Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ja przeglądając nowości z gatunku "power" (a mam ostatnio spore zaległości w muzyce) natknąłem się na kapelę pod tytułem Saint Daemon. Pierwsza losowo wybrana nuta nie wywarła na mnie większego wrażenia, natomiast po dalszym przesłuchaniu myślę, że warto zainteresować się tym zespołem. Szczerze to nie porywa ale posłuchać śmiało można :)

http://pl.youtube.com/watch?v=8BziCV5W32Y&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ku przypomnieniu pierwszy kawałek Vader''a ,dla wielu może wydać się śmieszny... Polska 86 roku ;]

http://raped.wrzuta.pl/audio/fd3TFHNuzd/vader_-_tyrani_piekiel_-_02_-_tyrani_pie kiel


Jak na dzisiejszego Vadera bardzo lekki ;]

a tu odkopany...bardziej dzisiejszy
http://www.wrzuta.pl/audio/ccewMOHSfZ/vader_-_tyrani_piekiel_xxv_version

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 23:47, Korsaż napisał:

ku przypomnieniu pierwszy kawałek Vader''a ,dla wielu może wydać się śmieszny... Polska
86 roku ;]


Zaraz tam śmieszny- po prostu trochę inny- ale i tak świetny^^

Dnia 27.10.2008 o 23:47, Korsaż napisał:


"(...)Cmentarny mrok, księżyca blask,
słychać w oddali gdzieś dzwon.
Zbliża się wciąż, skrada się tuż
upadły anioł twój stróż..."

A to natomiast wymiata moim zdaniem :-)


A ja polecę coś od siebie:
http://laurearel.wrzuta.pl/audio/wEz1sKAJdQ/vader_-_when_darkness_calls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:49, Leslaw555 napisał:

Marduka też bym z przyjemnością obejrzał :) Niestety mnie nie będzie, gdyż mój wiek i
pojawienie się zespołu który w lyricsach ma słowo szatan, piekło czy pentagram nie pozwala
mojej matce na puszczenie mnie ^^ Trudne i przykre moje dzieciństwo :P


mama czytala lirycsy marduka ? Jesli nie to czynnie podajesz sie niewiedzy drugiej osoby... a to jest co najmniej dziwne. Chyba ze Ci to odpowiada, wtedy nie wnikam.

Dnia 26.10.2008 o 18:49, Leslaw555 napisał:

W death metalu jest więcej wojny, nienawiści, przemocy etc.


no ale np: wojna i smierc to czeste tematy lirycsow Marduka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 22:31, 88Bonzo napisał:


wokal z bardzo dobrego Highland Glory - to mowi samo za siebie :) Kompozycje utworow nie powalaja, ot melodyjnie i przyjemnie - ale czegos brakuje... na dluzsza mete mi nie lezy

z tych klimatow ostatnio sluchalem najnowszej plyty:

http://www.metal-archives.com/band.php?id=2039

na YT wystarczy wklepac nazwe kapelki i tytuł płytu i odrazu wyswietli nam prawie wszystkie utwory z tej plyty, mi sie strasznie podoba :) Ta plyta to kolejny argument, ze azjatycki power kopie po dupie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:31, Tethys napisał:

Pisz odrazu konkretniej a nie dajesz w następnym poscie zupełnie coś innego do zrozumienia
niż to co miało znaleźć się we wcześniejszym.


Tak napisałem.

Dnia 27.10.2008 o 21:31, Tethys napisał:

w tym przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia i nie ma takiej zasady, każdy zespół
śpiewa o tym co chce i czy porusza bardziej czy mniej kwestie Satana/nizmu, nie przydziela
go to do ani bardziej do blacku ani deathu.


Nie ma, ale tak jest :)

Dnia 27.10.2008 o 21:31, Tethys napisał:

do czego?


Do np. chodzenia do gimnazjum :P

Dnia 27.10.2008 o 21:31, Tethys napisał:

Nie lubie osób które ograniczają swoje dzieci pod względem ich wyznania czy gustów muzycznych.
Naszczęscie dla moich starych nie ma różnicy czego słucham, co wyznaję czy na kogo koncerty
chodzę.


Kto lubi ? No właśnie.

Emperor

Nie czytała, gdyż wystarczył imidż. Dżizas no nie będę się spowiadał, po prostu taka jest, tak reaguje i czy mi się to podba czy nie ma nade mną przewagę :( Racja, ale niektóre tematy są jakby domeną gatunku, aczkolwiek ograniczeń nie ma żadnych :)

Edit: Po lekturze nowego Mystica oniemiałem. To słabiutki nr. Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to tutaj już dawał, ale od kiedy zaglądam tutaj to nie widziałem tego arcy zabawnego tekstu.
Trzymajcie się mocno biurka czy tam czegoś, bo nie odpowiadam za uszkodzenia ciała, jak ktoś fiknie kozła ze śmiechu z fotela. ;D

http://adonai.pl/zagrozenia/?id=56

BTW bo zapomniałem...

"Młodzież często jest nieświadoma tego, że twórcami muzyki techno są sataniści i że wiele zespołów śpiewa satanistyczne teksty. "

Ten cytat, to najlepsze co dotychczas przeczytałem w 2008 roku. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:43, zamber1 napisał:

/.../


WHAT THE F...? D:

Owniacy ten link. Doslownie. Wlasnie sie zorientowalem ze sluchalem utworu "jade na hel" AC/DC i teraz moją obsesja jest popełnienie samobojstwa X_x

No to teraz juz wiem, czemu mi sie nie chce uczyc - wszystkiemu winna zua "muzyka rockowa"!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Emperor
>
> Nie czytała, gdyż wystarczył imidż. Dżizas no nie będę się spowiadał, po prostu taka
> jest, tak reaguje i czy mi się to podba czy nie ma nade mną przewagę :( Racja, ale niektóre
> tematy są jakby domeną gatunku, aczkolwiek ograniczeń nie ma żadnych :)

to powinna tez Ci zabronic chodzenia do kosciola, faceci w sukienkach to nie jest normalne, jak to wyglada ? A to ze nie maja zon ani dzieci to wynaturzenie (bo to podstawa przetrwania gatunku, czesc ludzkiej natury). Takiego uzyj argumentu :) No chyba ze jestes podatny na wplywy i rodzice chca Cie chronic - wtedy dobrze robia, bo mozesz sobie sam krzywde zrobic nawet o tym nie wiedzac.

co do prasy "metalowej"... dno, srednio 10% numeru mnie interesuje, reszta to jakas chała... Probowalem roznej prasy wszedzie tak samo. Chyba bede musial wlasne pisemko blackowo-powerowe zalozyc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 08:40, EmperorKaligula napisał:

to powinna tez Ci zabronic chodzenia do kosciola, faceci w sukienkach to nie jest normalne,
jak to wyglada ? A to ze nie maja zon ani dzieci to wynaturzenie (bo to podstawa przetrwania
gatunku, czesc ludzkiej natury). Takiego uzyj argumentu :) No chyba ze jestes podatny
na wplywy i rodzice chca Cie chronic - wtedy dobrze robia, bo mozesz sobie sam krzywde
zrobic nawet o tym nie wiedzac.


Dobry argument nie ma co :P Podatny nie jestem, ale co zrobić, co zrobić...

Dnia 29.10.2008 o 08:40, EmperorKaligula napisał:

co do prasy "metalowej"... dno, srednio 10% numeru mnie interesuje, reszta to jakas chała...
Probowalem roznej prasy wszedzie tak samo. Chyba bede musial wlasne pisemko blackowo-powerowe
zalozyc ^^


Racja, chociaż nie zawsze. Blackowo-deathowe i owszem, ale za power to podziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Darkthrone w końcu wydał kolejną płytę "Dark Thrones and Black Flags". Zastanawiam się, czy już krążek wyszedł także w Polsce czy na razie tylko u zachodnich sąsiadów. Jeżeli ktoś słuchał i zna nagranie, to proszę o komentarz. Gorzej niż "FOAD" być nie może (moim zdaniem, zdecydowanie najgorsza ich płyta - a jestem ich fanem).
Jest tez podana track lista:
01. The Winds They Called The Dungeon Shaker
02. Oath Minus
03. Hiking Metal Punx
04. Blacksmith Of The North
05. Norway In September
06. Grizzly Trade
07. Hanging Out In Haiger
08. Dark Thrones And Black Flags
09. Launchpad To Nothingness
10. Witch Ghetto
W wolnym czasie może poszukam czegoś z tego na youtube - kto wie, może jest już jakiś utwór promujący nowy album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:43, zamber1 napisał:

Nie wiem czy ktoś to tutaj już dawał, ale od kiedy zaglądam tutaj to nie widziałem tego
arcy zabawnego tekstu.
Trzymajcie się mocno biurka czy tam czegoś, bo nie odpowiadam za uszkodzenia ciała, jak
ktoś fiknie kozła ze śmiechu z fotela. ;D

http://adonai.pl/zagrozenia/?id=56

BTW bo zapomniałem...

"Młodzież często jest nieświadoma tego, że twórcami muzyki techno są sataniści i że
wiele zespołów śpiewa satanistyczne teksty. "


Ten cytat, to najlepsze co dotychczas przeczytałem w 2008 roku. ;D


Poczytaj sobie trochę posty urzytkowników tego forum - http://forum.ewangelizacja.pl/index.php np. w temacie "Szatan". Kiedyś jak potrzebowałem sobie poprawić humor to tu zaglądałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darkthrone z czasów:

Soulside Journey - MIAZGA! IMO najlepsze co nagrali!

Wszytko od Blaze''a do Panzerfaust - biblia black metalowca

F.O.A.D. i Dark Thrones and Black Flags - dla fana ich czystej blackowej sieki, będzie to porażka, ale dla mnie- osoby lubującej się w różnych gatunkach muzycznych (ostatnio głównie stare hc, d-beat i power violence) będą to czadowe, bardzo luźne płytki. Do mnie nowy DT przemawia. Aha, DTaBF jest duuużo lepsze od FOADa ;]

A dziś cały dzień w głośniczkach nowy song Sleya - Psyhcopathy Red! Też zajebioza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co powiedział Ivo Kudlaty, nie jest to to samo co Transylvanian Hunger, niemniej jeżeli podobał ci się Bliskirnir to możesz brac, bo to jest właśnie taki punk black metal, porównania do FOAD''a nie zrobie bo go nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:26, Ivo kudlaty napisał:

Soulside Journey - MIAZGA! IMO najlepsze co nagrali!

Tutaj akurat grali death metal - teraz pewnie niewielu wie o tym, że Darkthrone od tego zaczynał, a nie od razu black. Ja entuzjastą tego krążka nie jestem.

Dnia 29.10.2008 o 17:26, Ivo kudlaty napisał:

Wszytko od Blaze''a do Panzerfaust - biblia black metalowca

Heil old pure, fucking Darkthrone. Po "Panzerfaust" było powoli już coraz gorzej.

Dnia 29.10.2008 o 17:26, Ivo kudlaty napisał:

F.O.A.D. i Dark Thrones and Black Flags - dla fana ich czystej blackowej sieki, będzie
to porażka

Jeżeli DTaBF jest porównywalne gatunkowo do FOAD, to ja dziękuję. "Fuck off and Die" pewnie scharakteryzuje nastawienie fanów Darkthrone do tej płyty.
Widzę, że nic dobrego dla mnie ich nowa płyta nie przyniesie. To ja już sobie może włączę "Nemesis Divina" na pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym co do tego, że Bilskirnir gra punk black metal. Prędzej Carpathian Forest, a i to jest naciągane. Słyszałem EP-kę "Ahnennerbe" (czy też podobnie) i z pewnością muzyka na niej zawarta nie brzmi jak punk black ;) Choć co ja tam się znam.

A jeśli o Darkthrone''a chodzi... Mnie nowsze nagrania jakoś szczególnie nie drażnią, co nie zmienia faktu, że nie są w moim guście. Wolę coś bardziej klasycznego, jeśli o ten zespół chodzi.

Ostatnio sporo odkurzam Mayhem - "De Mysteriis Dom Sathanas" nigdy się nie znudzi. "Ordo ad Chao" także miecie, ale nie w takim stopniu, co ich debiutancki długograj. Ten klimat, miód. "Deathcrus" i "Wolf''s Lair Abyss" też są warte uwagi, reszta mnie nie obchodzi.

Paweusz, ja Cię kiedyś sieknę - przez Ciebie zachciało mi się słuchać "Nemesis Diviny" Satyricona. ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować