany image. Styl ubierania wykreowałem sobie zanim zacząłem słuchać bm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może i wyglądam na metala, ale specjalnie mi nie zależy. Pióra są, koszulki zespołów też, jeansy,... Glany? Mam, ale tylko na zimę i koncerty. Kostkę też posiadam wraz z naszywkami, ale IMO jest po prostu praktyczna i fajnie wygląda, nie przemoknie ci nawet jakbyś trafił do wietnamskiego bagna podczas pory deszczowej.

Mnie w tej "modzie" śmieszy trochę wojskowy imidż. Wszyscy obowiązkowo mają bundeswerki, spodnie moro itp...
Chociaż jakby się trafiła tanio skórzana kurtka to bym kupił bez wahania ;) Nie dla imidżu. Po prostu lubię się tak ubierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować